1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Виды сердечных болезней

Види серцевих захворювань

Клінічний довідник

Кардіологія за час існування визначила велику кількість патологій і захворювань, які вражають серцево-судинну систему людини. Однією з основних і поширених причин смертності серед населення, є кардіологічні захворювання в запущеній формі. Отже, при найменших змінах в роботі серця, необхідно звернутися в клініку і провести повну діагностику, серед яких особливе місце займає УЗД-серця.

Які хвороби серця існують?

Серед найбільш поширених захворювань серцево-судинної системи такі:

 • Ішемічна хвороба серця;
 • Інфаркт міокарда;
 • інсульт;
 • аритмія;
 • Гіпертонічний криз;
 • Ревмокардит.

Ішемічна хвороба серця являє собою утворення холестеринових накопичень на судинах. У зв'язку з цим, відбувається недостатнє кровопостачання коронарних артерій. У занедбаній формі, захворювання може провокувати закупорку судин.

Ішемічна хвороба серця найбільш поширене захворювання серед людей, які досягли 50 років. Найбільш схильні чоловіки, курці зі стажем близько 5-8 років, гіпертоніки. Також, в небезпеці знаходяться люди із зайвою вагою на стадії ожиріння і які страждають на цукровий діабет.

Симптоми ішемічної хвороби серця:

 • Больові відчуття в грудях. Можуть супроводжуватися гнітючим, наростаючим болем;
 • Біль виникає при перевтомі, при надмірних фізичних навантаженнях і проходить в стані спокою;
 • Після прийому нітрогліцерину серцевий біль припиняється.

Медикаментозного лікування ішемічної хвороби серця найчастіше недостатньо, адже лікарські препарати не в силі повноцінно усунути захворювання. Після ретельної діагностики, лікарі призначають хірургічні втручання. Ефективними методами є коронарне шунтування, балонна ангіопластика, стентування коронарних артерій і селективна коронарографія.

Інфаркт міокарда - кардіологічне захворювання, яке є гострим проявом ішемічної хвороби серця. При інфаркті відбувається порушення нормального кровопостачання м'яза серця, що призводить до відмирання ураженої області (ті ділянки, які виявилися без кисню). При відсутності негайної медичної допомоги, серце пацієнта перестає виконувати свої функції і може настати смерть.

Причиною виникнення інфаркту, можуть бути закупорки серцевих артерій, які виникають в ході утворення і розвитку холестеринових накопичень. Також, причинами інфаркту можуть стати стресові ситуації, емболія, посилене навантаження на серце (різкі зміни температури, посилені тренування). Особливо схильні до інфаркту міокарда курці і хронічні гіпертоніки.

Інсульт є найпоширенішим захворюванням судин мозку. Виникає при різкому порушенні кровопостачання певних ділянок головного мозку. При втраті необхідного харчування, уражені ділянки безповоротно відмирають. Лікарі визначають два різновиди інсульту: ішемічний і геморагічний інсульт.

Причиною ішемічного інсульту є закупорка судини, отже, хвороба призводить до порушення мови і постійного або тимчасового паралічу кінцівок. При геморагічному інсульті відбувається розрив судини і крововилив в мозок.

Аритмія проявляється нестабільністю ритму серцебиття, яке може варіюватися від дуже швидкого до різкого зниження темпу. Такі серцеві скорочення не мають постійного характеру, можуть також супроводжуватися запамороченням і станом безпричинної тривоги.

Гіпертонічний криз - різке підвищення артеріального тиск, що досягає критичних позицій. Це положення є вкрай небезпечним, адже без негайної госпіталізації може привести до інфаркту або інсульту.

Ревмокардит - захворювання, яке виникає на фоні  бактерії стрептокока, яка потрапила в організм. Ця інфекція токсично діє на серце.

Як діагностувати хвороби серця?

Для того, щоб діагностувати захворювання серця і нейроциркуляторну дистонію на ранньому етапі необхідно проходити регулярне профілактичне обстеження у кардіолога. А також звертатися до фахівця при найменших порушеннях роботи серця, больових відчуттях різного характеру. Для ефективної діагностики порушень серцево-судинної системи, лікарі медичних центрів використовують:

 • Аналіз крові;
 • Електрокардіографію;
 • Ехокардіографію;
 • Коронарну ангіографію.