Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Перелом тазобедренного сустава: последствия и реабилитация

Перелом тазостегнового суглоба: наслідки та реабілітація

Клінічний довідник

Тазостегновий суглоб - чашоподібний масив кісток, який надає основну опорну і функціональне навантаження. Суглоб складається з трьох основних кісток - лобкової, клубової і сідничної. За рахунок крижового відділу хребта, органи утворюють кільце.

Найбільш частою причиною перелому тазостегнового суглоба є падіння з висоти на бік або сідниці, а також дорожньо-транспортні пригоди. Перелом будь-якого зі структурних відділів тазостегнового суглоба є важким захворюванням, несе часткову або повну втрату опорно-рухових функцій.

У чому небезпека перелому тазостегнового суглоба?

  • Відновлення після перелому тазу є складним, болючим і тривалим процесом. Як правило, нарощування кісткової мозолі, яка сприяє правильному зрощенню кістки, на тазостегнових суглобах відбувається повільно. Через це, пацієнтові доводиться довгий час знаходитись знерухомленим в фіксуючих конструкціях.
  • Також, небезпека і складність перелому тазової кістки, полягає у високому ризику пошкоджень внутрішніх органів, розташованих в цій області (сечовий міхур, кишечник, органи сечостатевої системи). Саме через ризик пошкодження внутрішніх органів, крім рентгенологічного дослідження, лікарі проводять ангіографію (метод дослідження судин і артерій), і уретрографию (дослідження сечівника).

Особливості лікування перелому тазу:

При відсутності зміни конфігурації тазового кільця, період відновлення займає приблизно 6 тижнів. Пацієнту належний час слід знаходиться в лежачому положенні, з розведеними в бік ногами. Колінні суглоби повинні бути зігнутими;

При зміщенні уламків кістки, необхідно накладати фіксуючі тазове кільце конструкції. Термін лікування істотно подовжується і може займати до 12 тижнів. В особливо складних випадках необхідно проводити реконструктивні операції.

Процес реабілітації

Під час лікування, пацієнт тривалий період перебуває в нерухомому положенні. Такий пасивний спосіб життя веде до зниження м'язової маси і може стати причиною застійних процесів в органах малого таза. Щоб не виникало важкий наслідків, необхідно проводити реабілітаційні процедури.

Основне завдання реабілітації після перелому кісток тазу:

  • Профілактика трофічних змін;
  • Відновлення опорно-рухових функцій.

    Повернення до звичного темпу і способу життя після перелому структур кульшового суглоба передбачає тривалу реабілітацію. Первинним етапом є профілактика трофічних змін. Щоб не порушувався кровообіг м'яких тканин, ортопед встановлює силіконові конструкції в місцях зіткнення тіла до ліжка.

Після певного часу, пацієнт може починати перевертатися в ліжку, для відновлення рухової функції. Також, щоб не атрофувалися м'язи, лікар-ортопед призначає обов'язковий курс масажів.

Основний етап реабілітації - щоденні вправи, які повертають фізичну активність. Рекомендовано проводити згинання та розгинання кісток стоп, кругові рух ногами, повороти стоп. Також, корисними вправами стане регулярна зміна положення з лежачого в сидяче.

По закінченню постільного режиму, якщо не виникає ускладнень після перелому і спостерігається активне нарощування кісткової мозолі, пацієнту необхідно відновлювати фізичну форму і вчиться заново ходити. У цьому пацієнту допомагають спеціальні конструкції, а процедури проводяться під наглядом ортопеда.

Крім фізичних вправ, для правильного відновлення і регенерації кісткових тканин, необхідно застосовувати фізіотерапевтичні методи (магнітотерапія, електрофорез).

Реабілітація в медичному центрі після перелому тазостегнового суглоба - складний і тривалий період. Але, тільки обов'язкові процедури зможуть допомогти пацієнтові повернутися до звичного способу і якості життя.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю