Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Как лечить ротавирус у детей?

Як лікувати ротавірус у дітей?

Клінічний довідник

Ротавірусна інфекція - захворювання, що вражає шлунково-кишковий тракт людини. Збудником захворювання є інфекція, яка виникає в організмі людини внаслідок побутового контакту зі вже хворим пацієнтом або при недотриманні обов'язкових правил гігієни. Особливо важливо уникати потрапляння в організм сирої, водопровідної води, брудних і немитих продуктів, не миття рук з антибактеріальними засобами після дотику до дверних ручок, поручнів муніципального транспорту і інших предметів загального користування. Вірус має тривалий цикл життя і може осідаючи надовго зберігатися і бути збудником небезпечного зараження.

При зараженні одного члена сім'ї ротавирусом, іншим треба тимчасово перервати контакт із хворим, адже зараження інфекцією піде «по ланцюжку» і вразить усіх без винятку. Допустимі випадки, коли ротавірусна інфекція проходить практично безсимптомно у дорослих людей, супроводжуючись легкою недугою. При цьому, в особливій групі ризику знаходяться вагітні жінки, люди похилого віку, пацієнти з хронічними захворюваннями і маленькі діти.

Основні симптоми ротавірусу у дітей:

  • Висока температура тіла (38,5-39 градусів);
  • Гнітюче почуття нудоти, що супроводжується блювотою по кілька разів на день;
  • Розлад шлунка, причому кал найбільш часто буває сірого відтінку і водянистої консистенції;
  • Риніт, різке виникнення кашлю, больові відчуття в горлі.

Особливо складно визначити причину недуги у немовлят і дітей до двох років, адже малюки не можуть пояснити і охарактеризувати біль у животі і слабкість. Тому, найчастіше малюки стають млявими, у них пропадає апетит, підвищується пітливість і виникає безпричинний плач. Хвороба може супроводжуватися порушенням сну і плачем при пальпації живота. Порушення дефекації характеризується частим випорожненням і може досягати більше 10 разів на день. Іноді, кал може мати консистенцію слизу або піни. Ці ознаки є найбільш небезпечними і вимагають негайного звернення до приватного медичного центру для огляду малюка фахівцем і призначення методів лікування. Батькам важливо розуміти, що дитячий організм  особливо слабкий і нестійкий до безлічі інфекцій, саме тому ротавірусна хвороба може призвести до летального результату дитини.

Як лікувати ротавірус у дитини?

Після здачі аналізів в лабораторію і підтвердження інфекції, необхідно почати комплексне лікування дитини.

В період лікування, особливо важливо не допускати зневоднення дитячого організму, адже саме це призводить до критичного стану і смерті. Для підтримання водного балансу, батькам потрібно випоювати дитину спеціалізованим сольовим розчином, натуральними морсами, компотами або чаєм. Необхідно випоювати дитину будь-якою рідиною крім молока, адже в період ротавірусної інфекції, лактоза в дитячому організмі тимчасово не засвоюється.

Важливо проводити лікування з абсорбентами. Відносно абсорбуючого препарату, необхідно провести бесіду з лікуючим лікарем.

Також, важливим пунктом є дієта. Дитині необхідно зробити тимчасову паузу в прийомі молочних продуктів, солодощів, картоплі і сирих овочів мінімум на два тижні. Порції необхідно зменшити, але при цьому зробити частішим прийоми їжі. По закінченню двох тижнів, під контролем лікаря, можна повернутися до звичного меню і частоти прийомів їжі.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо