Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Можно ли забеременеть при поликистозе яичников?

Чи можна завагітніти при полікістозі яєчників?

Клінічний довідник

Полікістоз яєчників - захворювання, для якого характерне утворення відростка у вигляді фолікули, наповненого рідиною. У назві хвороби присутня приставка «полі», яка пояснює, що утворення кіст може бути не поодиноким, а містити більше двох новоутворень.

Лікарі визначають кілька причин, внаслідок чого виникає захворювання:

  • Порушення гормонального фону;
  • Часті інфекційні та вірусні захворювання;
  • Стреси;
  • Ранній аборт.

Це захворювання особливо важливо визначити на ранніх етапах і негайно почати лікування. Чим раніше буде розпочато боротьбу з полікістозом, тим більше шансів завагітніти і успішно виносити малюка до кінця терміну. Згідно зі статистикою, лікування полікістозу на пізніх термінах істотно знижує репродуктивну функцію жінки.

Основні симптоми полікістозу:

  • Порушення менструального циклу;
  • Кровотечі або убогість менструальних виділень;
  • Підвищена жирність шкіри на обличчі;
  • Різке підвищення росту волосся (за чоловічим типом);
  • Ожиріння.
  • Лікування полікістозу яєчників

В першу чергу, після звернення в клініку, проводиться ряд аналізів, виходячи з яких фахівець з'ясовує стадію захворювання. У легких випадках, хвороба може бути усунена гормональної терапією. Але якщо лікарські препарати не забезпечили необхідних результатів, пацієнтці слід готуватися до оперативного втручання. Операція «лапароскопія» полягає у видаленні кіст. Але згідно зі статистикою, етап усунення хвороби нетривалий, - приблизно рік, півтора. Саме в цей період, лікарі рекомендують зайнятися спробами завагітніти і благополучно виносити плід.

Які шанси завагітніти при поликистозе яєчників?

Полікістозних захворювання не є вироком і завагітніти є шанси у кожної жінки. При синдромі полікістозу, багатьом жінкам вдається самостійно завагітніти, але для успішного виношування, необхідно буде дотримуватися особливої ​​обережності. У медичній практиці, велика кількість викиднів трапляються саме через поликистозного захворювання.

Загроза завмирання плода або передчасних пологів полягає в тому, що в період захворювання, у жінки виникають проблеми зі здоров'ям. Це може бути гестаційний діабет, підвищений артеріальний тиск, досить велика маса тіла. Саме з цієї причини, фахівцем може бути призначена медикаментозна терапія.

При виникненні наведених вище симптомів, жінці слід звернутися в клініку «Омега-Київ» і провести ретельну діагностику.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Олексієнко Лариса Іванівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо