Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Осложнения после гриппа

Ускладнення після грипу

Клінічний довідник

Грип - вірусне захворювання, яке виникає в організмі людини внаслідок переохолодження або передається від хворого повітряно-крапельним шляхом. Особливо гостро епідеміологічна ситуація йде саме в осінньо-зимовий період. Захиститися від хвороби практично неможливо, згідно зі статистикою, до захворювання на грип схильні і діти, і дорослі. Особливо важко протікає захворювання у новонароджених, літніх людей і жінок в період вагітності. Саме ці категорії найбільш схильні до розвитку ускладнень після грипу, а також люди з хронічними захворюваннями дихальних шляхів, серцево-судинної системи і ВІЛ-інфіковані.

Основні ознаки грипу:

 • Головний біль, запаморочення, підвищення температури тіла понад 39 градусів;
 • Слабкість в м'язах, втома;
 • Закладеність носа;
 • Больові відчуття в горлі, першіння;
 • Кашель;
 • Нудота і напади блювоти.

При виникненні цих симптомів, хворому слід негайно звернутися до клініки «Омега-Київ» і пройти повне обстеження. При своєчасному визначенні хвороби і проведенні лікування, можна уникнути негативних наслідків, у вигляді ускладнень після грипу.

Які бувають ускладнення після грипу?

 • Риніт. Захворювання, яке характеризується запаленням слизової оболонки носа;
 • Синусит. Запальний процес, що вражає додаткові пазухи носа;
 • Бронхіт. Захворювання, при якому відбувається гостре запалення слизової бронхів;
 • Міокардит. Запалення міокарда. Є особливо тяжким ускладненням після грипу, що вражає серцево-судинну систему і провокує серцеву недостатність;
 • Міозит. Запальне ураження м'язів;
 • Менінгіт. Захворювання, для якого характерно запалення головного і спинного мозку людини;
 • Загострення будь-яких хронічних захворювань.

Особливо часто зустрічається і є досить небезпечним таке ускладнення після грипу, як пневмонія.

Пневмонія - запальний процес нижніх дихальних шляхів, що виникає внаслідок ураження легень інфекцією. Для захворювання характери такі симптоми як: лихоманка, відчуття слабкості і болю в тілі, надмірна пітливість, задишка і утруднене дихання. Кашель, який може супроводжуватися слизової мокротою. Пневмонія вимагає точної діагностики і негайного лікування.

Профілактика пневмонії

В якості профілактики захворювання, існує спеціалізована щеплення - пневмококова вакцина. На сьогодні розрізняють два види вакцини, спеціально для дорослих і щоб уникнути ускладнень після грипу у дітей. Вакцина є безпечною для здоров'я і надає якісний захист проти 23 типів бактерій, що провокують захворювання. Перед щепленням слід провести консультацію з лікарем, а також пройти комплексне обстеження організму: ЕКГ, УЗД лімфатичних вузлів, здати аналізи крові і сечі. Таке ретельне обстеження необхідно для виключення хронічних захворювання і новоутворень. Вакцинацію можна проводити тільки повністю здоровим людям.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо