Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Можно ли лечить грипп антибиотиками?

Чи можна лікувати грип антибіотиками?

Клінічний довідник

Грип - вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і для якого характерне ураження верхніх дихальних шляхів, підвищення температури понад 39 градусів і сильна слабкість в м'язах.

Особливістю грипу є ряд важких ускладнень, які провокуються в організмі людини вторинним інфікуванням. Найчастіше, ускладнення настають в результаті пізнього діагностування або через неправильне лікування грипу.

Саме неправильне лікування - є основною проблемою пацієнтів. Багато хто вважає, що якщо захворювання усувати за допомогою антибіотиків, то грип відступить,  не переростаючи в більш важкі форми. Це помилка дуже поширена серед жителів усіх континентів.

Грип - вірусне захворювання, а саме віруси є генетичним елементом і є сплавом молекул і нуклеїнових кислот. При цьому бактерії, це одноклітинні мікроорганізми. Виходячи з різної природи, обидва елементи не мають нічого спільного і внаслідок, їх усунення, також відрізняється. Антибіотики спрямовані на знищення бактеріальної інфекції і тому їх застосування при грипі не має ніякого позитивного сенсу, а лише завдає зайвий «удар» по печінці. Лікування антибіотиками є актуальним при гострих респіраторних захворюваннях.

Коли потрібні антибіотики?

Але допустимі випадки, коли при грипі лікар дійсно може призначити лікування антибактеріальними засобами. Це відбувається у випадках, коли:

  • Першіння і больові відчуття в горлі. Симптоми можуть свідчити про ларингіт;
  • Нальоти і біль в гландах. Це може говорити про ангіну;
  • Закладеність носа, нежить і рясні виділення слизу, що не припиняються протягом двох тижнів. Симптоми свідчать про синусит.

Також, антибіотики при грипі необхідно приймати, якщо грип прийняв більш важку форму і спричинив  ускладнення.

Антибіотики призначаються лікарем-терапевтом при виникненні:

  • Пневмонії. Захворювання, при якому відбувається запальний процес нижніх дихальних шляхів. Інфекція може вражати всі відділи легент і без своєчасного і повноцінного лікування, бути смертельною недугою;
  • Бактеріальний бронхіт. Хвороба, для якої характерно запалення слизової оболонки або стінок бронхів, внаслідок бактеріального інфікування. Бактеріями, що викликають важку недугу, є пневмококи, стрептококи і стафілококи;
  • Отит, або хвороба середнього вуха. Захворювання, яке провокує запалення і гнійні виділення з слухового проходу. Причина захворювання криється в інфікуванні організму мікроорганізмами, а саме бактеріями стрептокока, стафілокока і пневмокока. При своєчасному і правильному лікуванні антибактеріальними засобами, хвороба буде усунена без важких наслідків. Менінгіт і абсцес мозку - важкі ускладнення, які виникають на фоні поширення інфекції всередині черепа.

Особливо важливо не займатися самолікуванням при грипі і не вживати  антибіотики на початковому етапі хвороби. Оптимальним варіантом є негайне звернення до медичної клініки за кваліфікованою допомогою медиків.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо