Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Последствия и осложнения трихомониаза

Наслідки і ускладнення трихомоніазу

Клінічний довідник

Трихомоніаз належить до інфекційних захворювань, спричинених бактерією трихомонадою (Trichomonas vaginalis). Медична спільнота розділилася на два табори, говорячи про трихомоніаз - одні вважають його надзвичайно небезпечним захворюванням, інші стверджують, що своєчасне виявлення захворювання гарантує швидке одужання. 

Чим небезпечний трихомоніаз?

Головною особливістю цього захворювання є його прихований перебіг. Під прихованою течією лікарі зазвичай розуміють відсутність вираженої симптоматики, яка б свідчила про гостре інфекційне захворювання.

В результаті лікарям не завжди вдається вчасно поставити діагноз або ж сам пацієнт звертається в клініку занадто пізно: на етапі, коли симптоми спровоковані ускладненнями.

Крім того, трихомонади рідко паразитують в організмі людини самостійно. Найчастіше їхнє життя є своєрідним симбіозом з іншими бактеріями. Наприклад, часто з трихомонадами в аналізах знаходять і гонококи, що значно ускладнює лікування трихомоніазу.

Це з тим, що медикаменти, створені задля знищення гонококів, не розпізнають варіанти їх симбіозу з трихомонадами, впливаючи лише з вільні гонококи. Важливу роль лікуванні також грає те що, що з подібному інфікуванні імунітет людини знижується, отже, неспроможний повністю захистити організм. Наприклад, багато медичних досліджень доводять, що при зараженні трихомонадами ризик потрапляння ВІЛ-інфекції в організм збільшується в рази!

Які ускладнення викликають трихомонади?

Насамперед, слід зазначити, що ускладнення хвороби по-різному проявляються у чоловіків і жінок.

Так, представниці прекрасної статі зазвичай страждають на запальні процеси в області піхви і шийки матки. Найчастішим явищем також є запалення слизової оболонки матки, що називається в медицині ендометритом. В особливо занедбаних випадках наслідками хвороби можуть стати безпліддя, викидні, нездатність виносити дитину.

Тому не слід з недбалістю ставитися до такого захворювання як трихомоніаз, лікування цієї недуги потребує комплексу заходів щодо діагностики та підбору ефективних медичних препаратів.

У чоловіків захворювання також може спричинити безпліддя у складних випадках. Крім того, трихомонади можуть стати причиною:

  • простатиту – запалення передміхурової залози;
  • везикуліту – запалення сім’яних пухирців;
  • хронічного епідидимоорхіту – запалення яєчок та його придатків.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Олексієнко Лариса Іванівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо