Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Как часто можно делать МРТ?

Як часто можна робити МРТ?

Діагностичний довідник

У багатьох пацієнтів виникає безліч питань - чи шкідливо робити МРТ-дослідження, як часто можна робити МРТ, яка мета процедури? На сьогодні магнітно-резонансна томографія одна з найбільш інформативних методик, яка дозволяє оцінити стан:

  • органів;
  • тканин;
  • систем пацієнта.

Робити процедуру дозволяється в будь-якому віці, дослідження не несе небезпеки, як дітям, так і людям похилого віку. Чи безпечно дослідження? Основною перевагою магнітної томографії, крім чітких даних для встановлення діагнозу, є відсутність опромінення рентгенівськими променями. Методика заснована на електромагнітних характеристиках атомів водню, які кількісно переважають над іншими частинками в організмі. Усередині апарату підтримується постійне магнітне поле високої потужності, через нього йдуть радіосигнали з частотою, яка близька до частоти коливань водню.

За рахунок резонансу посилюються радіохвилі, що фіксує матриця і вже комп'ютерне обладнання видає знімок. Тому як в різних тканинах тіла водень міститься не в однаковій кількості, то сигнали значно відрізняються, що дає можливість отримувати чіткі знімки. У медичній практиці немає ніяких підтверджень того, що МРТ-процедура шкідлива або провокує ускладнення. Серед мільйонів людей, що пройшли дослідження, не було виявлено випадків поганого самопочуття. Єдиний відносний недолік - тривалість МРТ-дослідження. МРТ-сканування може тривати 15-60 хвилин. У цей час пацієнт повинен перебувати в нерухомому стані. Сканування болю і неприємних відчуттів не приносить.

Частота сканувань - скільки разів можна робити

МРТ-сканування призначають при різних патологічних процесах в мозку і судинах, придаткових пазухах носа. Також МРТ призначають при наступних патологіях:

  • Хвороби хребетного стовпа.
  • Захворювання спинного мозку.
  • Патології суглобів.

Хвороби органів черевної порожнини і малого таза.

МРТ призначають за показаннями. Зазвичай, первинний МРТ-скан дає можливість уточнити діагноз і призначити терапію. Другий раз вже проводиться скан для уточнення стану органу або системи після операції, для контролю терапії, діагностування із застосуванням контрасту. Так як хвилі магніту не створюють променевого навантаження на тіло, на відміну від рентгена, робити процедуру можна так часто, як це потрібно для установки діагнозу та ефективного лікування. Можна зробити висновок - магнітний скан повністю безпечний і робити його можна часто.

Протипоказання для проведення МРТ

Іноді магнітне сканування може нашкодити. Відмовити можуть, якщо йде 1 триместр вагітності, 2 і 3 триместри за життєвими показаннями. Також відмова буде, якщо в організмі пацієнта присутні металеві імпланти.

Протипоказанням є боязнь замкнутого простору (клаустрофобія) і неможливість людини тривалий час перебувати в нерухомому стані.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю