Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Современный метод хирургии как альтернатива полостной операции

Сучасний метод хірургії як альтернатива порожнинної операції

Хірургічний довідник

Сучасна хірургія дає можливість успішно лікувати патології і різні захворювання, якщо інші методи не здатні впоратися з хворобою. Операція без скальпеля раніше вважалася фантастикою, сьогодні це реальність. Лапароскопія - малотравматичний метод проведення хірургічного втручання з допомогою спеціальних інструментів. При проведенні операції хірург робить кілька проколів діаметром від 5 до 15 мм, в які вводяться трубки з відеокамерою і спеціальними інструментами. На монітор виводиться зображення внутрішніх органів і хірург проводить всі необхідні дії. По завершенні операції накладаються шви.

Цей метод має ряд переваг перед звичайною операцією:

 • менш травматичний;
 • істотно знижена крововтрата;
 • швидке відновлення пацієнта;
 • знижений ступінь інфікування хворого;
 • мінімальні післяопераційні рубці і швидке їх загоєння.

В яких випадках робиться лапароскопія?

Лапароскопічна методика застосовується найчастіше для діагностики та лікування органів черевної порожнини, малого таза, захворюваннях викликаних онкологією. Однією з операцій, що проводяться, за допомогою даного методу, є видалення грижі.

Грижа - це захворювання, при якому відбувається випинання внутрішніх органів через стінки внутрішньої порожнини. Найбільш часто зустрічаються пахові, пупкові і післяопераційні грижі. Радикальним способом лікування гриж є операційний метод.

Лапароскопічна операція проводиться під загальним наркозом. Проникаючи в черевну порожнину, хірурги вшивають спеціальним швом отвір грижі, запобігаючи тим самим випадінню внутрішніх органів в грижовий мішок. Цей метод дозволяє пацієнту вести нормальний спосіб життя відразу ж після операції, не лежачи в стаціонарі. Хоча ціна видалення грижі при лапароскопії значно вище, ніж при порожнинній операції, багато пацієнтів вибирають саме цей варіант.

Лапароскопія у лікуванні безпліддя

Актуальною проблемою для жінки стає можливість зачати дитину. Причин безпліддя безліч, в ряді випадків винуватцем стає ендометріоз, захворювання при якому відбувається розростання внутрішнього шару матки назовні.

При цьому:

 • погіршується самопочуття жінки;
 • з'являються різкі поперекові болі;
 • турбує біль при сечовипусканні і менструації.

Захворювання має чотири стадії:

 • мінімальна;
 • легка;
 • помірна;
 • важка форма.

Визначити ступінь тяжкості та поставити точний діагноз можливо тільки за допомогою діагностичної лапароскопії. Такий метод дозволяє повністю дослідити органи малого тазу без нанесення шкоди організму. Найефективнішим методом для лікування останніх форм ендометріозу вважається хірургічне втручання. Лапароскопічний спосіб видалення вогнища хвороби дозволяє зберегти репродуктивну здатність жінки.

Техніка проведення операції аналогічна іншим. Через проколи вводяться камера і лазер, який акуратно видаляє поліп, при цьому пацієнт знаходиться під наркозом. Зараз такі операції поставлені на потік і час проведення займає від півтора до двох годин. Ціна видалення поліпа ендометрія досить лояльна і безпосередньо залежить від ступеня і тяжкості захворювання. Після проведення операції пацієнтка може відразу ж повернутися додому.

Новітні технології і сучасні прийоми хірургії дозволяють поліпшити самопочуття пацієнта, уникнути небажаних наслідків, прискорити одужання, і повернути людину до нормального повсякденного життя.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Стрижаков Станислав Александрович

Автор статті:

Стрижаков Станіслав Олександрович

Завідуючий відділенням оперативних втручань, акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, онкогінеколог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо