Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Какие отличия имеет протрузия от грыжи позвоночника?

Які відмінності між протрузією і грижею хребта?

Клінічний довідник

Протрузія - захворювання, яке виникає на фоні остеохондрозу. Ця хвороба характеризується випинанням однієї зі стінок міжхребцевого диска, яка чинить тиск на нервові закінчення хребта.

Основні симптоми при захворюванні протрузією:

  • Різко виникає біль в шиї;
  • Характерні болі в спині і попереку, що виникають після фізичних навантажень.

Основною відмінністю протрузії від грижі хребта є час і перебіг хвороби, адже протрузія - лише первинний етап хвороби хребта. Коли зовнішня частина хребетного диска розшаровується або відбувається розрив, пульпозное ядро ​​вилазить за контури диска, утворюючи міжхребцеву грижу.

Симптоматика хвороб практично ідентична для обох випадків. При грижі хребта також виникають сильні болі в спинних відділах, попереку і шиї. Больові відчуття з'являються внаслідок сильного тиску на нервові корінці спинного мозку.

Існує кілька різновидів протрузій:

  • Протрузія грудного відділу. Для цієї форми найбільш характерними є болі в хребті;
  • Протрузія поперекового відділу. При цій формі захворювання, виникають часті болі, а також відчуття скутості в області попереку;
  • Протрузія шийного відділу. Виникає біль, який може сковувати шию і провокувати головні болі.

Як діагностувати протрузію дисків і грижу хребта?

При виникненні болю, скутості і печіння в спині, попереку або шиї, людині слід негайно звернутися в клініку і пройти професійне обстеження терапевта та лікаря-вертебролога. Для визначення ступеня ураження міжхребцевих дисків, пацієнту потрібно пройти магнітно-резонансну або комп'ютерну томографію, зробити рентген і здати загальний аналіз крові.

Методи лікування грижі і протрузії хребта

Лікування хвороб може бути консервативним або ж передбачати неминуче хірургічне втручання. При консервативному лікуванні, лікар призначає пацієнтові масажі мануального терапевта, відвідування кабінету лікувальної фізкультури.