Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Какие физические упражнения могут быть опасными при грыже позвоночника?

Які фізичні вправи можуть бути небезпечними при грижі хребта?

Клінічний довідник

При всіх захворюваннях хребта особливо важливо уникати фізичних навантажень, заборонено носити тяжкості і піддаватися надмірному навантаженні. В першу чергу, пацієнту з грижею хребта, перед походом на стадіон або в тренажерний зал, рекомендовано проконсультуватися з лікарем-вертебрологом. Саме фахівець, маючи уявлення про форму захворювання і результатах аналізів, зможе порадити які вправи дозволені, а які заборонені в кожному клінічному випадку.

Найбільш важливо кожного пацієнта, незалежно від картини хвороби, відмовитися від силових тренувань в тренажерному залі.

Вправи, які найбільш небезпечні при грижі хребта:

  • Жим ногами (платформа);
  • Станова тяга;
  • Присідання з вагою;
  • гіперекстензія;
  • Вис на перекладині.

Жим ногами - вправа, яке позитивно впливає на нарощування м'язової маси біцепса стегна і настійно заборонена пацієнтам, з діагнозом "грижа хребта". В даному випадку, при роботі ноги, величезне навантаження припадає на поперек. Якщо не припинити заняття на тренажері «платформа», стан хворого погіршується, а хвороба почне розвиватися більш стрімко.

Станова тяга - вправа, що передбачає нахили зі снарядом вниз і повернення до вихідного положення. Також для того, щоб взяти штангу з вагою в руки, людині необхідно різко присісти і також різко встати. Ці навантаження абсолютно заборонені для пацієнтів з грижею хребта або іншими патологіями спини.

Присідання зі штангою сприяють нарощуванню сідничних м'язів, і це безумовно найбільш улюблена вправа всіх дівчат. Але для пацієнтів з грижею, присідання є під особливою забороною, адже виконуючи вправу, людині необхідно піднімати додаткову вагу. У цьому випадку велике навантаження йде не тільки на сідниці, а також і на поперек. У багатьох випадках, після присідань зі штангою, стан пацієнта значно погіршується, а біль загострюється.

Гіперекстензія - найбільш поширена вправа для розвитку м'язів спини. Відповідно ця вправу є недозволеним навантаженням на хребет. Навіть на ранніх стадіях хвороби, гиперєкстензия може викликати сильний біль.

Вис на перекладині є особливо небезпечним, адже при грижі або інших захворюваннях хребта, вертикальне розтягування поперекової області призведе до непоправних наслідків.

В якості профілактики грижі хребта, людині необхідно ретельно підходити до вибору вправ, а також слідувати поступовому збільшенню навантажень. Для консультації з лікарями-вертебрології, кожен пацієнт може звернутися в Києві в клініку Омега-Київ.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Тернопольський Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо