онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Почему возникает стенокардия?

Чому виникає стенокардія?

Клінічний довідник

Стенокардія - захворювання серця, яке супроводжується гнітючим болем у грудях і за грудиною. Через характер больових відчуттів, напади стенокардії практично неможливо переплутати з іншими захворюваннями серцево-судинної системи.

Стенокардія часто виникає внаслідок ішемічної хвороби серця, при якій порушується кровопостачання серцевого м'яза через проблеми з коронарними артеріями. У зв'язку з порушеною подачею крові і відповідно кисню, відбувається порушення роботи серця виникають і здавлючі болі в грудях.

Основні симптоми стенокардії:

  • Здавлюючий біль в грудях і за грудиною, поступово переміщається в ліву руку і плече. Бувають випадки, коли біль вражає область лопаток, ліву частину попереку і живота;
  • Залежно від форми стенокардії, біль може виникати після фізичних навантажень або ж в стані спокою;
  • Приступ, який виникає внаслідок тривалого перебування в холодному приміщенні;
  • Больові відчуття можуть тривати від кількох секунд до півгодини і проходять при прийомі нітрогліцерину.

Чому стенокардія посилюється лежачи?

Особливим симптомом стенокардії є біль, який виникає миттєво і особливо гостро відчувається в лежачому положенні. Це пояснюється тим, що в лежачому положенні посилюється приплив венозної крові і міокарду потрібна велика кількість кисню.

Поняття «стенокардія» є досить великим і може включає в себе такі форми кардіологічного синдрому:

  • Стабільна стенокардія. Ця форма захворювання характеризується гострим болем, який виникає тільки після фізичного навантаження на серце. Особливістю є швидка стомлюваність, виникнення задишки, зниженням активності людини. В особливо гострих стадіях, біль в грудях може виникати при ходьбі на рівній поверхні;
  • Стенокардія напруги. Синдром, при якому біль виникає в стані спокою і відрізняється важкою переносимістю, задишкою, запамороченням.

При несвоєчасному зверненні в клініку, стенокардія напруги може перерости в інфаркт міокарда.

Стенокардія може провокувати серйозні захворювання серцево-судинної системи і вимагає своєчасної діагностики. При найменших болях, характерних для стенокардії, необхідно звернутися в медичний центр для комплексного обстеження, проведення електрокардіографії і УЗД судин верхніх кінцівок.

Причини виникнення стенокардії

Найбільш часто, стенокардія виникає на фоні вже раніше діагностованої ішемічної хвороби серця або атеросклерозу.

Атеросклероз - захворювання, при якому відбувається розвиток відкладання холестерину на стінках артерій. Внаслідок цього, стінки артерій звужуються і провокують порушення прохідності крові в міокард.

Також, стенокардія може розвинутися на фоні сильних фізичних навантажень, сильних емоційних потрясінь і при тривалому палінні.

Діагностика і лікування стенокардії

Для достовірної діагностики і лікування захворювання, необхідно провести повне обстеження організму. Найбільш важливо, провести маніпуляції для зниження рівня холестерину і дотримуватися спеціальної дієти. Постійно контролювати артеріальний тиск, приймати медикаменти з метою розрідження крові, щоб уникнути тромбозу, закупорки судин і серцевої недостатності.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger
Чим можемо допомогти?