Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Терапия воспаления мышечных волокон

Терапія запалення м'язових волокон

Клінічний довідник

Міозит спини - це запалення волокон, з вогнищами у вигляді твердих, хворобливих вузликів. Не рідко міозит стає хронічним і може стати причиною повної атрофії м'язової тканини.

Причиною розвитку захворювання може стати:

  • Паразитарна інфекція.
  • Вплив токсинами.
  • Інфекція.
  • Професійні патології.

Часто причиною міозиту стає ротовірусна інфекція, грип або інша звичайна інфекція. Паразити і отруєння токсинами провокують розвиток патології рідше. До групи ризику входять люди, яким за родом діяльності доводиться тривалий час перебувати в незручній позі. Сюди можна віднести операторів ПК, піаністів, скрипалів і водіїв. Найбільш складна форма миозита - гнійна. Ця форма може розвинутися при інфікуванні глибокої рани або під час медичних маніпуляцій. Міозит може бути гострим або хронічним. Також міозит підрозділяється на підвиди - поліміозит і дерматоміозит.

Терапія миозита спини

Лікування міозиту має проводитися під контролем грамотного лікаря. Лікування повинно бути індивідуальним, тому спочатку лікар проводить комплексне обстеження. Важливо розуміти, що самолікування нічим хорошим не закінчиться. Мало просто впоратися з больовим синдромом, треба усунути причину миозита. Коли лікар визначить причину, він призначить лікування.

При інфекційному міозиті будуть призначені антибактеріальні препарати, а якщо причиною будуть паразити, то лікар пропише курс антигельмінтних засобів. У будь-якому випадку призначаються знеболюючі та протизапальні засоби. Якщо міозит локальний, то застосовуються мазі, які знімають напругу в м'язі, усуваючи біль. При гнійному міозиті знадобиться допомога хірурга, а ось гостру форму лікують комплексно, призначають постільний режим і медикаменти. Крім усього перерахованого вище, доктор призначає:

  • фізіопроцедури.
  • лікувальну гімнастику.
  • масаж.

Міозит грудної клітини виявляє себе больовим синдромом в області грудей. Якщо міозит інфекційний, то у людини підвищується температура, місце локалізації болю може почервоніти і припухнути. Іноді може виникати головний біль і підвищена чутливість шкірних покривів. Лікування міозиту грудини проходить індивідуально, під наглядом лікаря. Терапія включає в себе знеболювання, прийом протизапальних препаратів, заняття спортом, фізіопроцедури і масаж.

Профілактика м'язового миозита

Щоб знову не страждати від найсильніших м'язових болів, необхідно застосовувати профілактичні заходи. Лікарі виділяють кілька нехитрих правил. По-перше, слід боятися протягів. По-друге, треба тепліше одягатися і не переохолоджувати м'язи. По-третє, ні в якому разі не можна переносити будь-яку простудну інфекцію на ногах. І нарешті, якщо робота передбачає тривале перебування на місці, в незручному положенні, то необхідно влаштовувати перепочинку, робити невеликі розминки.

Якщо розвивається негативна симптоматика і людина відчула больовий синдром в м'язах, то перш ніж наносити розігріваючу мазь, треба не полінуватися і сходити до лікаря. Можливо, що причина болю інша, адже не виключено, що під маскою миозита може ховатися інший небезпечне захворювання. До здоров'ю слід ставитися уважно і ні в якому разі не займатися самолікуванням.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Волинська Людмила Олександрівна

Лікар-невролог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо