Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування тахікардії в Києві

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Ціни на лікування тахикардії

Код Назва послуги Ціна
2007 Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 грн.
2008 Повторний прийом лікаря кардіолога 600 грн.
179 Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 150 грн.
257 Електрокардіограма (автовисновок) 100 грн.
2403 Добове спостереження за ЕКГ за Холтером та артеріальним тиском 1400 грн.
2402 Добове спостереження за артеріальним тиском 1000 грн.
2401 Добове спостереження ЕКГ за Холтером 900 грн.
67 УЗД сердця (ехокардіографія) 600 грн.
1145 КТ серця для підрахунку кальцію в коронарних судинах 1500 грн.
580 Комплекс «Кардіологічний» ⚠ термін виконання 1 день 600 грн.
Показати весь список послуг

Що таке тахікардія?

Тахікардія - це патологічний вид роботи серця, який характеризується почастішенням ритму протягом великої кількості часу і не обумовлений блискавичною реакцією на подразник, як це буває у здорових людей.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-кардіологи

Тахікардія - це патологічний вид роботи серця, який характеризується почастішенням ритму протягом великої кількості часу і не обумовлений блискавичною реакцією на подразник, як це буває у здорових людей. При цьому пульс у людини підвищується до показника понад 100 ударів в хвилину, при нормі в 60-89 ударів.

Найчастіше людина довгий час не звертає увагу на те, що серце працює як-то не так і не вдається точно визначити, як давно почалися проблеми. Лікування тахікардії направлено на погашення симптомів, боротьбу з причинами захворювання і підтримка нормальної роботи серця.

Види тахікардії

Тахікардію класично ділять на два види: фізіологічну, яка властива і здоровому населенню і патологічну, яка має свої підвиди: синусова і пароксизмальна тахікардії.

Основними ознаками синусової тахікардії є:

 • Прискорений ритм серцебиття;
 • Слабкість, запаморочення, ниючі головні болі;
 • Стискаючий біль в грудях, виникнення задишки.

Пароксизмальна тахікардія характеризується особливо прискореним ритмом серця, який може досягати понад 150-220 ударів в хвилину. Захворювання часто супроводжується запамороченням (аж до втрати свідомості), різко виникаючим шумом у вухах і болями в області серця.

Симптоматика тахікардії

Симптоми захворювання з'являються не відразу, тому людина може довгий час не здогадуватися про свою недугу, а звернутися до лікаря тільки після появи тих чи інших ознак. При цьому, чим довше хворий відкладає неприємний похід в лікарню, тим більш вираженою стає і симптоматика. До симптомів тахікардії відносяться:

 • Відчуття свого серцебиття навіть в повному спокої. У нормі людина не відчуває, як у нєї б'ється серце, таке можливо тільки при високих навантаженнях або викиді адреналіну, а ось при тахікардії такий симптом може бути.
 • Задишка і брак повітря.
 • Запаморочення.
 • Швидка втомлюваність.
 • Зниження працездатності людини.

Багато працюючих людей, які страждають тахікардією, повідомляють лікаря про те, що раніше вони могли кілька годин займатися справами, тепер же їх вистачає на значно менший відрізок часу. В основному, такі симптоми тахікардії пояснюються тим, що через швидке перекачування крові серцем, органи і тканини не встигають насититися достатньою кількістю кисню, що призводить до погіршення самопочуття.

Причини тахікардії

Причинами можуть бути різні захворювання. Як показує практика, найчастіше тахікардія виникає у людей з уже наявними проблемами серця або у людей з групи ризику. Вік пацієнтів - від юнацького до старечого.

У ранньому віці причинами тахікардії можуть стати вроджені вади серця. У дорослих захворювання можуть викликати ендокардити, запалення перикарда та інші хвороби, які і є винуватцями появи симптомів. Коли пацієнт звертається до фахівця зі своїм комплексом симптомів, починається виявлення причин виникнення захворювання, а також діагностика стану людини для виявлення можливих супутніх захворювань. Сама по собі діагностика - це важливий етап підготовки до лікування.

Діагностика

Для діагностики тахікардії проводять:

 • ЕКГ. Дозволяє визначити функціональні зміни в роботі серця.
 • Холтерівське моніторування (процес добової фіксації роботи серця апаратом ЕКГ).
 • Ехокардіографія (УЗД серця). Дає можливість відстежити органічні зміни в будові серця, наприклад наявність зайвих хорд чи вади будови.

Додатково проводять ЕЕГ і загальний аналіз крові.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве

Лікування тахікардії

Лікування грунтується на знятті нападу і подальшому лікуванні захворювань - причин, якими викликана тахікардія. Зазвичай, лікування тахікардії серця направлено на оздоровлення організму і медикаментозну підтримку правильної роботи серця. Наприклад, якщо тахікардія обумовлена ​​невротичними патологіями, то хворому призначають консультацію невролога і лікарські препарати. У цьому випадку лікування проводять як прийомом звичайної валер'янки, так і досить серйозними препаратами.

Якщо поява тривалого прискореного серцебиття обумовлена захворюваннями ендокринної системи, то в більшій частині проводять лікування за рахунок препаратів, які виписуються лікарем-ендокринологом.

Тахікардія може бути обумовлена ​​серцевою недостатністю, в цьому випадку пацієнту призначають препарати, які відносяться до групи серцевих глікозидів.

Пацієнт з виявленою тахікардією повинен дотримуватися певного режиму роботи і відпочинку, дієти та інших заходів, спрямованих на профілактику загострень. Профілактика є корисним заходом і для здорового населення, вона допоможе уникнути появі в майбутньому таких серйозних проблем з роботою серця.

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати