Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування тахікардії в Києві

Тахікардія - це патологічний вид роботи серця, який характеризується почастішенням ритму протягом великої кількості часу і не обумовлений блискавичною реакцією на подразник, як це буває у здорових людей.

Ціни на лікування тахикардії

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря кардіолога 600 ₴ записатися
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 200 ₴ записатися
Електрокардіограма (автовисновок) 150 ₴ записатися
Показати все Сховати

Тахікардія - це патологічний вид роботи серця, який характеризується почастішенням ритму протягом великої кількості часу і не обумовлений блискавичною реакцією на подразник, як це буває у здорових людей. При цьому пульс у людини підвищується до показника понад 100 ударів в хвилину, при нормі в 60-89 ударів.

Найчастіше людина довгий час не звертає увагу на те, що серце працює як-то не так і не вдається точно визначити, як давно почалися проблеми. Лікування тахікардії направлено на погашення симптомів, боротьбу з причинами захворювання і підтримка нормальної роботи серця.

Види тахікардії

Тахікардію класично ділять на два види: фізіологічну, яка властива і здоровому населенню і патологічну, яка має свої підвиди: синусова і пароксизмальна тахікардії.

Основними ознаками синусової тахікардії є:

 • Прискорений ритм серцебиття;
 • Слабкість, запаморочення, ниючі головні болі;
 • Стискаючий біль в грудях, виникнення задишки.

Пароксизмальна тахікардія характеризується особливо прискореним ритмом серця, який може досягати понад 150-220 ударів в хвилину. Захворювання часто супроводжується запамороченням (аж до втрати свідомості), різко виникаючим шумом у вухах і болями в області серця.

Симптоматика тахікардії

Симптоми захворювання з'являються не відразу, тому людина може довгий час не здогадуватися про свою недугу, а звернутися до лікаря тільки після появи тих чи інших ознак. При цьому, чим довше хворий відкладає неприємний похід в лікарню, тим більш вираженою стає і симптоматика. До симптомів тахікардії відносяться:

 • Відчуття свого серцебиття навіть в повному спокої. У нормі людина не відчуває, як у нєї б'ється серце, таке можливо тільки при високих навантаженнях або викиді адреналіну, а ось при тахікардії такий симптом може бути.
 • Задишка і брак повітря.
 • Запаморочення.
 • Швидка втомлюваність.
 • Зниження працездатності людини.

Лікарі-кардіологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Багато працюючих людей, які страждають тахікардією, повідомляють лікаря про те, що раніше вони могли кілька годин займатися справами, тепер же їх вистачає на значно менший відрізок часу. В основному, такі симптоми тахікардії пояснюються тим, що через швидке перекачування крові серцем, органи і тканини не встигають насититися достатньою кількістю кисню, що призводить до погіршення самопочуття.

Причини тахікардії

Причинами можуть бути різні захворювання. Як показує практика, найчастіше тахікардія виникає у людей з уже наявними проблемами серця або у людей з групи ризику. Вік пацієнтів - від юнацького до старечого.

У ранньому віці причинами тахікардії можуть стати вроджені вади серця. У дорослих захворювання можуть викликати ендокардити, запалення перикарда та інші хвороби, які і є винуватцями появи симптомів. Коли пацієнт звертається до фахівця зі своїм комплексом симптомів, починається виявлення причин виникнення захворювання, а також діагностика стану людини для виявлення можливих супутніх захворювань. Сама по собі діагностика - це важливий етап підготовки до лікування.

Діагностика

Для діагностики тахікардії проводять:

 • ЕКГ. Дозволяє визначити функціональні зміни в роботі серця.
 • Холтерівське моніторування (процес добової фіксації роботи серця апаратом ЕКГ).
 • Ехокардіографія (УЗД серця). Дає можливість відстежити органічні зміни в будові серця, наприклад наявність зайвих хорд чи вади будови.

Додатково проводять ЕЕГ і загальний аналіз крові.

Лікування тахікардії

Лікування грунтується на знятті нападу і подальшому лікуванні захворювань - причин, якими викликана тахікардія. Зазвичай, лікування тахікардії серця направлено на оздоровлення організму і медикаментозну підтримку правильної роботи серця. Наприклад, якщо тахікардія обумовлена ​​невротичними патологіями, то хворому призначають консультацію невролога і лікарські препарати. У цьому випадку лікування проводять як прийомом звичайної валер'янки, так і досить серйозними препаратами.

Якщо поява тривалого прискореного серцебиття обумовлена захворюваннями ендокринної системи, то в більшій частині проводять лікування за рахунок препаратів, які виписуються лікарем-ендокринологом.

Тахікардія може бути обумовлена ​​серцевою недостатністю, в цьому випадку пацієнту призначають препарати, які відносяться до групи серцевих глікозидів.

Пацієнт з виявленою тахікардією повинен дотримуватися певного режиму роботи і відпочинку, дієти та інших заходів, спрямованих на профілактику загострень. Профілактика є корисним заходом і для здорового населення, вона допоможе уникнути появі в майбутньому таких серйозних проблем з роботою серця.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве
Лечение тахикардии в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати