Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування артрозу в Києві

Артроз – це поширене захворювання, обумовлене деградацією хрящової тканини суглобів.

Ціни на лікування артрозу

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) одноразово 700 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування 500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Що таке артроз?

Артроз – це поширене захворювання, обумовлене деградацією хрящової тканини суглобів. В нормальних умовах суглоби відрізняються високим ступенем рухливості й еластичності, що забезпечує правильний розподіл навантаження. Але при захворюванні хрящ втрачає ці властивості, а сама хрящова тканина стає більш тонкою. Відбуваються зміни в її структурі, що призводить до больового синдрому та суглобових дисфункцій. Також спостерігається зміна кількості і якості суглобової рідини, що робить рухи болючими.

Лікування артрозу передбачає купірування больового синдрому і уповільнення процесу деградації хрящової тканини. У клініці «Омега-Київ» на Вас чекає медична допомога від кращих спеціалістів в галузі вертебрології. Вони розкажуть, як вилікувати уражену ділянку і порадять чим лікувати, щоб уберегти організм від впливу сильних знеболюючих препаратів. В арсеналі клініки представлені сучасні методи діагностики та лікування захворювання на різних стадіях.

Симптоми хвороби

Понад 15% населення Землі страждає від проявів цієї недуги, тому її вважають однією з найбільш поширених. В цьому є певний плюс: лікарі добре знають, що таке артроз і як його лікувати. Цю хворобу ще називають віковим захворюванням, оскільки найчастіше її симптоми проявляються до 50 років. Однак він може бути зумовлений як віковими змінами в хрящовій тканині, так і служити наслідком травми.

Артроз супроводжується зменшенням кількості суглобової рідини, що призводить до хворобливості рухів. Найчастіше біль виникає після фізичних навантажень або тренувань і може проходити самостійно. При наступних навантаженнях біль повертається.

Частим симптомом недуги є запальні процеси м'яких тканин, що оточують суглоб. Можлива ситуація, коли м'які тканини набрякають, а в самому суглобі накопичуються надлишки рідини.

Далі відбувається процес видозміни хрящової тканини, що призводить до її «відторгнення». На цій стадії можливе виникнення аутоімунного процесу, коли захисні системи організму «атакують» власні тканини.

Так що до числа основних симптомів захворювання можна віднести:

 • больові відчуття;
 • наявність хрускоту;
 • зниження рухливості суглобів;
 • деформацію суглоба;

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Види та причини виникнення недуги

Сучасній медицині відомо кілька видів, обумовлених причиною появи і розвитку цієї недуги. Так, розрізняють:

 1. первинний артроз, причиною виникнення якого служать вікові зміни. З часом хрящова тканина, підвладна постійним навантаженням, змінює свою структуру, товщину та форму. Це призводить до появи перших ознак розвитку захворювання.
 2. вторинний артроз є наслідком травми, можливо, надмірних фізичних навантажень, що спостерігається у професійних спортсменів.

До числа причин появи і розвитку хвороби також відносять:

 1. порушення обміну речовин;
 2. надлишкову масу тіла;
 3. гнійний артрит;
 4. неправильне харчування;
 5. переохолодження;
 6. інтоксикацію організму;
 7. гемофілію;
 8. захворювання щитовидної залози.

Стадії розвитку артрозу

Розрізняють кілька стадій перебігу недуги:

 1. Перша стадія передбачає звуження суглобової щілини.
 2. Друга стадія відрізняється утворенням остеофітів.
 3. Третя стадія характеризується деформацією суглоба.
 4. Четверта стадія відрізняється відсутністю суглобової щілини, множинними остеофітами і сильною деформацією суглоба.

Ускладнення захворювання

Якщо не вживати комплекс заходів щодо запобігання прогресії захворювання, хвороба може призвести до серйозних ускладнень:

 • руйнування суглоба;
 • нерухомість;
 • порушення біомеханіки хребта;
 • грижі міжхребцевих дисків.

Тому, при прояві перших ознак артрозу важливо звернутися до лікаря, який розповість, як лікувати і чим лікувати недугу.

Діагностика

У клініці «Омега-Київ» діагностика захворювання передбачає огляд досвідченого лікаря-вертебролога – спеціаліста вищої категорії. Огляд дозволить лікарю визначити локалізацію болю, можливу ступінь розвитку недуги. Подальша діагностика включає апаратні методи дослідження, які дозволять отримати точні результати.

Для обстеження застосовують:

 1. КТ (комп'ютерна томографія) – рентгенологічний метод дослідження, який дозволяє отримати 3-мірний знімок проблемної області.
 2. МРТ (магнітно-резонансна томографія) – дозволяє отримати пошарове знімок тканин проблемної області.
 3. Ультразвукове дослідження

Ефективне лікування – шлях до одужання

У клініці «Омега-Київ» застосовують найбільш щадні і ефективні методики для лікування хвороби. До їх числа відносяться як медикаментозні, так і апаратні методи лікування. До числа медичних препаратів можна віднести:

 • болезаспокійливі засоби, що дозволяють зняти гострий біль;
 • протизапальні препарати, які усувають гострий синдром перебігу недуги;
 • хондропротектори, що допомагають відновити хрящову тканину.

Лікування проводять із застосуванням фізіотерапії, лікувальної фізкультури. Від пацієнта необхідно дотримуватися правильного харчування, ортопедичного режиму, усунення надмірних фізичних навантажень.

Профілактичні заходи при артрозі

Щоб запобігти розвитку патології необхідно дотримуватися таких профілактичних заходів:

 • Вести активний, здоровий спосіб життя.
 • Уникати серйозних навантажень на організм.
 • Дотримувати правильний раціон (дієта).
 • Виключити алкоголь, тютюн.
 • Щодня робити гімнастику, легкі вправи.
 • Стежити за масою тіла.

Найбільш дієва профілактика патології - це комплексне лікування, яке включає в себе ЛФК, народну медицину, медикаментозні засоби (мазь, таблетки, ін'єкції), фізіопроцедури, масаж і дієту. Правильний режим дня - важливий фактор дотримання профілактичних заходів. Начебто, що тут страшного, дещо не доспати, пару годин переспав, злегка переїв, чи не погуляв і т.д., але все це вкрай негативно впливає на організм і зокрема на суглоби, адже розтратити сили організму можна дуже непомітно.

Потрібно спати як мінімум 7 годин на добу, не лягати занадто пізно і вставати рано, харчуватися правильно і збалансовано, обов'язково треба здійснювати прогулянки дихати чистим повітрям, підвищувати настрій і тоді все патології, і артроз не виняток залишаться в далекому минулому. Крім того, не можна забувати про те, що суглоби люблять тепло. У холодну пору року не зайвим буде заховати ноги в в'язані шкарпетки і теплі гамаші.

Ні в якому разі не можна допускати травмування. Не варто забувати, що артроз - це хвороба спортсменів. Хондропротектори - це медикаменти, якими проводять не тільки лікування, але і приймають в якості профілактики. Але виписати їх повинен тільки лікуючий лікар, самостійно лікування строго заборонено. Артроз не прощає помилок.

Є ще ряд хитрих тонкощів, які спрямовані на те, щоб артроз суглобів ніколи не порушив спокій людини. По-перше, взуття повинна бути зручною підборах, не зайвим буде застосування спеціальних устілок і супінаторів. Артроз не потурбує, якщо займатися аквааеробікою. Другий момент - це правильна постава. Також не можна сидіти нога на ногу - таким чином, кров неправильно надходить в суглоби і може розвинутися артроз. Після складного робочого дня добре вдіяти вправу «велосипед». Ця вправа розслабить суглоби і тонізує м'язову тканину.

Дієта та харчування при артрозі

Природно, однією дієтою артроз вилікувати не можна, тим не менше, якщо дотримуватися основних правил, стежити за масою тіла в комплексі з іншими лікувальними заходами це посприяє загальному оздоровленню, і суглоби будуть почувати себе набагато краще. Дієта обов'язково входить в лікування, її рекомендується застосовувати в гострий період і в стадії ремісії.

Лечение артроза в Киеве
Лечение артроза в Киеве
Лечение артроза в Киеве
Лечение артроза в Киеве

Щоб підтримувати масу тіла в нормі рекомендується дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Спиртне посилює апетит.
 • Їсти треба невеликими порціями.
 • Використовувати треба маленькі тарілки.
 • Є треба спокійно, пережовувати кожен шматочок.
 • Під час прийому їжі треба влаштовувати паузи.
 • Не треба переїдати.
 • Після їжі треба ретельно полоскати рот.
 • Після їжі треба зробити 100 кроків.
 • Важливо стежити за стулом, він повинен бути щоденним.

Що радять лікарі, якщо поставлено діагноз - артроз? Тканина будується на основі білка, він же відновлює, яка покриває суглоби тканину. Дуже корисні для запуску відновного процесу молочні продукти. Молочний білок добре засвоюється, крім цього, в молочній продукції особливо в сирах і сирі міститься велика кількість кальцію, який потрібен для зміцнення кісток.

Тваринний білок є в рибі та м'ясі нежирних сортів, рослинний - в гречці, квасолі і сочевиці. Щоб білки краще засвоювалися, в раціон треба включити відварені, погашені або парові страви. Артроз добре перемагає холодець або желе, зроблені з кісткового бульйону. В такому бульйоні є колаген, потрібний для побудови хрящової і кісткової тканини, м'язів і зв'язок. Можна використовувати желатин. У ньому містяться хондропротектори, які допомагають відновити хрящову тканину.

Вуглеводи дають енергію, яка так потрібна для обміну речовин. Але вуглеводи вуглеводів ворожнечу. Прості цукру легко засвоюються, і відкладається у вигляді запасів жиру. Складні вуглеводи (овочі і фрукти) всмоктуються повільно, тому в жир вони не перетворюються. Без жирів ніяк не обійтися, без них обмінні процеси стають повільними. Але в раціоні в основному рослинні жири і сл. масло. Вітаміни та мінеральні речовини обов'язково. Особливо вітаміни групи В. Треба їсти горох, печена картопля, цільнозерновий хліб, квасолю, банани, яйця, куряче м'ясо, горіхи, капусту. Дотримуючись дієтичний стіл і відмовившись від шкідливих звичок можна буде забути, що таке артроз раз і назавжди. Звісно не можна забувати про медикаментозне лікування в комплексі.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати