Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Гимнастические упражнения при остеохондрозе

Гімнастичні вправи при остеохондрозі

Клінічний довідник

ЛФК при остеохондрозі позитивно впливає весь хребет, поперековий відділ чи область грудної клітини.

Лікувальна фізкультура при остеохондрозі позитивно впливає на здоров’я хребта. Її призначає лікар як елемент комплексного лікування. Вправи рекомендують виконувати відповідно до індивідуального графіку, створеного для кожного пацієнта.

Універсальний комплекс включає такі вправи:

 1. Голову необхідно нахилити вперед і одночасно стискати ділянку лоба зчепленими пальцями рук. Потім надавити пальцями на потиличну ділянку, ліву скроневу ділянку та праву скроню. Під час виконання вправи голова повинна протистояти натиску рук. Час виконання вправи - 12 секунд. 
 2. Краєчки 4 пальців необхідно покласти на ділянку лоба один навпроти одного і натиснути на лоб всією долонею. Долоню розтягувати по поверхні приблизно 20-40 секунд. Так само необхідно розтягувати долоні на ділянку скроні та вуха. Вухо необхідно трохи помасажувати, особливу увагу приділити мочці. Завдяки цим маніпуляціям ви можете покращити кровообіг. 
 3. Для нормалізації кровотоку в мозку необхідно застосувати таку вправу. Сядьте прямо та рівно. Відхиліть голову назад. Рукою необхідно натискати на підборіддя. При цьому важливо повертати голову ліворуч і праворуч по черзі. Час виконання - 60 секунд.
 4. Для нормалізації роботи шийного сплетіння рекомендовано сісти рівно, спина повинна бути пряма. Не поспішаючи нахилити голову перед собою, намагаючись доторкнутися підборіддям до грудної клітини. Зчеплені руки необхідно покласти на потиличну ділянки і легко натиснути на неї. Виконувати протягом хвилини.
 5. Підніміть плечі, намагаючись торкнутися до мочки вуха. Темп швидкий, час виконання - 15 секунд. Далі повторіть цей рух по черзі кожним плечем. Після виконання потріть руками шийний відділ хребта. 

Цей комплекс нескладних вправ при остеохондрозі допоможе позбутися негативних симптомів захворювання і покращити самопочуття. 

Декілька порад від лікаря

Гімнастику при остеохондрозі призначає лікар. В комплексі з іншими мірами це дає хороший результат. Робити гімнастику потрібно відповідно до рекомендацій лікаря. 

Також важливо слідкувати за поставою, спати на твердому. Фахівці рекомендують змінювати положення хребта, уникати одноманітних поз. 

Лікування остеохондрозу в Києві 

Профілактика остеохондрозу полягає у дотриманні здорового способу життя, відмови від шкідливих звичок. Потрібно нормалізувати дієту, харчуватися корисними продуктами. Необхідно більше рухатися, менше сидіти у зігнутому стані. Якщо робота сидяча, то треба робити перерви і виконувати гімнастику. Спати слід на ортопедичній подушці. Носити тяжкості, розподіляючи їх поступово на обидві руки. Сумку через плече краще поміняти рюкзаком. Вести контроль за підступною недугою можна лише при комплексному підході до захворювання.

Це допоможе уникнути ускладнень:

 • синдрому Дюпюїтрена;
 • гіпертонії;
 • вегетосудинної дистонії;
 • втрати слуху;
 • проблем із ШКТ;
 • спондильозу;
 • ураження суглобів та ін.

Профілактика захворювання допоможе уникнути негативних наслідків. ЛФК допоможе у боротьбі з ускладненнями.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Тернопольський Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо