Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої області в Києві

МРТ показує відмінності між злоякісними і доброякісними новоутвореннями, набряком без необхідності проведення інвазивних досліджень.

Ціни на діагностику МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки

МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки - час виконання 30 хв. 1900 ₴ записатися
МРТ м’яких тканин щелепно-лицьової області з контрастом - час виконання 45 хв. 2900 ₴ записатися

Щелепно-лицьова область, зважаючи на близьке розташування різних органів і наявності різних видів м'яких тканин, є досить складною для дослідження. Щоб максимально точно і швидко визначити причину захворювання, необхідно використовувати магнітно-резонансну томографію м'яких тканин щелепно-лицевої області.

Саме МРТ дозволяє отримувати зрізи в різних проекціях, щоб лікар міг помітити приховані в товщі тканин структурні зміни і визначити їх першопричину.

Одним з найбільш вразливих місць щелепно-лицевої ділянки є скронево-нижньощелепний суглоб. На відміну від рентгена і комп'ютерної томографії, метод МРТ допоможе максимально точно візуалізувати навколишні м'які тканини і діагностувати прогресуюче захворювання.

Коли призначається МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої області?

Причини, за якими виникають захворювання, що локалізуються в м'яких тканинах щелепно-лицевої області, різноманітні. Пошкодження кісток або щелепного суглоба призводять до великих травм оточуючих їх м'яких тканин. У таких випадках МРТ дозволяє точно позначити розташування кісткових уламків, тріщин, розривів, внутрішніх гематом і пухлин. Створена томографом тривимірна картина стану структурних частин щелепно-лицевої області черепа допомагає лікарям побудувати вивірену, покрокову програму відновлення та лікування. Результати МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки можуть надалі використовуватися різними фахівцями:

 • ЛОР-хірургом;
 • отоларингологом;
 • стоматологом;
 • пластичним хірургом.

Крім того, МРТ щелепно-лицевої області призначається за наявності специфічної симптоматики, що супроводжує інфекційні захворювання, запальні процеси в тканинах шиї, а також при зміні прикусу.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Показання

МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки проводиться за наявності одного або декількох з наведених нижче показань.

 • ушкодження зубів, викликані травмами;
 • патологічні відхилення в будові органів щелепно-лицевої області;
 • бруксизм (скрегіт зубами);
 • хворобливі стани в області обличчя, щелеп, шиї;
 • головний біль при спробі стиснути щелепи і біль в щелепних м'язах;
 • знос суглобового хряща;
 • спазми щелепних м'язів;
 • ускладнення перенесеної подагри або ревматоїдного артриту;
 • зміна прикусу;
 • збільшення шийних лімфатичних вузлів;
 • хрускіт або клацання в нижньощелепних суглобах;
 • ретінованих зубів.
 • Рішення про призначення МРТ приймає лікуючий лікар після первинного огляду пацієнта.

Протипоказання

Магнітно-резонансна томографія м'яких тканин щелепно-лицевої області входить до числа найбільш інформативних і безпечних досліджень. Незважаючи на це, до проведення МРТ також існує ряд протипоказань, які класифікуються, як відносні і абсолютні.

При першому виді протипоказань проведення МРТ можливо, але при дотриманні деяких умов і додаткової підготовки. При абсолютних протипоказаннях процедура томографії замінюється іншим видом дослідження, зважаючи на великий ризик для здоров'я пацієнта або неможливість проведення МРТ з фізичних причин.

Відносні протипоказання включають в себе:

 • присутність в тілі пацієнта неферомагнітних імплантатів або осколків (лікар повинен бути заздалегідь повідомлений про їх наявності);
 • клаустрофобію;
 • алергічні реакції на контрастну речовину;
 • татуювання, нанесене фарбами з вмістом металів (крім титану);
 • зубні протези і брекет-системи;
 • порушення координації рухів (гіперкінез).

Абсолютні протипоказання до проведення МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки нечисленні:

 • встановлений кардіостимулятор;
 • імплантат середнього вуха;
 • феромагнітні металеві осколки в тілі;
 • важкі психічні розлади;
 • стан сп'яніння або вплив наркотичних засобів.

Що показує?

МРТ дозволяє діагностувати ряд захворювань, до яких схильні структури щелепно-лицьової області. В результаті травм, перенесених захворювань або переохолодження можливий розвиток артриту інфекційної або травматичної природи. МРТ дозволяє виявити характерні патологічні зміни в м'яких тканинах і точно діагностувати дане захворювання. Також томографія дозволяє виявити ревматоїдний артрит на ранніх стадіях.

Крім того, магнітно-резонансна томографія м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки інформативна для ряду інших захворювань і травм, в число яких входять:

 • артроз;
 • анкілоз (кістковий, хрящової, фіброзний);
 • вивих або перелом щелепи;
 • кіста верхньощелепної пазухи;
 • деформації;
 • злоякісні і доброякісні новоутворення;
 • локальні дегенеративні зміни;
 • аномалії розвитку зубного ряду.

Як роблять?

МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки проводиться по строго регламентованої процедури. Існують два різновиди МР-дослідження: з використанням контрастної речовини і без неї. Обидва різновиди МРТ проводяться на томографі. Даний апарат являє собою масивний циліндр з наскрізним отвором в центрі. У ньому розташовується рухливий стіл, на який лягає пацієнт.

Усередині циліндричного корпусу знаходяться магнітні котушки і зчитуюча апаратура. Під час роботи котушки обертаються з характерним стукаючим звуком. Якщо пацієнт чутливий до звуків, рекомендується використовувати беруші. При проведенні томографії м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки на голову пацієнта одягають спеціальний пристрій. Він відправляє і приймає радіохвилі, забезпечуючи максимальну деталізацію зображення, а також фіксує голову в нерухомому положенні. При проведенні даного виду обстеження, основна частина тіла знаходиться поза циліндричним корпусом апарату.

З контрастом

Магнітно-резонансна томографія в переважній більшості випадків проводиться з використанням контрастної речовини. Це дозволяє відстежувати мінімальні структурні зміни тканин. МРТ з контрастом показує новоутворення, діаметр яких становить від 2 мм до 5 мм. У той же час, при призначенні МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки, контрастне посилення використовується рідко. Тільки в тих випадках, коли є підозри на розвиток пухлин.

Контрастне речовина вводиться внутрішньовенно і по системі кровоносних судин досягає області дослідження. Завдяки контрастуванню капілярної сітки і більш великих судин, фахівець відразу відзначає локалізацію пухлини, що розвивається.

На відміну від комп'ютерної томографії, при проведенні МРТ, замість йодовмісних речовин застосовуються препарати на основі солей металу гадолінію (гадодіамід). Їх основна перевага полягає в мінімальній кількості зареєстрованих випадків появи алергії.

Підготовка до процедури

Перед процедурою МРТ необхідно позбутися від усіх металевих предметів, а також від одягу з металевими елементами. У нашому діагностичному центрі «Омега-Київ» кожен пацієнт отримує спеціальний одноразовий одяг для проведення томографії.

МРТ без контрасту не передбачає будь-яких змін у повсякденному житті пацієнта. Немає ніяких обмежень на прийом їжі, води і ліків. У той же час, якщо лікар призначає МРТ з контрастом, слід дотримуватися переліку обов'язкових для виконання пунктів:

 • утримання від їжі і пиття впродовж 5 годин перед проведенням процедури;
 • при підозрах на можливу алергію, проведення тестової проби на контрастний препарат;
 • попередня консультація на предмет присутності в тілі протезів і імплантатів;
 • обговорення з лікарем всіх питань, що цікавлять щодо майбутньої процедури (наявність нав'язливих страхів і побоювань, боязнь замкнутого простору, неможливість довго знаходитися в одному положенні).

МРТ м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки з контрастом триває від 40 хвилин до 1 години. Тривалість залежить від необхідності дослідження додаткових областей.

Де зробити?

Медичний центр «Омега-Київ» розташований в Києві, за адресою вул. М. Максимовича, 10. У нас ви зможете пройти МРТ діагностику, як у напрямку вашого лікуючого лікаря, так і в профілактичних цілях.

Запис на прийом проводиться за номерами телефонів: (044) 333-4-333 або (0800) 75-33-57 (безкоштовно з мобільного телефону) або на нашому сайті через просту онлайн-процедуру оформлення. Вищенаведені номери телефонів можна використовувати для віддаленої консультації по вас цікавлять. Ви завжди можете використовувати спеціальну форму на нашому сайті, щоб задати питання доктору безпосередньо.

Вартість обстеження

Вартість магнітно-резонансної томографії залежить від: необхідності використання контрастної речовини, кількості областей, що піддаються дослідженню, необхідності запису даних на диск або карту пам'яті. Докладні дані про вартість окремих досліджень і послуг ви можете бачити на сторінці нашого сайту.

Розшифровка: оцінка результатів аналізу

Розшифровка МРТ-знімків входить в обов'язки кваліфікованого лікаря-рентгенолога Для правильної інтерпретації отриманих зображень потрібна профільна медична освіта, а також великий практичний досвід читання рентгенівських знімків.

У нашому діагностичному центрі «Омега-Київ» пацієнт отримує результати томографії через кілька годин або на наступний день після завершення процедури. У аналізі дослідження беруть участь кілька фахівців. Пацієнт отримує на руки знімки, а також відеозапис обстеження, збережену на DVD.

Подальша робота з матеріалами, що включає в себе постановку остаточного діагнозу і призначення програми лікування, є завданням лікаря.

МРТ мягких тканей челюстно-лицевой области в Киеве
МРТ мягких тканей челюстно-лицевой области в Киеве
МРТ мягких тканей челюстно-лицевой области в Киеве
МРТ мягких тканей челюстно-лицевой области в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Павлюк Олександр Віталійович

Лікар-рентгенолог вищої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати