Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Почему возникает стенокардия?

Чому виникає стенокардія?

Клінічний довідник

Стенокардія - захворювання серця, яке супроводжується гнітючим болем у грудях і за грудиною. Через характер больових відчуттів, напади стенокардії практично неможливо переплутати з іншими захворюваннями серцево-судинної системи.

Стенокардія часто виникає внаслідок ішемічної хвороби серця, при якій порушується кровопостачання серцевого м'яза через проблеми з коронарними артеріями. У зв'язку з порушеною подачею крові і відповідно кисню, відбувається порушення роботи серця виникають і здавлючі болі в грудях.

Основні симптоми стенокардії:

  • Здавлюючий біль в грудях і за грудиною, поступово переміщається в ліву руку і плече. Бувають випадки, коли біль вражає область лопаток, ліву частину попереку і живота;
  • Залежно від форми стенокардії, біль може виникати після фізичних навантажень або ж в стані спокою;
  • Приступ, який виникає внаслідок тривалого перебування в холодному приміщенні;
  • Больові відчуття можуть тривати від кількох секунд до півгодини і проходять при прийомі нітрогліцерину.

Чому стенокардія посилюється лежачи?

Особливим симптомом стенокардії є біль, який виникає миттєво і особливо гостро відчувається в лежачому положенні. Це пояснюється тим, що в лежачому положенні посилюється приплив венозної крові і міокарду потрібна велика кількість кисню.

Поняття «стенокардія» є досить великим і може включає в себе такі форми кардіологічного синдрому:

  • Стабільна стенокардія. Ця форма захворювання характеризується гострим болем, який виникає тільки після фізичного навантаження на серце. Особливістю є швидка стомлюваність, виникнення задишки, зниженням активності людини. В особливо гострих стадіях, біль в грудях може виникати при ходьбі на рівній поверхні;
  • Стенокардія напруги. Синдром, при якому біль виникає в стані спокою і відрізняється важкою переносимістю, задишкою, запамороченням.

При несвоєчасному зверненні в клініку, стенокардія напруги може перерости в інфаркт міокарда.

Стенокардія може провокувати серйозні захворювання серцево-судинної системи і вимагає своєчасної діагностики. При найменших болях, характерних для стенокардії, необхідно звернутися в медичний центр для комплексного обстеження, проведення електрокардіографії і УЗД судин верхніх кінцівок.

Причини виникнення стенокардії

Найбільш часто, стенокардія виникає на фоні вже раніше діагностованої ішемічної хвороби серця або атеросклерозу.

Атеросклероз - захворювання, при якому відбувається розвиток відкладання холестерину на стінках артерій. Внаслідок цього, стінки артерій звужуються і провокують порушення прохідності крові в міокард.

Також, стенокардія може розвинутися на фоні сильних фізичних навантажень, сильних емоційних потрясінь і при тривалому палінні.

Діагностика і лікування стенокардії

Для достовірної діагностики і лікування захворювання, необхідно провести повне обстеження організму. Найбільш важливо, провести маніпуляції для зниження рівня холестерину і дотримуватися спеціальної дієти. Постійно контролювати артеріальний тиск, приймати медикаменти з метою розрідження крові, щоб уникнути тромбозу, закупорки судин і серцевої недостатності.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо