Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Последствия и осложнения трихомониаза

Наслідки і ускладнення трихомоніазу

Клінічний довідник

Трихомоніаз належить до інфекційних захворювань, спричинених бактерією трихомонадою (Trichomonas vaginalis). Медична спільнота розділилася на два табори, говорячи про трихомоніаз - одні вважають його надзвичайно небезпечним захворюванням, інші стверджують, що своєчасне виявлення захворювання гарантує швидке одужання. 

Чим небезпечний трихомоніаз?


Головною особливістю цього захворювання є прихований перебіг. Це означає, що пацієнт не відчуває ніяких особливих симптомів, які б свідчили про гостре інфекційне захворювання. 

В результаті лікарям не завжди вдається вчасно поставити діагноз чи пацієнт звертається до лікаря занадто пізно, на етапі, коли симптоми спровоковані ускладненнями. 

Крім того трихомонади рідко паразитують в організмі людини самостійно. Найчастіше їх життя є своєрідним симбіозом з іншими бактеріями. Наприклад, часто з трихомонадами в аналізах виявляють і гонококи, що значно ускладнює лікування трихомоніазу. 

Це пов’язано з тим, що медикаменти, направлені на знищення гонококів, не розпізнають варіанти їх симбіозу з трихомонадами, впливаючи лише на вільні гонококи. Важливу роль у лікуванні також відіграє той факт, що при подібному інфікуванні імунітет людини знижується, а значить, не здатен повністю захистити організм. Наприклад, багато медичних досліджень доводять, що при зараженні трихомонадами ризик потрапляння ВІЛ-інфекції в організмі збільшується в рази. 

Які ускладнення спричиняють трихомонади?

Ускладнення по-різному проявляються у чоловіків і жінок. Представниці жіночої статі зазвичай страждають запальними процесами в ділянці піхви та шийки матки. Часто також проявляється запалення слизової оболонки матки (ендометрит). В особливо запущених випадках, наслідками захворювання може стати безпліддя, викидні, нездатність виносити дитину. 

Лікування цього захворювання вимагає комплексу мір з діагностики та підбору ефективних медичних препаратів. 

У чоловіків захворювання також може спричинити безпліддя у складних випадках. Крім того, трихомонади можуть стати причиною:

  • простатиту – запалення передміхурової залози
  • везикуліту – запалення сім’яних пухирців
  • хронічного епідидимоорхіту – запалення яєчок та його придатків

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю