Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Разрешено ли делать массаж при диагнозе «грыжа позвоночника»?

Чи дозволено робити масаж при діагнозі «грижа хребта»?

Клінічний довідник

Грижа хребта - важке захворювання, яке викликає сильні болі і є причиною втрати чутливості уражених ділянок. Особливими проявами і симптомами захворювання є сильний біль, що виникає після фізичних навантажень і відчуття слабкості. Іноді біль може сковувати людину навіть після чхання або кашлю.

Способи лікування міжхребцевої грижі:

  • Медикаментозне лікування;
  • Масаж.

Медикаментозне лікування являє собою, в першу чергу, усунення болю спеціальними знеболюючими і протизапальними медикаментами. Прийом ліків сприяє усуненню болю і значно полегшує стан людини. У багатьох випадках, біль буває настільки сильним, що пацієнт тимчасово втрачає працездатність.

Масаж при хребетній грижі робити можна, і цей метод є одним з найбільш дієвих способів усунення больового синдрому. Легкі і м'які руху сприяють усуненню напруги в м'язах, повертають можливість рухатися. Але при цьому важливо виключити гостру форму захворювання, адже у важкому стані, навіть грамотний масаж може завдати непоправної шкоди.

При хребетної грижі, пацієнту слід звернутися до мануального терапевта і пройти курс якісного і професійного масажу. Саме це допоможе поліпшити кровопостачання уражених дисків хребта. Регулярні масажі, крім полегшення стану пацієнта, можуть значно уповільнити виникнення хронічної форми хвороби.

При проведенні масажу зобов'язана дотримуватися таких правил:

  • М'якість. При цій хворобі не можна застосовувати різкі рухи, удари і інші техніки силового масажу;
  • Неприпустимо безпосередньо впливати на хребет. Професійні масажисти проводять масаж на оточуючих хребет областях;
  • Масаж обов'язково повинен носить заспокійливий характер. Якщо при маніпуляціях виникає біль - необхідно припинити сеанс.

При виникненні болю в спині і підозрі на хребетну грижу, пацієнту ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Рекомендовано звернутися в приватну клініку Омега-Київ і провести комплексне обстеження організму.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю