Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Какие могут быть осложнения при простатите?

Які ускладнення при простатиті можуть виникнути?

Клінічний довідник

Простатит - це запалення простати, спричинене інфекціями. Якщо вчасно не почати лікування, то можуть розвинутися захворювання небезпечні для кожного чоловіка. Захворювання має гостру та хронічну форми. Хронічна форма характеризується повільним розвитком та слабко вираженою симптоматикою, на відміну від гострої. 

Хронічний простатит виникає внаслідок несвоєчасного звернення до лікаря, через що виникають:

  • сильний біль;
  • порушується нормальний відтік сечі;
  • виникають проблеми зі статевим життям. 

Поступово це призводить до порушень функціонування простати. 

Які можуть бути ускладнення?

Хронічний простатит може призвести до:

  • затримки сечовиділення;
  • запалення придатків, яєчок та сім’яних міхурців;
  • виникнення порушення потенції.

Відповідно до стадії захворювання можуть проявлятися різні види порушення потенції - від проблем з еякуляцією до відсутності ерекції. Стрімко прогресуючий запальний процес уражає сусідні органи, що призводить до різкого погіршення загального самопочуття. Якщо не почати лікування своєчасно, можливий розвиток безпліддя. 

При хронічному перебігу захворювання пацієнт відчуває сильне роздратування, постійну втому, часті депресії та загальне погіршення самопочуття. Часто ця форма захворювання трансформується в злоякісну пухлину.

Наслідки гострого простатиту

Відповідно до форми захворювання проявляються і наслідки. Це може бути перехід у хронічну форму. Це відбувається через пригнічення мікрофлори внаслідок проведення терапії гострої форми захворювання. Гострота запального процесу з часом починає змінюватися рецидивом, а бактерії стають більш стійкими і позбутися їх стає набагато складніше. 

Головний симптом гострого простатиту - затримка відтоку сечі. При цьому пацієнт відчуває сильний біль ріжучого характеру, а ходіння в туалет суттєво утруднюється. 

Також відбувається абсцес простати. Розвивається сильне запалення з набряком та порушенням кровообігу, що відбувається внаслідок впливу бактерій. Результат - зараження та утворення гною. 

При абсцесі підвищується температура, посилюються хворобливі відчуття, з’являється слабкість та озноб. Виникає рубцювання простати. 

Одним з можливих ускладнень є кіста передміхурової залози. Її наявність дещо ускладнює лікування простатиту. Кіста може виникнути внаслідок каменів у передміхуровій залозі. У випадку інфікування кісти може розвинутися абсцес простати. 

Ще одним ускладненням можуть бути камені у передміхуровій залозі. Ця проблема сильно ускладнює перебіг простатиту та викликає загострення запалення простати. Камені можуть спричинити закупорку залози та застій секрету. При цьому пацієнт відчуває біль у промежині, а сечовиділення часте і супроводжується больовими відчуттями. САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю