Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Первая помощь при инфаркте миокарда

Перша допомога при інфаркті міокарду

Клінічний довідник

Інфаркт міокарду - патологія серцевого м'яза, викликана тромбозом однієї з артерій. Найчастіше до захворювання схильні люди похилого віку, курці і пацієнти, які мають зайву вагу.

Незважаючи на те, що інфаркт міокарду є наслідком стенокардії та інших хвороб серцево-судинної системи, до цього критичного нападу не можна спеціально підготуватися. Але, людям із серцевими патологіями або їх родичам, необхідно заздалегідь ознайомиться з основною тактикою першої медичної допомоги при інфаркті міокарду. Згідно зі статистикою, правильні дії родичів або сусідів до приїзду швидкої допомоги, можуть значно вплинути на сприятливий прогноз.

Як визначити інфаркт міокарду?

Основною ознакою інфаркту міокарду є гострий і сильний біль в області грудей, що віддає в ліву лопатку, плече і руку. Також, через відсутність достатнього кровопостачання, тіло хворого набуває синюшного відтінку, значно блідне. Пацієнт відчуває різку нестачу повітря, б'ється в лихоманці, виникає підвищена пітливість. Особливо важливо не втрачати час і в цей період і викликати машину швидкої допомоги.

Слід зазначити, що симптоматика при інфаркті міокару практично повністю збігається з черговим нападом стенокардії. Відзначається різкий або давлячий біль в області грудей, втрата здорового кольору обличчя, запаморочення, порушення нормального кровопостачання. Єдиним розходженням є неможливість купірувати напад за допомогою нітрогліцерину. При стенокардії, пари таблеток нітрогліцерину досить, щоб угамувати біль і зупинити напад. Фармакологічна дія нітрогліцерину не ефективна при інфаркті - біль виникає внаслідок відмирання однієї з ділянок м'язової тканини. Як правило, знеболюючий засіб не допомагає.

Основні правила результативної першої допомоги при інфаркті:

  • Якщо пацієнт знаходиться вдома один під час серцевого нападу, необхідно відразу ж викликати швидку допомогу і залишити вхідні двері відкритими. Лікарі зможуть без проблем потрапити в приміщення і швидше приступити до медичних маніпуляцій;
  • Важливо відкрити вікна або скористатися кондиціонером. Від недостатнього кровопостачання, пацієнту стає душно, підвищується пітливість і б'є озноб;
  • Один із найбільш ефективних при інфаркті препаратів - аспірин. Ліки розріджують кров, знімають гостроту симптомів. Таблетку необхідно випити відразу після виникнення гострого болю в грудях;
  • Необхідно прийняти позу, при якій серцю буде легше постачати організм кров'ю. Під голову і плечі необхідно підкласти високу подушку, а ноги зігнути в колінах.

Особливо важливо, не давати пацієнтові піддатися паніці. Як правило, панічний стан негативно позначається на протіканні нападу і може погіршити критичне становище пацієнта.

Якщо раптом, пацієнт втратив свідомість, а ритм серцевих скорочень не прощупується, у родича або сторонньої людини є не більше 7 хвилин для реанімаційних дій. Необхідно підкласти під голову людини валик, щоб трохи її підняти. Далі, слід нанести удар ребром кулака з висоти близько 20 см в область вище грудей. Якщо після прекардіального удару серце не запустилося, необхідно приступити до масажу серця. Не більше 20 натискань необхідно чергувати з вдихами «рот в рот». Якщо протягом визначеного часу вдалося запустити серце, необхідно в стані спокою чекати швидкої допомоги і госпіталізації до медичного центру.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю