Demo
Что лучше МРТ или КТ брюшной полости?

Що краще МРТ чи КТ черевної порожнини?

Діагностичний довідник

Що краще МРТ або КТ черевної порожнини - це питання актуальне. Комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія - настільки різні види діагностики, що їх важко навіть порівнювати. Загальна в процедурах - принцип сканування і формування 3-мірної картинки органів за рахунок аналізу пошарових знімків. В обох випадках людина лежить на спеціальному столі, який заїжджає в томограф. Це єдина схожість.

Кожен з методів обстеження є інформативним, так як застосовуються власні фізичні і хімічні процеси отримання інформації. Комп'ютерне сканування передбачає віяловий пучок рентгенівських променів з подальшим перетворенням його в електросигнали і синтезом зображень. МРТ-дослідження передбачає магнітне поле, яке вибудовує водневі атоми тіла в паралель з напрямком магнітного поля. Різні типи тканин мають своє кількість атомів водню і генерують, тому сигнал різний. З сигналів томограф вибудовує зображення. Тобто КТ дає інформацію про фізичний стан органів, а МРТ про хімічний пристрої тканин. На КТ-дослідженні краще видно:

  • не м'які новоутворення;
  • тканинна щільність;
  • патології Лімфаузли.

МРТ-сканування найбільш інформативно при вивченні м'яких тканин, різного роду запалень.

Що краще - КТ або МРТ?

При вивченні черевної порожнини обидві діагностики дають майже однакову інформацію. Вони здатні показати і печінку з жовчними протоками, і підшлункову залозу, і парний орган. Можливо, КТ-сканування краще покаже кровотечу всередині, а МРТ-скан дасть більше даних про локалізацію і розміри пухлин, якщо вони присутні. Тому точно сказати, що краще для діагностування може тільки лікар. Не рідко лікар може призначити проведення КТ і МРТ спільно. Показанням до магнітної томографії зазвичай є підозра на пухлини всередині очеревини.

За допомогою процедури можна:

  • Визначити тип новоутворення.
  • Перевірити органи черевної порожнини на аномалії розвитку.
  • Визначити наявність каменів в органах черевної порожнини.

Також сеанс проводять перед операцією. Показаннями до КТ-обстеження буде підготовчий етап перед оперативним втручанням, гострі стани і больовий синдром нез'ясованої етіології, хронічні патології сечостатевої та травної системи, механічна жовтяниця і різке збільшення або зниження маси тіла. Сеанс проводять і при травмуванні черевної області і при підозрі на новоутворення.

Підготовчий етап - особливості

МРТ-скан підготовки не вимагає. Комп'ютерне обстеження виконується натщесерце, зі звільненим від їжі шлунково-кишковим трактом. Тому за пару днів до процедури потрібно відмовитися від важкої їжі, складних вуглеводів - спиртного, газованої води, к/м продуктів, поквашених продуктів і солоної їжі, бобів, виробів з тіста. Безпосередньо перед обстеженням проводиться очисна клізма.