Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Спайки вызывают осложнения при беременности

Спайки викликають ускладнення при вагітності

Клінічний довідник

Для благополучного виношування плоду стан репродуктивних органів повинно бути задовільним. Спайки створюють загрозу мимовільного аборту, порушують нормальне кровопостачання яєчників і матки. Як спайки впливають на перебіг вагітності:

  • Перешкода для зачаття. Якщо стрічки фібрину перекривають просвіт фаллопієвій труби, яйцеклітина не може переміститися в матку з фолікулярного апарату яєчників. Пацієнтки з стенозом труби входять в групу ризику по позаматкової вагітності і з безплідності.
  • Зниження еластичності матки. В результаті передаються статевим шляхом органи малого тазу втрачають нормальну анатомічну рухливість і еластичність. Особливо багато ускладнень дає формування спайок на зовнішній поверхні матки. Фібрин, з якого складаються спайки, це білок з невеликою коефіцієнтом розтяжності, досить жорсткий і ригідний. У міру зростання плоду еластична оболонка матки вільно розтягується, а спайки не можуть підлаштуватися під цей процес. Нерівномірний розтягнення подразнює нервові закінчення, викликає біль у вагітної і може викликати викидень на будь-якому терміні.
  • Утруднення родової діяльності. Під час пологів підвищується ризик розриву матки, травми великих кровоносних судин і масивної крововтрати.
  • Порушення кровопостачання і зниження імунітету. Для нормального формування плоду критичне значення має хороше кровопостачання матки. Спайки чинять тиск на багатий кровоносними судинами ендометрій, заважають природному кровотоку і лімфотоку. Окремі ділянки ендометрію отримують кисневе голодування, що призводить до зниження імунітету. Збільшується ймовірність кістоз, поліпозу і освіти міоми. Якщо в організмі жінки циркулює патогенна мікрофлора, знижений імунітет і недостатність кровопостачання приведуть до зараження плода. Якщо зараження не відбувається під час виношування, воно відбувається при просуванні по родових шляхах. Обстеження у гінеколога допоможе народити здорового малюка.

Правильна підготовка до вагітності

Підготовка до вагітності обов'язково починається з УЗД. Якщо гінеколог бачить ознаки передаються статевим шляхом, то для більш детальної інформації він призначає КТ або МРТ. Недорого зробити МРТ в Києві можна в кожному великому медичному центрі. Для візуального огляду органів призначають діагностичну лапароскопію. Через проколи в передній стінці черевної порожнини лікар отримує доступ до спайок і можливість видалити їх. Для резекції використовуються хірургічні інструменти, лазер або Електроніж.

Практикують також припікання рідким азотом, обробку препаратом для розсмоктування фібрину. При вже виниклої вагітності лапароскопію проводять рідко, тільки в разі екстрених показань (перекрут кісти яєчника, наприклад). Гістероскопію призначають в тих випадках, коли спайковий процес зачіпає тільки внутрішню поверхню матки, але не стосується яєчників і труб. Лікування спайок при вагітності важко, тому краще усунути проблему ще до зачаття.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Солорева Виктория Викторовна

Автор статті:

Солорєва Вікторія Вікторівна

Лікар акушер-гінеколог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо