Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Что такое лечебный массаж?

Що таке лікувальний масаж?

Клінічний довідник

Масаж - це процедура ручної стимуляції поверхні тіла, і через неї - м'язів і внутрішніх органів. Методи впливу можуть бути різної інтенсивності, від легких погладжувань до сильного розминання та розтирання. Все залежить від призначення процедури. Виконуватися вона може вручну або за допомогою спеціального обладнання (ультразвуковий, вакуумний або вібромасаж).

Історія масажної практики обчислюється століттями. Він фігурує у народних медичних практиках, і з його допомогою лікують чимало захворювань. Масаж застосовують не тільки як допоміжний, але і як основний терапевтичний метод. Досвідчений масажист з медичною освітою може підняти на ноги навіть "важкого" пацієнта, тому масаж став неодмінною частиною багатьох реабілітаційних практик.

Чим корисний масаж?

Користь масажу важко переоцінити. Він впливає на організм відразу на трьох рівнях:

  • механічний - активізація кровообігу і лімфотоку, усунення застійних явищ у тканинах, поліпшення обмінних процесів у тканинах шкіри;
  • нервово-рефлекторний - розслаблення м'язів, поліпшення рухливості суглобів, корекція роботи нервової системи;
  • гуморальний - масажні маніпуляції стимулюють вироблення нейромедіаторів та інших біоактивних речовин, що сприятливо позначається на загальному стані пацієнта.

Крім цього, процедура неймовірно корисна для шкіри - стимулює кровообіг і прискорює процес регенерації поверхневих і глибинних тканин, а також стабілізує роботу сальних залоз.

Лікувальний масаж широко застосовується у поліклініках і лікарнях, санаторіях-профілакторіях, реабілітаційних центрах. Його поєднують з лікувальною фізкультурою, медикаментозною терапією, фізичною терапією. Масаж входить у склад багатьох терапевтичних та реабілітаційних схем, його використовують для лікування хвороб хребта, нервової системи, посттравматичних станів. Реабілітаційний масаж також призначають після операції - для пришвидшення відновлення функцій.

Масажні маніпуляції усувають біль та набряки, а стимуляція кровообігу прискорює процеси регенерації. У поєднанні з фізичною терапією це часом творить дива. Наприклад, поєднання масажу і стимуляції холодом покращує рухливість суглобів, зменшує контрактуру й знімає набряк. Зігрівальні маніпуляції як доповнення до масажу показані при застуді.

Який буває лікувальний масаж?

У терапевтичних цілях масажні впливи зачіпають все тіло (загальний масаж) або певну зону - стегна, спину, шию (місцевий масаж). Вибір типу процедури залежить від мети та схеми лікування.

  • Класичний європейський масаж - погладжуючи-розтираючі маніпуляції, як правило, з травмованою частиною тіла. Також його можуть призначати для зняття напруги у м'язах, що оточують хребет.
  • Точковий масаж (акупресура) - це вплив на біоактивні точки для зняття болю і напруги. Натискаючи на такі точки, масажист стимулює процеси відновлення у певній частині тіла.
  • Періостальний масаж застосовують для лікування захворювань хребта і відновлення після травм (переломів, забитих місць, вивихів). Він знімає біль, покращує лімфоток й кровообіг.
  • Апаратний масаж виконується на спеціальному обладнанні, що поєднує масажну і фізіотерапевтичну маніпуляцію (ультразвук, інфрачервоне випромінювання, електрофорез).

Завдяки своїй ефективності, особливо у реабілітації, масаж показаний при дуже багатьох захворюваннях. Однак виконувати його потрібно тільки за призначенням лікаря - саме він визначає тривалість курсу і кількість процедур. Неправильно підібраний курс може виявитися не тільки марним, а й шкідливим.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю