Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Как правильно сдать ПЦР-тест на коронавирус?

Як правильно здати ПЛР-тест на коронавірус?

Лабораторний довідник

При найменшій підозрі на COVID-19 необхідно здати мазок для ПЛР-тесту - цей аналіз вважається найбільш інформативним. Здають його й в тому випадку, якщо вакцинація з яких-небудь причин неможлива (відсутність вакцини, протипоказання), а карантинні норми вимагають певних гарантій. Наприклад, в "червоній зоні" відвідування громадських місць дозволено тільки при наявності довідки про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту (термін дії - 72 години).

Мазок для тесту беруть із зіву та носоглотки - "вхідних воріт" для вірусу SARS-CoV-2. Саме там, у верхніх шарах епітелію слизової оболонки, і починає розмножуватися збудник хвороби. Для найбільш точного результату мазок беруть із піднебінних дужок, поверхні мигдалин, задньої стінки ротоглотки та носоглотки.

Як підготуватися до здачі ПЛР-тесту?

Для отримання максимально точного результату тесту необхідно дотримуватися деяких рекомендацій, оскільки ПЛР-тест виконується на основі мазка слизової рота і носа:

  • ПЛР-тест потрібно робити або натщесерце, або не менше ніж через 4 години після їжі. Верхній шар епітелію слизової рота злущується разом з їжею і змивається водою. Тому, якщо мазок взяти відразу після сніданку чи обіду, підвищується ймовірність помилково негативного результату через те, що до пробірки потрапило недостатньо інфікованих вірусом клітин.
  • З цієї ж причини не рекомендується чистити зуби та полоскати рот перед здачею аналізу - це теж може спотворити картину діагностики. До того ж до складу зубної пасти та засобів для полоскання рота входять антисептики.
  • Перед проведенням тесту не можна вживати алкоголь.
  • Використання декоративної косметики (помади, бальзаму для губ) дозволяється, але по можливості потрібно уникати потрапляння косметики в пробу - це утруднить діагностику.

Таким чином, напередодні здачі ПЛР-тесту протягом 4 годин не можна їсти, пити, жувати жуйку, чистити зуби, полоскати горло, а також палити. Все це потрібно для того, щоб отримати максимально точний результат.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Данилюк Володимир Володимирович

Заступник генерального директора з лабораторної роботи

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо