онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Какие отличия имеет протрузия от грыжи позвоночника?

Які відмінності між протрузією і грижею хребта?

Клінічний довідник

Протрузія - захворювання, яке виникає на фоні остеохондрозу. Ця хвороба характеризується випинанням однієї зі стінок міжхребцевого диска, яка чинить тиск на нервові закінчення хребта.

Основні симптоми при захворюванні протрузією:

  • Різко виникає біль в шиї;
  • Характерні болі в спині і попереку, що виникають після фізичних навантажень.

Основною відмінністю протрузії від грижі хребта є час і перебіг хвороби, адже протрузія - лише первинний етап хвороби хребта. Коли зовнішня частина хребетного диска розшаровується або відбувається розрив, пульпозное ядро ​​вилазить за контури диска, утворюючи міжхребцеву грижу.

Симптоматика хвороб практично ідентична для обох випадків. При грижі хребта також виникають сильні болі в спинних відділах, попереку і шиї. Больові відчуття з'являються внаслідок сильного тиску на нервові корінці спинного мозку.

Існує кілька різновидів протрузій:

  • Протрузія грудного відділу. Для цієї форми найбільш характерними є болі в хребті;
  • Протрузія поперекового відділу. При цій формі захворювання, виникають часті болі, а також відчуття скутості в області попереку;
  • Протрузія шийного відділу. Виникає біль, який може сковувати шию і провокувати головні болі.

Як діагностувати протрузію дисків і грижу хребта?

При виникненні болю, скутості і печіння в спині, попереку або шиї, людині слід негайно звернутися в клініку і пройти професійне обстеження терапевта та лікаря-вертебролога. Для визначення ступеня ураження міжхребцевих дисків, пацієнту потрібно пройти магнітно-резонансну або комп'ютерну томографію, зробити рентген і здати загальний аналіз крові.

Методи лікування грижі і протрузії хребта

Лікування хвороб може бути консервативним або ж передбачати неминуче хірургічне втручання. При консервативному лікуванні, лікар призначає пацієнтові масажі мануального терапевта, відвідування кабінету лікувальної фізкультури.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger