Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Как действует мануальная терапия?

Як діє мануальна терапія?

Клінічний довідник

Мануальна терапія - метод лікування багатьох хвороб без застосування медикаментозного і хірургічного методів. Якщо перекладати дослівно, то мануальна терапія - це лікування руками. Такий метод використовується при лікуванні порушених функцій суглобів хребта, верхніх і нижніх кінцівок, м'язів і зв'язок.

Мануальна діагностика широко використовується і показує хороші результати при лікуванні неврологічних, ортопедичних і нейрофізіологічних порушень організму.

Види мануальної терапії:

 • Маніпуляційна терапія. Цей вид лікування використовується для усунення хворобливих порушень і блокад суглобів, які обмежують рух і можуть привести до м'язових спазмів;
 • Вісцелярна остеопатія. Мануальне вплив, спрямована на роботу внутрішніх органів;
 • Краніосакральна терапія. Метод мануального впливу, націлений на поліпшення циркуляції судин, усунення головного болю, зняття напруги з мозкових мембран, відновлення роботи центральної нервової системи.

У яких випадках слід використовувати методи мануальної терапії?

Найбільш часто люди звертаються до мануального терапевта саме при виникненні остеохондрозу хребта з грижами міжхребцевих дисків. При цьому діагнозі, крім медикаментозного лікування і знеболюючих засобів, мануальна терапія є найбільш ефективним засобом.

Причини звернутися до мануального терапевта?

 • Гострий і хронічний біль в попереку;
 • Болі в ногах тягнучого характеру;
 • Болі в грудях (без виявлення патологій після проведення ЕКГ);
 • Больові відчуття в шиї, що переходять на плечі і руки;
 • Різкий біль в ліктях і плечах;
 • Болі в крижах і тазостегнових суглобах;
 • Радикуліт, сколіоз, артрит і артроз;
 • Зміщення хребців.

Чим корисна мануальна терапія?

При виникненні болю в суглобах різного характеру, пацієнту слід негайно звернутися в клініку і пройти комплексне обстеження організму. Тільки після огляду лікарем-терапевтом, а також проведення необхідних аналізів, можна вдаватися до мануальної терапії.

Ця методика лікування буде корисна пацієнтам з остеохондрозом хребта першої стадії. При цьому виникають гострі больові відчуття. Також, друга і третя стадії остеохондрозу, для яких характерні болі в шиї і попереку, відбувається випинанням кільця міжхребцевого диска.

Ці стадії остеохондрозу можуть супроводжуватися м'язовими спазмами і нести за собою важкі наслідки для тазостегнових і колінних суглобів.

В яких випадках мануальна терапія протипоказана?

Методика мануальної терапії  протипоказана пацієнтам, які мають пухлини хребта, головного мозку та інших уражених новоутвореннями внутрішніх органів. Не рекомендовано відвідувати мануального терапевта при ревматичному ураженні сполучних тканин суглобів, остеомієліті і гіпертонічної хвороби серця. Повним протипоказанням є перенесена раніше операція на хребті, захворювання травного тракту в гострій формі. Не слід звертатися до мануального терапевта, якщо пацієнт страждає порушенням кровопостачання коронарних артерій, а точніше після перенесених інфаркту міокарда та серцевої недостатності.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю