Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування перелому п'яти в Києві

Перелом п'яткової кістки впливає на тільки на рухову здатність, а й на здоров'я стопи і ноги в цілому. Зниження фізичного навантаження призводить до атрофії м'язів, негативно позначається на кровообігу, обміні речовин. Крім гіпсової пов'язки лікарі медичного центру "Омега-Київ" розробляють ефективну програму реабілітації. Правильна реабілітація дозволяє уникнути багатьох ускладнень: вальгусна деформація стопи, деформація кістки плесна, дегенеративні зміни в суглобі, роздратування сухожиль, періодичні болі в місці травми, поява кісткових наростів, розвиток плоскостопості, остеопорозу, артриту і ін.

Ціни на лікування переломві п'яти

Прийом лікаря ортопеда-травматолога - провідного спеціаліста (лікар вищої категорії)(консультація, огляд) 1000 ₴ записатися
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 550 ₴ записатися
Накладення гіпсової пов'язки 300 ₴ записатися
Показати все Сховати

Види переломів п'яти і їх лікування

Майже кожна людина в своєму житті зустрічється з різними видами переломів. Практично кожен день в світі хтось щось ламає.

Існує багато типів ушкоджень:

  • трубчастих кісток: гомілка, плечова кістка;
  • плоских кісток: лопатка, тазостегнові кістки;
  • дрібні кістки: кисті і п'яти.

Перелом п'яткової кістки вважається одним з найскладніших травм для людського організму.

Травма кісток п'яти

Перелом п'яти може бути, як зі зміщенням, так і без зміщення, тобто простий, а вони діляться на відкриті і закриті. При відкритих патологіях існують такі характерні симптоми, як наявність кровотечі та можливі попадання кістки або її уламків в м'які тканини п'яти. Це може залежати від причини пошкодження, а також від індивідуального стану і будови кісток п'ят людини. Перелом п'яткової кістки без зміщення вважається простим і неускладненим.

Можна виділити наступні симптоми даного виду:

  • відзначається біль при ходьбі, в момент опори на п'яту при кроці;
  • гематома м'яких тканин на рівні пошкодженої кістки - тому часто люди і не звертають уваги на гематому, вважаючи, що це звичайний синець;
  • набряк - пошкоджені м'язи набрякають.

Лікарі ортопеди-травматологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

І все ж, зазвичай всі ці симптоми людьми бувають просто не помічені, а отже і лікування вчасно не буде надано, що невблаганно призводить до тих чи інших ускладнень. Перелом п'яти зі зміщенням п'яткової кістки характеризується тими ж самими стандартними симптомами, що і перелом п'яти без зміщення: набряк, гематома, біль при ходьбі. Також додається ще один симптом, такий як потовщення стопи. Це відбувається тільки при зміщенні кістки. Найчастіше воно відбувається у напрямку до пальцевих кісток.

При переломі зі зміщенням незалежно від того, чи буде він відкритий або закритий, від кістки в м'язи п'яти можуть відділятися уламки, що само по собі буде ускладнювати перелом п'яткової кістки. У цьому випадку біль при ходьбі буде набагато сильнішим, що може спонукати людину звернутися до лікаря швидше і отримати своєчасне якісне лікування.

Перелом п'яти необхідно своєчасно лікувати, щоб кістки не зрослися в неправильному положенні. Переліковувати буде набагато складніше і, звичайно ж, болючіше.

Лікування перелому п'яткової кістки може бути, як консервативне, так і оперативне, в залежності від типу захворювання та його ускладнень.

Якщо перелом п'яти відноситься до закритого без зміщення, то досить консервативного лікування. Воно полягає в накладенні гіпсу. Гіпсова пов'язка накладається від підстави пальців і до самого коліна. Такий обсяг забезпечує необхідну повну нерухомість п'яти.

Крім гіпсу рекомендується на весь період лікування використовувати при ходьбі милиці, забезпечуючи спокій пошкодженої нозі. Кількість часу, відведеного на носіння гіпсу призначає фахівець (травматолог-ортопед, хірург) в кожному конкретному випадку індивідуально, за показаннями. Повне відновлення ноги займе від 2 до 3 місяців.

21.02.2022
Лікування травм верхніх та нижніх кінцівок
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD, заслужений лікар України
Алок Бансал

До оперативного втручання звертаються, коли перелом п'яти обтяжений зміщенням п'яткової кістки з наявністю уламків як при відкритому, так і при закритому переломі. Така операція може бути проведена тільки в умовах лікарні і такими фахівцями, як травматологи-ортопеди, рідше хірургами.

Уламки, які відокремилися, кріпляться назад за допомогою спеціальних спиць. Ортопеди самі вручну зіставляють уламки кістки з її основною частиною, щоб в майбутньому п'ятка не боліла. Бувають випадки, коли пацієнт отримує важку травму, що веде до пошкодження не тільки п'яткової кістки, а й колінного суглоба. У цьому випадку лікування стає більш об'ємним: через кістку п'яти фахівцями проводиться спеціальна спиця на термін від 7 до 8 тижнів. Таким чином, відновлення до повноцінного обсягу роботи буде займати від 4 до 6 місяців.

У разі, коли уламки дрібні і у великій кількості, для лікування використовують спеціальний апарат Єлізарова. Він являє собою механізм з двох металевих кілець, з'єднаних між собою металевими штангами і стрижнями. В апарат вставляються спиці, за допомогою яких формується стопа. Апарат встановлюють на 2,5-3 місяці.

Для того щоб визначити наявність перелому після будь-якої травми, необхідно записатися на прийом до лікаря. Спеціаліст направить на рентгенологічне дослідження, яке дозволить "зазирнути" всередину і побачити стан п'яткової кістки і прилеглої до неї трапецієподібної. Саме трапециевидная кістка найчастіше стає винуватицею перелому п'яткової кістки зі зміщенням.

Фотографії відділення ортопедії та травматології

Лечение переломов пятки в Киеве
Лечение переломов пятки в Киеве
Лечение переломов пятки в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Алок Бансал

Лікар ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD, заслужений лікар України

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами