Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

КТ-ангіографія судин нижніх кінцівок у Києві

КТ-ангіографія судин нижніх кінцівок – це сучасний метод діагностики здоров'я артерій та вен, локалізованих на ногах. Процедура проходить із внутрішньовенним контрастуванням, рентгеноскопією та обробкою отриманих знімків на спеціальному обладнанні. КТ-ангіографія судин ніг дає уявлення про аномалії будови судинного русла цієї зони, швидкість кровотоку, наявність стенозів, оклюзій та інших патологій на ранніх стадіях.

Ціни на КТ-ангіографію судин нижніх кінцівок

КТ ангіографія нижніх кінцівок 4100 ₴ записатися

Що показує КТ-ангіографія нижніх кінцівок

За допомогою КТ-ангіографії судин ніг діагностують стан судинного русла артерій (артеріографія) та вен нижніх кінцівок. У процесі сканування артеріальна та венозна складова кровотоку оцінюється окремо. Отримана 2D та 3D візуалізація допомагає визначити хід судин, їх діаметр, наявність патологічних звужень. При виявленні ділянки з порушеним кровообігом є можливість отримати дані про ступінь закупорки ураженої вени або артерії.

Показання до проведення КТ-ангіографії нижніх кінцівок

КТ-ангіографія нижніх кінцівок показана перед оперативним втручанням на судинах, а також для ранньої діагностики таких хвороб та патологічних станів:

 • Набряклість, зниження чутливості, похолодання кінцівок, переміжна кульгавість (сильний біль у нозі) та інші ознаки закупорки бляшкою холестерину дрібних і середніх судин (атеросклерозу).
 • Гострий артеріальний тромбоз, емболія.
 • Тромбоз глибоких вен, хронічна венозна недостатність.
 • Запалення вен – тромбофлебіт.
 • Варикоз.
 • Травматичні ушкодження судин ніг, внутрішні кровотечі.
 • Аневризми.
 • Пухлинні процеси зі стисканням судин.
 • Артеріальні трофічні виразки – виразки в ділянці ступнів, кісточок.
 • Запальні процеси у кровоносних судинах (васкуліти).
 • Вроджені судинні аномалії.

Часто КТ-ангіографію артерій та вен нижніх кінцівок призначають для уточнення діагнозу після УЗ доплерографії судин ніг, ціна якої нижча. Попередня діагностика ультразвуком, навіть не даючи точних результатів, значно полегшує роботу рентгенолога.

Лікарі-рентгенологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Підготовка до діагностики КТ-ангіографії нижніх кінцівок

Перед діагностикою необхідно зняти з себе всі металовмісні предмети – сережки, ланцюжки, зубні протези, що знімаються, окуляри. Метал у зоні впливу томографа може вплинути на якість знімків. Процедура КТ судин нижніх кінцівок проводиться лише з контрастом, тому потрібна додаткова підготовка:

 • За 4-5 годин до проведення дослідження – не їсти. В іншому випадку контрастна речовина може викликати нудоту та блювання. Пити можна чисту воду.
 • Здати кров на вміст креатиніну (термін давності аналізу – 14 днів).
 • Якщо пацієнт приймає будь-які ліки, наприклад, аспірин та інші кроворозріджувальні засоби, включаючи харчові добавки, потрібно повідомити про це лікаря.
 • Якщо в минулому були випадки алергії на морепродукти, мед, латекс, медпрепарати тощо – про це теж потрібно сказати лікарю.

Процедура проведення КТ-ангіографії нижніх кінцівок

Як проходить ангіографія судин ніг – перебіг дослідження:

 • Пацієнт розміщується горизонтально на платформі апарату КТ.
 • У вену ліктьового згину встановлюється катетер, через який вводять препарат-підсилювач. У клініці Омега-Київ ін'єкція контрасту здійснюється автоматично за допомогою інжектора Ulrich (Німеччина), який чітко розраховує дозу барвника.
 • Платформа плавно пересувається до отвору сканера і зупиняється так, щоб ноги опинилися в зоні дії апарата.
 • Для максимальної чіткості знімків під час роботи томографа необхідно зберігати нерухомість.
 • Лікар-радіолог керує перебігом дослідження із сусіднього кабінету. Між приміщеннями є вікно, а в апарат вбудований двосторонній переговорний пристрій, щоб лікар та пацієнт могли бачити та чути одне одного.

Тривалість процедури – близько 15 хвилин. Щоб контраст якнайшвидше вивівся з організму, після КТ-ангіографії нижніх кінцівок слід пити більше води.

Ризики та протипоказання

Сучасні апарати комп'ютерної томографії з технологією Essence дозволяють звести до мінімуму час та інтенсивність опромінення, а отже – можливі ризики для здоров'я. Обмеження пов'язані з тим, що КТ судин нижніх кінцівок проводиться із контрастом. Так, КТ-ангіографія протипоказана при:

На контрастну речовину, що містить йод, може бути алергічна реакція. Якщо пацієнт – алергік, можливо знадобиться прийом антигістамінних.

Фотографії діагностичного центра

КТ-ангиография нижних конечностей в Киеве
КТ-ангиография нижних конечностей в Киеве
КТ-ангиография нижних конечностей в Киеве

Можливі ускладнення після процедури

Ускладнення після артеріографії нижніх кінцівок виникають рідко, менш як у 5% випадків. В основному вони пов'язані з алергією (на контраст, антисептики, анестетики) або порушенням роботи нирок у зв'язку з контрастом, а також пошкодження судини катетером. Про останнє говорять такі ознаки в місці проколу:

 • Утворення підшкірної гематоми.
 • Посиніння шкірних покривів.
 • Набряк.
 • Кровотеча.
 • Запалення внаслідок занесення інфекції.

Щоб уникнути ускладнень, необхідно суворо дотримуватися протоколу проведення ангіографії, дотримуватися санітарних і гігієнічних норм.

Переваги процедури у МЦ Омега-Київ

Обстежити судини, зробити КТ-ангіографію вен та артерій нижніх кінцівок за прийнятною ціною можна у діагностичному центрі Омега-Київ. Наші переваги:

 • У клініці працюють лікарі-рентгенологи вищої категорії.
 • Для діагностики використовують високоякісне обладнання – 64-зрізовий томограф Philips Brilliance. Завдяки інноваційній технології Essence виведення зображень виконується швидше, а доза опромінення мінімальна.
 • У МЦ Омега-Київ вартість КТ-ангіографії судин нижніх кінцівок – від 4100 грн, ціна процедури не перевищує середню по Києву.

Запис на процедуру – за тел. (044) 333-4-333, 0800753357, через messenger або форму на сайті.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Василив Ирина Любомировна

Автор статті:

Василів Ірина Любомирівна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

 1. Ангиография периферических артерий и вен: важная диагностика сосудистых заболеваний – 01.02.2020, врач семейной медицины Кристина Шевченко
 2. Захворювання периферичних артерій: від теорії до практики – Автори: П.О. Колесник, к. мед. н., доцент, завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторної медичної допомоги медичного факультету № 2 Ужгородського національного університету, Д.С. Миргородський, к. мед. н., доцент кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Я.А. Саєнко, к. мед. н., провідний співробітник відділу ендокринних та метаболічних порушень ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України», С.В. Болгарська, заступник медичного директора ММ «Добробут» за напрямком «Ендокринологія», 03.11.2021
 3. The Role of Catheter-Directed CT-Angiography in Radioembolisation – doi: 10.1007/s00270-022-03157-4. Epub 2022 May 20, Kun Da Zhuang, Aaron Kian-Ti Tong, David Chee Eng Ng, Kiang Hiong Tay
 4. Неспецифічний аортоартеріїт (хвороба Такаясу) та серцево-судинна система –Автори: Г.В. Мостбауер, М.Б. Джус, 18.12.2018
 5. Виявлення венозного тромбоемболізму: оновлені рекомендації – 2020-08-10 : Лікарю-практику, Жарікова Ю.В., Видавництво «МОРІОН»

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами