онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Можно ли лечить грипп антибиотиками?

Чи можна лікувати грип антибіотиками?

Клінічний довідник

Грип - вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і для якого характерне ураження верхніх дихальних шляхів, підвищення температури понад 39 градусів і сильна слабкість в м'язах.

Особливістю грипу є ряд важких ускладнень, які провокуються в організмі людини вторинним інфікуванням. Найчастіше, ускладнення настають в результаті пізнього діагностування або через неправильне лікування грипу.

Саме неправильне лікування - є основною проблемою пацієнтів. Багато хто вважає, що якщо захворювання усувати за допомогою антибіотиків, то грип відступить,  не переростаючи в більш важкі форми. Це помилка дуже поширена серед жителів усіх континентів.

Грип - вірусне захворювання, а саме віруси є генетичним елементом і є сплавом молекул і нуклеїнових кислот. При цьому бактерії, це одноклітинні мікроорганізми. Виходячи з різної природи, обидва елементи не мають нічого спільного і внаслідок, їх усунення, також відрізняється. Антибіотики спрямовані на знищення бактеріальної інфекції і тому їх застосування при грипі не має ніякого позитивного сенсу, а лише завдає зайвий «удар» по печінці. Лікування антибіотиками є актуальним при гострих респіраторних захворюваннях.

Коли потрібні антибіотики?

Але допустимі випадки, коли при грипі лікар дійсно може призначити лікування антибактеріальними засобами. Це відбувається у випадках, коли:

  • Першіння і больові відчуття в горлі. Симптоми можуть свідчити про ларингіт;
  • Нальоти і біль в гландах. Це може говорити про ангіну;
  • Закладеність носа, нежить і рясні виділення слизу, що не припиняються протягом двох тижнів. Симптоми свідчать про синусит.

Також, антибіотики при грипі необхідно приймати, якщо грип прийняв більш важку форму і спричинив  ускладнення.

Антибіотики призначаються лікарем-терапевтом при виникненні:

  • Пневмонії. Захворювання, при якому відбувається запальний процес нижніх дихальних шляхів. Інфекція може вражати всі відділи легент і без своєчасного і повноцінного лікування, бути смертельною недугою;
  • Бактеріальний бронхіт. Хвороба, для якої характерно запалення слизової оболонки або стінок бронхів, внаслідок бактеріального інфікування. Бактеріями, що викликають важку недугу, є пневмококи, стрептококи і стафілококи;
  • Отит, або хвороба середнього вуха. Захворювання, яке провокує запалення і гнійні виділення з слухового проходу. Причина захворювання криється в інфікуванні організму мікроорганізмами, а саме бактеріями стрептокока, стафілокока і пневмокока. При своєчасному і правильному лікуванні антибактеріальними засобами, хвороба буде усунена без важких наслідків. Менінгіт і абсцес мозку - важкі ускладнення, які виникають на фоні поширення інфекції всередині черепа.

Особливо важливо не займатися самолікуванням при грипі і не вживати  антибіотики на початковому етапі хвороби. Оптимальним варіантом є негайне звернення до медичної клініки за кваліфікованою допомогою медиків.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю