Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Клінічний довідник

Після того, як при гінекологічному обстеженні було поставлено діагноз "ерозія шийки матки", лікар підбирає відповідний метод лікування.

Сучасні методами лікування є:

  • Припікання. Даний спосіб часто призначають в приватних клініках Києва. Процедура припікання це акуратне усунення рани за допомогою електричного струму. При лікуванні, лікар застосовує місцеву анестезію, щоб уникнути дискомфорту. Мінусом припікання є рубець, який виникає після проведення процедури. Рубець може викликати проблеми при народженні малюка;
  • Метод кріотерапії. Під цим способом мають на увазі використання рідкого азоту, який видаляє тканини, уражені ерозією;
  • Усунення лазером. Ефективний метод, який позбавляє від ерозії шийки матки, а також не залишає рубців і шрамів на поверхні слизової;
  • Радіохвилі. За допомогою радіохвильової терапії, уражені тканини на шийці видаляються. Використання цього методу не залишає рубців і шрамів.

Чого не можна робити після лікування ерозії шийки матки?

Необхідно дотримуватися деяких правил. В першу чергу відмовитися від інтимних стосунків. При статевому акті виникає високий ризик пошкодження рани, а також можливе попадання бактерій. Термін відмови від статевого життя складає від місяця до 7 тижнів, в залежності від швидкості загоєння.

Після усунення ерозії, необхідно припинити використання ватних тампонів під час менструації. При введенні тампона, зростає ймовірність пошкодження кірки, а також є неприпустимим скупчення крові при тривалому застосуванні тампона. В період реабілітації після захворювання, рекомендовано користуватися гігієнічними прокладками.

Після лікування ерозії шийки матки, пацієнтці потрібно утриматися від спринцювання. Дана маніпуляція може негативно позначитися на процесі загоєння ранки і також, принести механічне пошкодження, як і попередні чинники.

Для благополучного одужання, пацієнтці протягом місяця не можна відвідувати басейн і сауну. Громадський басейн або ж відкрита водойма - можливість інфікування однаково висока. У сауні, лазні, а також під час прийому теплих ванн, організм піддається високим температурам, що негативно позначається на загоєнні рани.

У перші тижні після припікання ерозії шийки матки, жінці важливо відмовитися від важкої роботи, не носити тяжкості, а також тимчасово припинити відвідування тренажерного залу. Обмеження викликані тим, що при навантаженні, може виникнути відторгнення захисної кірки на рані.

Для успішного загоєння ерозії, а також уникнення наслідків, пацієнтці необхідно протягом місяця вести безпечний спосіб життя, а також проводити гінекологічне обстеження у лікаря.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю