Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo
Разрешено ли делать массаж при диагнозе «грыжа позвоночника»?

Чи дозволено робити масаж при діагнозі «грижа хребта»?

Клінічний довідник

Грижа хребта - важке захворювання, яке викликає сильні болі і є причиною втрати чутливості уражених ділянок. Особливими проявами і симптомами захворювання є сильний біль, що виникає після фізичних навантажень і відчуття слабкості. Іноді біль може сковувати людину навіть після чхання або кашлю.

Способи лікування міжхребцевої грижі:

  • Медикаментозне лікування;
  • Масаж.

Медикаментозне лікування представляє, насамперед, усунення болю спеціальними знеболюючими та протизапальними медикаментами. Прийом ліків сприяє усуненню болю та значно полегшує стан людини. У багатьох випадках біль буває настільки сильним, що пацієнт тимчасово втрачає працездатність.

Масаж при хребетній грижі робити можна, і цей метод є одним із найдієвіших способів усунення больового синдрому. Легкі та м'які рухи сприяють усуненню напруги у м'язах, повертають можливість рухатися. Але при цьому важливо виключити гостру форму захворювання, адже у важкому стані навіть грамотний масаж може завдати непоправної шкоди.

При хребетній грижі пацієнту слід звернутися до мануального терапевта і пройти курс якісного та професійного масажу. Саме це допоможе покращити кровопостачання уражених дисків хребта. Регулярні масажі, крім полегшення стану пацієнта, можуть сповільнити виникнення хронічної форми хвороби.

При проведенні масажу зобов'язана дотримуватися таких правил:

  • М'якість. При цій хворобі не можна застосовувати різкі рухи, удари і інші техніки силового масажу;
  • Неприпустимо безпосередньо впливати на хребет. Професійні масажисти проводять масаж на оточуючих хребет областях;
  • Масаж обов'язково повинен носить заспокійливий характер. Якщо при маніпуляціях виникає біль - необхідно припинити сеанс.

При виникненні болю в спині і підозрі на хребетну грижу, пацієнту ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Рекомендовано звернутися в приватну клініку Омега-Київ і провести комплексне обстеження організму.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Захожа Марина Вікторівна

Фізичний терапевт

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо