Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Что такое хронический артрит и как его лечить?

Що таке хронічний артрит і як його лікувати?

Клінічний довідник

Багато захворювань мають хронічну форму і час від часу нагадують про себе. Одним з таких захворювань є хронічний артрит. Хвороба перешкоджає вільному виконанню звичних рухів, людину турбує неприємний біль у суглобах.

Характеристика захворювання

Хронічний артрит вирізняється серед інших видів артриту тим, що запальний процес в суглобах продовжується понад 3 місяці. Спостерігаючи за перебігом артриту у пацієнтів лікарі виділили сім ознак, що допомагають діагностувати захворювання:

 1. симптоми проявляються понад 12 підряд;
 2. вранці пацієнт відчуває скутість в ураженій ділянці;
 3. синовіт, виявляється у трьох та більше суглобових ділянках;
 4. позитивний результат стиснення стопи;
 5. позитивний результат аналізу на ревматоїдний фактор;
 6. позитивний результат тесту на АЦЦП;
 7. ерозії китиць чи стоп на рентгенограмі.

Причини розвитку артриту

Поняття “хронічний артрит” включає групу захворювань. Перебіг інфекційних артритів може бути спричинений персистуючою специфічною (туберкульоз, сифіліс) чи неспецифічною (тонзиліт, вірусний гепатит) інфекцією. Хронічні артрити можуть супроводжувати інші захворювання. Основними факторами їх розвитку є малорухливий спосіб життя, переохолодження, тривалі навантаження на один і той самий суглоб та зміни у роботі ендокринної системи. 

Види хронічного артриту

 1. Ревматоїдний артрит. Зазвичай саме цей вид захворювання і є передумовою розвитку хронічної форми поліартриту. Хвороба симетрично уражає суглоби, відбувається скутість рухів у суглобах, яка зникає протягом дня. Тривалий перебіг захворювання призводить до деформацій, складнощів під час руху чи повного знерухомлення суглобів. 
 2. Хронічний подагричний артрит. На етапі перебігу захворювання виникають часті та тривалі подагричні напади. Періодично вони можуть бути затяжними і тривати кілька тижнів. Характерною ознакою цього виду артриту є поява тофусів - скупчення тканини у вигляді жовто-білих вузликів. 
 3. Хронічний псоріатичний артрит. Розвивається внаслідок складної форми захворювання у третини хворих. Шкірні прояви псоріазу та суглобовий синдром проявляються в комплексі. Суглоби уражаються асиметрично, відбувається потовщення пальців. 

Лікування хронічного артриту

 1. При інфекційному та погричному артритах проводять етиотропну терапію. В інших випадках при загостренні запального процесу призначають протизапальні препарати. Протизапальна терапія проводиться при ревматоїдному та псоріатичному артритах. 
 2. Щоб збільшити амплітуду руху суглобів необхідні резулярні масажі та ЛФК. Не завадить пройти курс фізіотерапії чи санаторно-курортне лікування. Якщо ураження суглобів дуже сильне і консервативні методи лікування не допомагають, лікар призначає хірургічне втручання. 
 3. Повністю позбутися захворювання неможливо, але можна досягти тривалої ремісії шляхом лікування та виконання усіх медичних рекомендацій.

Щоб уникнути розвитку хронічної форми захворювання лікарі рекомендують при перших симптомах звертатися за допомогою. Адже в такому випадку можна уникнути неприємних факторів, які не дозволяють повноцінно жити та рухатися. 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю