Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Почему возникает боль в правом боку?

Чому виникає біль в правому боці?

Клінічний довідник

Біль у правому підребер'ї може свідчити про численні порушення в організмі людини. Найбільш часто, болі в правому боці виникають через хвороби травного тракту, а також порушень роботи нирок і сечового міхура.

Що не можна робити при болю в правому боці?

В першу чергу, не варто самостійно усувати біль прийомом знеболюючих медикаментів. Знімаючи больовий спазм, наприклад, при холециститі, пацієнт значно «змазує» і порушує первинну симптоматику, дозволяючи захворюванню прогресувати в організмі. Також зняття болю не дає можливості повноцінно пояснити лікаря місце і класифікувати вид болю.

Не варто прикладати до болючого місця теплі компреси, - це може привести до посилення інтенсивності болю. При виникненні гострого болю в правому боці слід негайно звернутися в клініку за медичною допомогою і пройти комплексне обстеження.

Причини виникнення болю в правому боці:

  • Захворювання кишечника. Найбільш часто, болі в області правого підребер'я виникають внаслідок запалення апендикса. У цьому випадку не можна зволікати і самостійно усувати біль медикаментами. Якщо не проведена своєчасно операція може спровокувати важкі ускладнення. Також, подібні апендициту симптоми, виникають при дивертикульозі кишечника. Характеризується сильний біль в клубовій області, що спровоковано випинанням стінок кишки. Крім наведених вище хвороб, причиною болю в правому боці може бути закупорка кишечника. Синдром, крім болю в правому боці, супроводжується блювотою після прийому їжі. Сильний біль в животі справа вимагає комплексного обстеження, так як причиною може бути запалення дванадцятипалої кишки, пахова грижа і панкреатит. Особлива увага прикута до запалення печінки. При гепатиті, крім гострого болю в боці, шкіра і білки очей набувають жовтого відтінку.
  • Хвороби нирок і сечового міхура. Біль у правому боці може бути симптомом закупорки каналу уретри камінням, запаленням сечоводу і сечовипускального каналу. Больові відчуття можуть супроводжуватися помилковими позивами, а також відчуттям печіння при сечовипусканні;
  • Захворювання статевих органів (у чоловіків). Різні порушення в роботі або травми статевих органів можуть відображатися болями в правому боці;
  • Гінекологічні порушення. Порушення циклу і менструації часто супроводжуються болями внизу живота, нерідко саме в області правого підребер'я. Найбільш часто, менструальні болі виникають у родили дівчат або жінок, які перенесли інфекції органів малого таза. Також, болі в правому підребер'ї можуть бути сигналом запалення маткових труб і яєчників і запаленні матки.
  • Нерідко біль в правому боці може бути наслідком переломів і ударів ребер. Болі посилюються при диханні, кашлі або чханні. Щоб визначити перелом ребер, слід негайно звернутися в клініку і провести діагностику місця пошкодження (магнітно-резонансну або комп'ютерну томографію).

Біль не є точним і повноцінним ознакою захворювання. При зверненні до лікаря, пацієнту необхідно описати клінічну картину, враховуючи всі симптоми (підвищення температури, печіння, позиви до блювоти, нудота, запаморочення). Описавши всі скарги і пройшовши комплексне обстеження терапевта і кардіолога, можна з'ясувати справжню причину болю в правому підребер'ї.