Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Анализы на гормоны при планировании беременности

Аналізи на гормони при плануванні вагітності

Лабораторний довідник

Планування вагітності передбачає всебічне медичне обстеження. Підготовку до цього життєво важливого періоду слід починати заздалегідь, так як кожен випадок індивідуальний і може зажадати різний час для реабілітації. В основному, це 3-6 місяців, але іноді і до року. Перше, що потрібно зробити парі, - це пройти по списку аналізів.

 Вони допоможуть діагностувати загальний стан здоров'я, щоб якомога раніше розпочати лікування можливих патологій.

Загальні аналізи - ідентифікатори здоров'я партнерів

 Стандартний перелік зазвичай включає загальний аналіз сечі. Його результати відображають загальний стан організму і допомагають діагностувати відхилення. Саме тому його результати настільки важливі - якщо були виявлені захворювання сечостатевих шляхів, їх потрібно лікувати до моменту зачаття.

 Аналіз крові необхідний для того, щоб відстежити можливі запальні процеси, а також рівень гемоглобіну. Біохімічний аналіз дасть оцінку функціонування внутрішніх органів. Аналіз крові також потрібен для діагностики резус-конфлікту. Знаючи про ймовірність його виникнення, необхідно заздалегідь призначити лікування.

Аналіз на гормони: чому він такий важливий?

 Гормональний фон багато в чому визначає можливість вагітності і то, як вона буде протікати. Щоб отримати максимально достовірні дані, необхідно пам'ятати про фактори, які можуть вплинути на правильність отриманої інформації. Для надійного аналізу необхідно:

 • утриматися від алкоголю;
 • припинити лікування препаратами, здатними вплинути на гормональний фон;
 • намагатися не переживати стрес;
 • відмовитися від великих фізичних навантажень;
 • утриматися від статевого акту.

Список гормонів, на які майбутнім батькам потрібно здати аналізи, визначає лікар на основі показань і наявності симптомів.

 • ФСГ (фолікулостимулюючий гормон) - бере активну участь в процесі росту яйцеклітини і регулює утворення естрогену. Його здають через 3-7 днів після початку менструального циклу, а для визначення можливості зростання яйцеклітини - через 5-8 днів.
 • ЛГ (Лютеїнізуючий гормон) - важливий для завершення дозрівання яйцеклітини і овуляції, а отже - безпосередньо визначає ймовірність вагітності. Здається в інтервалі між 3 і 5 днем ​​менструації. При обстеженні на безпліддя до уваги береться співвідношення цього гормону і ФСГ.
 • Тестостерон - здається в будь-який день. Хоч це і чоловічий статевий гормон, значна його кількість у жінки є причиною неправильної овуляції а, згодом, викидня. Зниження кількості тестостерону у чоловіків прямо пропорційно впливає якість сперми.
 • Пролактин - бере участь в лактації після пологів. Низька або занадто висока кількість цього гормону може перешкоджати овуляції.
 • Прогестрон (так званий, гормон вагітності) - безпосередньо відповідає за завершення процесу прикріплення ембріона до слизової матки. Здається на 20-й день менструації.
 • Естрадіол - бере участь в роботі практично всієї системи статевих органів жінки, впливаючи на розвиток слизової матки. Здається на 3-й або 20-й день циклу.
 • ДГЕА-сульфат - чоловічий гормон, перевищення нормальної кількості якого у жінок може говорити про порушення функціонування яєчників. Здається в будь-який день.
 • Гормони щитовидної залози - безпосередньо регулюють роботу яєчників. При патологіях, пов'язаних з ними, може виникнути безпліддя, тому аналізи цієї групи не менш важливі.

При плануванні вагітності обидва партнери зобов'язані відповідально поставитися до проведення обстежень. Звичайно, жінка несе більшу відповідальність за розвиток плода, але здоров'я майбутньої дитини багато в чому залежить і від чоловіка.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Данилюк Володимир Володимирович

Заступник генерального директора з лабораторної роботи

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо