Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Как избавиться от грыжи?

Як позбутися грижі?

Клінічний довідник

Грижа - це небезпечне утворення, що може виникнути у будь-якому віці. Воно характеризується виходом органів з порожнини через існуючий чи патологічно сформований отвір. При цьому цілісність оболонок, що їх вкривають, зберігається. Незважаючи на те, що грижа є смертельно небезпечним захворюванням, лікарі успішно проводять операції з видалення. Особливістю лікування є те, що без операції не обійтися. 

Грижу часто плутають з протрузією. Але насправді це абсолютно різні захворювання. Грижа міжхребцевих дисків відмінна тим, що при грижі зовнішні покрови диску рвуться і через тріщини у фіброзних кільцях частини пульпозного ядра виходять назовні, за межі диску. 

Причини виникнення грижі

В медичні практиці є дві основні причини виникнення грижі:

 1. Збільшення внутрішньочеревного тиску - симптом виникає через частий сильний кашель, пологи, закрепи, носіння важких предметів;
 2. Розтягнення та стоншання черевної стінки – причиною може бути повторна вагітність, травми;
 3. Окрема група причин – спадковість, старіння тіла, вік. 

Симптоми грижі

Головним симптомом грижі є пухлина чи опухлість, що супроводжується больовим відчуттям у певному місці. На початкових стадіях вона не сильно виражена, і її видно лише у положенні стоячи чи при натужуванні. Також грижа проявляється під час кашлю. Бувають окремі випадки, коли грижу можна вправити назад і забути про хворобу, але є грижі, які не можна вправити. Їх так і називають - невправні грижі. 

Види грижі та їх ознаки

 • Стегнова грижа – характеризується болем у ділянці пахової складки. В тій самій ділянці виникає пухлина овальної форми (1-2 см), яка випинається назовні. Найчастіше цей вид грижі діагностують у жінок. 
 • Грижа білої лінії. Проявляється на білій лінії живота. Явного випинання немає, але пацієнт відчуває сильний біль в області формування грижі.
 • Паховая грижа. Розміщується у ділянці пахового каналу. Є два види пахової грижі - пряма та коса. Характеризується крупними розмірами та овальною формою. 
 • Пупкова грижа. Розвивається у ділянці пупку. Серед переваг - легко вправляється назад. При її виникненні пацієнт відчуває біль та нудоту. 
 • Защемлена грижа. Утворюється внаслідок сильних скорочень м’язів живота та збільшення внутрішньочеревного тиску. Через защемлення не відбувається кровообіг у цій ділянці і тканини відмирають, провокуючи перитоніт. Защемлення може сформуватися внаслідок відмови від лікування та ігнорування симптомів захворювання на початкових стадіях. Таку грижу неможливо вправити, а при спробах часто виникає сильний біль.

Лікування грижі

Залежно від стадії захворювання та форми перебігу, лікарі призначають лікування грижі без або з операцією. 

До методів лікування без операції належить прогрівання та лікувальна фізкультура, яку призначає лікар. 

Існують і інші способи:

 • видалення грижі лазером - процедура дозволяє швидко та безболісно здійснити видалення пухлини;
 • лапароскопія грижі - малотравматичне оперативне втручання за допомогою лапароскопа. Плюсом такого методу є мінімальна ймовірність рецидиву та відсутність рубців на тілі. 
 • хірургічна операція;
 • консервативні методи лікування, які допомагають зупинити прогрес захворювання, але не лікують. 

Лікування грижі - просте і зрозуміле для лікарів. Головне, не ігнорувати симптоми і вчасно звертатися до лікаря.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю