онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Почему возникают резкие перепады артериального давления?

Чому виникають різкі перепади артеріального тиску?

Клінічний довідник

Різкі перепади тиску - зміни показників, які фіксуються чергуванням високого і низького тиску за короткий період. Такий стан є вкрай небезпечним для людини, класифікується важчим, ніж постійна виражена гіпертонія або гіпотонія. Різкі перепади артеріального тиску негативно позначаються на функціонуванні та стані життєво важливих органів: серця і мозку.

У чому небезпека різких перепадів тиску?

Перепади тиску негативно позначаються на стані і роботі серця, головного мозку та інших органів. Як правило, при нормальному артеріальному тиску, кровопостачання відбувається рівномірно в усі органи, стимулюючи механізми нормальної роботи органів. Якщо спостерігається підвищений тиск (гіпертонія), судини і органи відчувають сильне навантаження від зайвого кровопостачання. При гіпотонії навпаки, органи і судини відчувають кисневе голодування.

Обидва стани неприпустимі для правильної роботи організму, але різкі перепади можуть привести до інсульту і інфаркту.

Причини різкого перепаду артеріального тиску:

  • Вегето-судинна дистонія. Захворювання, яке вражає безліч систем і відділів людського організму. При ВСД вегетативна нервова система втрачає здатність регулювати тонус судин і серця. Через це, артеріальний тиск не тримається в нормі і може змінювати показники від високого до низького протягом дня;
  • Патології серця. При ішемічній хворобі серця, аритмії і стенокардії, стан пацієнта може різко змінюватися. Також, перепади тиску можуть спостерігатися при інфаркті міокарда і стати одним з явних симптомів хвороби;
  • Хвороби головного мозку. При розвитку пухлин в будь-який з структур головного мозку, або запальних процесах, у хворого спостерігаються різкі перепади артеріального тиску;
  • Грижа шийного відділу. Важке захворювання, крім болю в шиї і спині, може проявлятися різкими перепадами;
  • Захворювання нирок. Цистит, гломерулонефрит і сечокам'яна хвороба можуть провокувати різкі перепади артеріального тиску;
  • Медикаменти. Існує ряд медикаментів, які приймаються гіпертоніками для самостійного зниження тиску, і, відповідно, гіпотоніків, для підвищення. Якщо не дотримуватися правильного дозування препаратів, у пацієнта можуть спостерігатися різкі перепади артеріального тиску.

Профілактика різких перепадів артеріального тиску

Щоб уникнути різких перепадів артеріального тиску, рекомендовано дотримуватися кількох основних правил. В першу чергу, потрібно дотримуватися оптимального графіка сну, адже хронічні невисипанія і перевтома провокують різкі перепади тиску. Також, рекомендовано проводити регулярні прогулянки на свіжому повітрі, зайнятися легкими видами спорту (велосипед, аеробіка). Обов'язковий фактор - відмова від шкідливих звичок раз і назавжди.

Ефективною профілактикою стане зміна раціону - рекомендовано зменшити кількість солі і тваринних жирів. Відповідно, потрібно збільшити кількість свіжих фруктів, овочів і чаїв з натуральних трав. Особливе місце займає відвар і настойки з шипшини. Продукт надає зміцнює і тонізуючу дію на судини, приводить в норму артеріальний тиск. Шипшина можна наполягати на спирту, червоному вині або просто заварювати окропом.

Незважаючи на профілактичні заходи, при виникненні перших різких перепадів артеріального тиску, рекомендовано звернутися в медичний центр і пройти ретельне обстеження у терапевта.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger