Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Заболевания сердечно-сосудистой системы: как диагностировать болезнь?

Захворювання серцево-судинної системи: як діагностувати хворобу?

Клінічний довідник

Захворювання серцево-судинної системи займають лідируючі позиції по поширеності серед жителів Європи. Найбільш часто, у пацієнтів понад 50 років діагностують гіпертонію, ішемічну хворобу серця, інфаркт міокарда і серцеву недостатність. При виникненні порушень в роботі серця, слід негайно вживати заходів, щоб уникнути ускладнень і непоправних наслідків.

У медичних центрах існує різноманітність методів і апаратів для ретельного дослідження роботи серця і дослідження патологій.

Щоб розпізнати хвороби серцево-судинної системи на ранніх стадіях, слід звертати увагу на симптоми:

 • Задишка;
 • Зміна артеріального тиску;
 • Різкий і гострий біль в області грудей;
 • Прискорене, рідкісне або нерівномірне серцебиття;
 • Підвищена стомлюваність;
 • Порушення зору, туман перед очима;
 • Шум в вухах.

    Для повноцінного і коректного дослідження, існують спеціалізовані методи дослідження, притаманні окремо серцю та судинам.

Методи дослідження серця:

 • ЕКГ. Електрокардіографія - обов'язковий метод діагностики порушень роботи серця. Дослідження необхідно проводити раз на рік з метою профілактики. Електрокардіограф відображає графічну різницю потенціалів під час роботи серця. ЕКГ може застосовуватися як первинний етап дослідження при підозрі на інфаркт міокарда. Також, для визначення серцевих патологій, при госпіталізації пацієнта, може призначатися добове ЕКГ. Кардіограма серця реєструє його діяльність протягом 24 годин, в стані сну, спокою і фізичної активності;
 • ДМАТ. Добовий моніторинг артеріального тиску проводиться для визначення гіпертонії. Перебуваючи з тонометром на протязі 24 годин, фіксуються відмітки артеріального тиску в стані спокою і фізичного навантаження;
 • УЗД серця. Призначається з метою побачити на моніторі кровотік в серці, перевірити стан і функціонування міокарда. Дослідження не має протипоказань, проводиться дорослим і дітям для визначення походження шумів.

Методи дослідження судин:

Ультразвукова доплерографія. Медичне дослідження проводиться з метою оцінки стану судин, вказує на порушення кровотоку, патологічні зміни стінок артерій. При наявності тромбу, ультразвукове дослідження дозволяє оцінити його розміри і простежити зміни в процесі медикаментозної терапії;

Комп'ютерна ангіографія. Дослідження, яке відображає стан і функціонування коронарних артерій. Також, процедура може проводиться з метою обстеження судин головного мозку.

Крім методів діагностики роботи органів серцево-судинної системи за допомогою діагностичних апаратів, рекомендовано проводити ряд обов'язкових лабораторних досліджень.

Лабораторні дослідження при порушеннях роботи серцево-судинної системи:

 • Загальний аналіз крові і сечі;
 • Аналіз крові на рівень цукру;
 • Аналіз крові на гормони.

Варто зауважити, що навіть мінімальні болі в серці можуть свідчити про розвиток патології. При будь-яких порушеннях слід звернутися в клініку і пройти ретельне обстеження.