Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Абсолютные и относительные противопоказания к проведению МРТ

Абсолютні та відносні протипоказання до проведення МРТ

Діагностичний довідник

Магнітно-резонансна томографія - це один з найбільш інформативних методів діагностики, відомих сучасній медицині. Його особливістю є нерентгенологічний тип скринінгу, тобто візуалізація внутрішніх тканин організму без застосування рентгенівського випромінювання.

Тому МРТ відносять до числа абсолютно безпечних методів діагностики, який, проте, все ж може мати ряд обмежень. Обмеження умовно ділять на абсолютні і відносні. У першому випадку проведення діагностичної процедури виключено, у другому - допустимо під контролем лікаря.

Так, до числа абсолютних протипоказань можна віднести:

 • наявність встановленого кардіостимулятора, при якому зміни магнітного поля можуть імітувати серцевий ритм;
 • феромагнітні або електронні імплантати середнього вуха;
 • металеві імплантати;
 • феромагнітні осколки;
 • кровоспинні кліпси судин головного мозку, які збільшують ризик розвитку внутрішньомозкової або субарахноїдальної кровотечі.

До числа відносних протипоказань можна віднести:

 • нервові стимулятори;
 • неферомагнітними імпланти внутрішнього вуха;
 • протези клапанів серця;
 • кровоспинні кліпси;
 • декомпенсована серцева недостатність;

У ряді протипоказань можна вдатися до комп'ютерної томографії. Наприклад, КТ голови дозволяє візуалізувати новоутворення, ушкодження кісткової тканини, вроджені та набуті патології розвитку. Комп'ютерна томографія також є кращим видом дослідження при захворюваннях суглобів, легенів, судин, первинних і вторинних ураженнях кісток пухлинного характеру.

Перед зверненням до сервісного центру ендокринології за діагностикою подібного виду, слід враховувати, що дослідження МРТ і КТ можливі за умови:

 1. на тілі пацієнта відсутні металеві елементи;
 2. електричні прилади, вживлені в тканини, відсутні;
 3. пацієнт не боїться замкнутих просторів - клаустрофобія;
 4. у хворого немає нервової патології, яка стоїть на перешкоді до дотримання стану спокою і нерухомості на момент дослідження;
 5. вага пацієнта не перевищує 150 кг.

Особливості проведення МРТ

Перед діагностикою пацієнта попросять зняти всі металеві прикраси, після чого слід зайняти горизонтальне положення в рамках томографа. Щоб забезпечити хорошу якість знімка і достовірність діагностики, пацієнту слід лежати нерухомо. При відсутності цієї умови фотографії можуть бути нечіткими, отже, або потрібно повторювати процедуру, або проводити додаткові дослідження і аналізи для уточнення діагнозу. Це може бути загальний аналіз сечі або крові, що дозволить Лучано лікаря поставити точний діагноз. 

Єдине, що може турбувати пацієнта при дослідженні - шум, який є наслідком роботи томографа. Принцип роботи магнітно-резонансної технології грунтується на тому факті, що в тканинах організму людини переважають атоми водню. Кожна тканина відрізняється своєю будовою, а значить, концентрація атомів водню буде відрізнятися. В рамках магнітного поля, що генерується сканером, атоми мають різну частоту коливання, яку фіксують датчики. Потім комп'ютерна система розшифровує отримані дані і візуалізує їх у вигляді знімка.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю