Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
МРТ сердца

МРТ СЕРЦЯ ТИМЧАСОВО НЕ ПРОВОДИТЬСЯ У НАШОМУ МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ!

МРТ серця, як метод сучасної діагностики, дуже поширений в сучасній медицині. При такому обстеженні лікар отримує точні дані про стан кровоносних судин і тканин, метод дозволяє встановити діагноз, продумати ефективну схему лікування і прогнозувати розвиток захворювання в майбутньому.

При своєчасному і грамотному підході МРТ серця дозволить значно полегшити діагностику, а разом з тим і збільшити шанси людини на швидке одужання. Важливою перевагою діагностики за допомогою МРТ є:

 • Візуалізація серця проводиться в різних площинах за допомогою методу комп'ютерної обробки.
 • Знімки виходять високої чіткості і контрастності.
 • Неінвазивний. Точні дані про стан серця отримують без зовнішнього впливу і хірургічного втручання.
 • Можливе проведення одночасного аналізу швидкості кровотоку і інших функціональних особливостей.

Показання до проведення МРТ серця

Про необхідність проведення МРТ серця приймає рішення лікар-кардіолог, він може призначати даний тип дослідження в наступних випадках:

 1. При підозрі на патології аорти та коронарних судин.
 2. При ішемічній хворобі серця.
 3. Для обстеження легеневих артерій.
 4. При наявності надбаних або вроджених захворювань серця, в тому числі і після таких захворювань, як атеросклероз, ревматизм, ендокардит.
 5. При запальних захворюваннях серця.
 6. Для діагностики патології міокарда та пухлин.
 7. З метою обстеження після перенесених операцій на серці.

МРТ - абсолютно безпечна процедура, вона не має вікових обмежень. Її проводять навіть дітям з п'ятирічного віку. Варто зазначити, що можливість проведення МРТ діагностики дітям в основному залежить не від віку маленького пацієнта, а від його здатності не рухатися під час процедури.

Протипоказання до проведення

Сама процедура МРТ досить добре переноситься людьми, вона не викликає  дискомфорту. Але, зазначимо, що є ряд протипоказань, відносних і абсолютних. При їх наявності, в проведенні МРТ сканування може бути відмовлено.

Перша група - абсолютні протипоказання. Вони роблять процедуру діагностики повністю неможливою. До таких протипоказань відносять:

 1. Підвищену масу тіла. Якщо вага людини 120 кг і більше, виникає несумірність талії пацієнта з діаметром апарату МРТ.
 2. Наявність в організмі людини різноманітних пристроїв, металевих конструкцій медичного призначення. До них відносять: інсулінові помпи, серцеві катетери, кліпси, сталеві ендопротези, судинні стенти та інші пристрої. Магнітне поле, створюване апаратом, призводить до нагрівання окремих елементів, внаслідок цього можлива поломка пристрою або його зміщення, що в свою чергу викликає травмування оточуючих тканин.

Друга група протипоказань - відносні. Проведення процедури в даному випадку можливо на розсуд лікаря, але при суворому дотриманні певних умов і рекомендацій. До таких протипоказанням відносять:

 1. Нервові розлади.
 2. Страх закритих приміщень.
 3. Перший триместр вагітності.
 4. Серцеву недостатність.
 5. Наявність татуювання з металевими барвниками.
 6. Важкий стан пацієнта внаслідок хвороби.
 7. Якщо хворий не здатний дотримуватися повної нерухомості.

Підготовка до процедури МРТ

Будь-яких спеціальних підготовчих процедур від пацієнта не потрібно. Є лише одна умова, МРТ з контрастуванням проводиться виключно натщесерце. Якщо обстеження призначено на післяобідній час, то протягом дня, потрібно дотримуватися дієти, а за 2-3 години то процедури, не можна їсти зовсім.

Перед початком обстеження людина, яка обстежується повинна зняти з себе всі прикраси, металеві предмети, годинники та інші деталі, які здатні впливати на роботу приладу. Лікар обов'язково проводить опитування пацієнта, щоб переконатися у відсутності у нього імплантів, в складі яких є сталь. Перед процедурою, людині надягають спеціальну форму, що складається з бавовняної тканини. Рекомендується використовувати навушники або беруші, так як апарат під час роботи видає шум різної тональності.

Якщо хворий страждає на розлади нервового характеру, перед магнітно-резонансної діагностикою потрібно прийняти легке заспокійливе, а якщо у пацієнта гострий біль, рекомендований укол знеболюючого.

Як проходить обстеження

Пацієнт розмщується на спеціальному столі-трансформері апарату МРТ. До його грудної клітини приєднуються спеціальні електроди. Якщо є необхідність, в підключичну або ліктьову вену встановлюється катетер, через який буде вводитися контрастна речовина.

При магнітно-резонансній томографії слід дотримуватися повної нерухомості, тому руки, ноги і грудна клітка людини фіксуються за допомогою спеціальних ременів.

Сама процедура МРТ серця є цілком безпечною і безболісною. Однак, якщо врахувати, що на це обстеження направляються зазвичай люди з досить серйозних діагнозами, то надмірне хвилювання під час обстеження їм протипоказано - через це можливе погіршення їх стану. Якщо хворий під час проведення діагностики відчує себе погано, то він може повідомити про це лікаря або диагноста. Для цього в апараті МРТ вмонтована система двостороннього зв'язку.

Тривалість МРТ серця може варіюватися в залежності від складності обстеження. Вона становить від 10 хвилин до 1 години.

Які можуть виникнути ускладнення після МРТ серця

У більшості випадків процедура МРТ не викликає неприємних відчуттів і побічних дій. Винятком при обстеженні серця може стати:

 • підвищення температури ділянки тіла, яка піддається скануванню і це вважається нормою;
 • поява невеликого фізичного дискомфорту в результаті перебування в стані нерухомості, особливо при тривалому обстеженні (можуть затікати і мліти руки, ноги, спина);
 • виникнення неприємного відчуття внаслідок установки внутрішньовенного катетера;
 • може бути алергічна реакція на контраст при МРТ (зазвичай робиться проба ще до початку сканування), тому виникає вкрай рідко, на речовину реагує менш 1 відсотка всіх обстежуваних пацієнтів;
 • іноді у пацієнта може виникати страх і паніка, збитися ритм серця.

Результати обстеження

Після завершення роботи апарату МРТ, відомості передаються лікарю-діагносту. Він займається розшифровкою, і після цього передає відомості лікарю. Кардіолог аналізує пошарове зображення судин і серця, оцінює стан коронарного кровотоку, констатує зміни в роботі серцевих камер, вивчає функціональні особливості серцевої діяльності. Після цього приймає рішення про подальшу консервативну терапію або про необхідність хірургічного втручання.

МРТ серця дає можливість виявити дефекти міжпередсердної і міжшлуночкової перегородки, оцінити ступінь локалізації атеросклерозу, виявити різні об'ємні утворення.

МРТ СЕРЦЯ ТИМЧАСОВО НЕ ПРОВОДИТЬСЯ У НАШОМУ МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю