Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Артроз плечевого сустава: развитие и лечение заболевания

Артроз плечового суглоба: розвиток і лікування захворювання

Клінічний довідник

Будь-які зміни в хрящовій тканині небезпечні. Вони є причиною хвороб, які обмежують рухи людини, тим самим серйозно ускладнюючи його щасливе існування. Щоб не допустити прогресування хвороби, потрібно володіти знаннями про її ліквідацію.

Плечовий суглоб є самим рухомим в організмі людини. Завдяки йому ми щодня виконуємо тисячі операцій. Але через порушення, викликаних дистрофічними змінами хрящової і кісткової тканини, розвивається артроз плечового суглоба.

Причини розвитку артрозу плечового суглоба

Деформуючий артроз плечового суглоба вражає людей старшого віку і частіше за все чоловіків.

У медицині виділяють три основні причини виникнення хвороби:

  • Постійне навантаження на плече протягом тривалого відрізка часу. Вона виникає у людей, постійно зайнятих важкою ручною працею.
  • Вроджені чи набуті деформації суглобів. При цьому нормальні навантаження на плече здаються для організму занадто великими, а хрящ швидше зношується.
  • Порушення метаболізму, в результаті якого в організмі накопичуються кристали солей в суглобової порожнини. Так само з цієї причини порушується процес харчування хрящових тканин.

Хронічні запалення суглобів

Через часті травм у спортсменів може виникнути посттравматичний артроз плечового суглоба.

Ступені розвитку деформуючого артрозу плечового суглоба

Хвороба не проявляється відразу у всіх своїх найгірших симптомах. Вона поступово прогресує, і дуже важливо вчасно з'ясувати її причини і почати ефективне лікування.

  • Перший ступінь - приносить людині неприємні ниючі болі в області плеча, які можуть турбувати і ночами. Людина ще не обмежений у рухах, але при відведенні руки назад відчувається біль. Щоб розпізнати хворобу, необхідно зробити рентген. Початкова стадія може тривати як місяць, так і кілька років.
  • Другий ступінь - біль супроводжує будь-який рух рукою. Так само відчуваються болі в спині і лопатці, проявляється характерний хрускіт. На цій стадії лікарям дуже легко виявити захворювання. Вони просять пацієнта з'єднати руки в замок за спиною. В принципі, цей рух не складає труднощів, але при артрозі плечового суглоба такий рух заподіює біль і може бути неможливим через обмеженої рухливості.
  • Третій ступінь - деформація яскраво виражена, а болю постійно тривають. Будь-які рухи рукою обмежені і приносять нові неприємні відчуття.

Як лікувати артроз плечового суглоба?

Лікування артрозу займає набагато більше часу, ніж відбувалося його явне прогресування. Для початку лікар повинен оглянути хворе плече і виявити стадію захворювання. Якщо захворювання тільки починає розвиватися, то обходяться консервативними методами лікування, в які входять:

  • знеболювання;
  • відновлення хрящової тканини і її захист;
  • запалення ускладнює процес лікування, тому дуже важливо його зняти.

Щоб зробити ці заходи, необхідно медикаментозне втручання. Лікар підбирає препарати в залежності від ступеня і форми захворювання. Також важливо дотримуватися спеціальної дієти, яка виключає вживання солоних і гострих продуктів.

Будь-яке захворювання можна вилікувати, якщо вчасно звернути увагу на неприємні симптоми. Пам'ятайте це, і завжди будьте здорові.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Тернопольський Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо