Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
МРТ с ангиографией: в чем отличие от обычной диагностики?

МРТ з ангіографією: в чому відмінність від звичайної діагностики?

Діагностичний довідник

МРТ артерій з ангіографією - це дуже інформативний і ефективний метод діагностичного дослідження стану вен і артерій. Варто відзначити і його високу ступінь безпеки для середньостатистичного пацієнта. Під час процедури МРТ пацієнт не отримує радіологічного опромінення.

Корисні посилання:

Запис до фахівців здійснюється за телефонами 0800 75-33-57; 044 333-4-333.

Адреса центру: м Київ, вул. М. Максимовича, 10 (О. Трутенка).

Про процедуру

Кровопостачання головного мозку - це визначальний фактор його нормального функціонування. Мозок людини споживає дуже багато поживних речовин і кисню, в той час, як їх нестача спричиняє зменшення активності. Мозку відводиться величезна роль в регулюванні всіх життєвих процесів, зниження його активності швидко призводить до хворобливих станів всього організму в цілому.

Магнітно-резонансна діагностика кровоносних судин, які живлять мозок, виявляє патологічні зміни вен і артерій і дає можливість планувати лікувальні заходи, аж до хірургічного втручання. Ангіографія, як додатковий метод дозволяє спостерігати за ходом процесу одужання. У зв'язку з тим, що під час процедури пацієнт не отримує іонізуючого та променевого впливу, цей метод магнітно-резонансної діагностики можна застосовувати неодноразово протягом короткого часу.

В яких випадках призначається

МРТ ангіографія судин і артерій головного мозку призначається, у випадках, коли є підозра на наявність функціональних порушень в його роботі. Такими показаннями є:

 • Зниження зору і слуху.
 • Підозра на ішемію і інсульт.
 • Спостереження за пацієнтом після операції на судинах і мозку.
 • Часті головні болі і запаморочення.
 • Закриті та відкриті травми.
 • Прогресуючий діабет.
 • Підозра на онкологію.

Що показує МРТ з ангіографією

 МРТ артерій з ангіографією використовується для вивчення венозного, артеріального і капілярного розгалуження. З допомогою цієї процедури відмінно візуалізуються:

 • Розшарування стінок аневризми і судин.
 • Мальформація венозних судин і синусів.
 • Патології аневризми і соустя.
 • Мальформації судин.
 • Оклюзії.
 • Стенозні ділянки і синуси.
 • Анатомічні ознаки атеросклеротичного ураження.

Переваги МРТ

Перевагою МРТ артерій і синусів з ангіографією є те, що фізіологічною точкою процесу дослідження цього типу є виявлення реакції атомів водню на високочастотне збудливе електромагнітне поле. Дуже чітко визначаються ті речовини, в яких міститься багато водних розчинів. При застосуванні ангіографічного режиму томографа можна побачити не тільки кровоносні судини, а й сам венозний і судинний потік крові.

За допомогою спеціальних програм з'являється можливість створення тривимірного зображення всієї судинної кровоносної системи головного мозку людини. Таким способом можна відобразити венозний і артеріальний кровотік. Ця модель дозволяє зробити оцінку динаміки судинного постачання мозку кров'ю, з'ясовуючи при цьому навіть найдрібніші відхилення в процесі. Дуже ефективна ця процедура при магнітно-резонансній діагностиці інсультних станів.

Як проводиться процедура МРТ з ангіографією

Процедура МРТ артерій головного мозку з ангіографією нічим не відрізняється від стандартної МРТ голови і шиї. Пацієнта також розміщують в закритій камері томографа, він знаходиться в горизонтальному положенні. Вся процедура триває близько 30 хвилин. Якщо людина страждає на клаустрофобію або не може зберігати непорушність, її можуть ввести в стані медикаментозного сну.

Відмінність від звичайної судинної томографії полягає тільки лише в застосуванні спеціальної комп'ютерної системи, яка налаштована на фокусування зображення саме кровоносних судин. Актуальність магнітно-резонансної діагностики судин в режимі ангіографії виражена тим, що це необхідний анатомічний шлях надходження крові. Порушення цього русла тягне за собою дуже важке судинне ураження мозку, особливу небезпеку несуть тромбози і аневризми артерій.

Особливою підготовки для проведення процедури МРТ артерій з ангіографією не потрібно. Не потрібно дотримуватися ніяких дієт або розвантажувальних днів. Немає і обмеження в рухах або навантаженнях.

Протипоказання теж носять лише загальний характер - не повинно бути кардіостимуляторів або інших електронних пристроїв в організмі. Не можна проводити процедуру також особам при наявності в тілі металевих протезів, імплантатів, осколків. Не можна проводити процедуру вагітним жінкам, особливо протягом перших 12 тижнів, інші протипоказання не носять категоричного характеру, про проведення дослідження рішення приймає лікар.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю