Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Лечение патологий позвоночного столба

Лікування патологій хребетного стовпа

Клінічний довідник

Остеохондроз шийного відділу або іншого відділу хребта воістину вважається хворобою століття. Патологія вражає організм працездатних людей, вік яких ще до 40 років. Остеохондроз шиї є 2 по поширеності видом патології.

Остеохондроз - це дистрофічні зміни суглобового хряща і кісткової тканини, яка до нього прилягає. Основна причина остеохондрозу шиї - це малорухливий спосіб життя. Через сидячого способу життя порушується обмін речовин, в шийному відділі відкладаються солі. Друга причина розвитку патології - це незбалансоване харчування.

Основні фактори ризику:

  • Вік.
  • Спадковість.
  • Травмування.
  • Гормональний збій.
  • Ревматизм або червоний вовчак.
  • Переохложденіе.

Остеохондроз шиї небезпечний тим, що в цій області хребта проходить артерія, яка живить головний мозок. При її стисненні відбувається порушення кровообігу, що може стати причиною інсульту, сліпоти, втрати слуху і порушення координації рухів.

Симптоматика та ознаки патології

Якими будуть симптоми, залежить від локалізації патології. Основна ознака захворювання - це розвиток больового синдрому. Напади болю можуть супроводжуватися такими симптомами:

  • Непевна хода.
  • Запаморочення
  • Непритомність.
  • Зниження зору.

Якщо обидві патології супроводжуються гіпертензійним синдромом, то спостерігається висока внутрішньочерепний тиск, болить голова, людини нудить і рве. При загостренні підвищується температура тіла, в аналізах можна виявити збільшення ШОЕ. Якщо пережаті спинномозкові корінці, то спостерігається цервікалгія, біль з віддачею в плече, шум у вухах, слабкість, порушення слуху, оніміння верхніх кінцівок і мови, порушення слуху, відчуття клубка в горлі і припухлість мови.

Якщо присутній синдром шийної мігрені, то порушується кровообіг у мозку, яке супроводжується дзвоном у вухах, закладеністю вух, тахікардією. Кисневе голодування в мозку може стати причиною депресії, психічного розладу. Вивченням проблем з хребетним стовпом займається наука вертебрологія, а лікуванням займається лікар-вертібролог.

Діагностування і лікування

Протрузія шийного відділу так само як і остеохондроз діагностуються доктором при візуальному огляді і після проходження інструментальних досліджень. На жаль, рентген не завжди може показати порушення, тому сьогодні найчастіше проводять комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію. Після того, як вертібролог поставить діагноз, призначається лікування. Основа терапії - вираженість негативної симптоматики. При лікуванні остеохондрозу шиї відновлюють звернення крові і знімають набряклість. Лікування проводиться комплексно з застосуванням консервативних способів терапії.

Основні етапи терапії включають в себе зняття больового синдрому, набряку, відновлення кровообігу і зміцнення м'язового корсету, поліпшення харчування регенерації тканин хребетного стовпа. Зняти біль можна за допомогою медикаментозних засобів, також добре допомагає аплікатор Кузнєцова. У комплексі прописуються препарати для відновлення мозкового кровообігу. Якщо щадні методи не дають результату, призначається хірургічна операція. В якості профілактики призначається масаж або самомасаж.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Тернопольський Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо