1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
МРТ с ангиографией: в чем отличие от обычной диагностики

МРТ з ангіографією: в чому відмінність від звичайної діагностики

Діагностичний довідник

МРТ артерій з ангіографією - це дуже інформативний і ефективний метод діагностичного дослідження стану вен і артерій. Варто відзначити і його високу ступінь безпеки для середньостатистичного пацієнта. Під час процедури МРТ пацієнт не отримує радіологічного опромінення.

Корисні посилання:

Запис до фахівців здійснюється за телефонами 0800 75-33-57; 044 333-4-333.

Адреса центру: м Київ, вул. М. Максимовича, 10 (О. Трутенка).

Про процедуру

Кровопостачання головного мозку - це визначальний фактор його нормального функціонування. Мозок людини споживає дуже багато поживних речовин і кисню, в той час, як їх нестача спричиняє зменшення активності. Мозку відводиться величезна роль в регулюванні всіх життєвих процесів, зниження його активності швидко призводить до хворобливих станів всього організму в цілому.

Магнітно-резонансна діагностика кровоносних судин, які живлять мозок, виявляє патологічні зміни вен і артерій і дає можливість планувати лікувальні заходи, аж до хірургічного втручання. Ангіографія, як додатковий метод дозволяє спостерігати за ходом процесу одужання. У зв'язку з тим, що під час процедури пацієнт не отримує іонізуючого та променевого впливу, цей метод магнітно-резонансної діагностики можна застосовувати неодноразово протягом короткого часу.

В яких випадках призначається

МРТ ангіографія судин і артерій головного мозку призначається, у випадках, коли є підозра на наявність функціональних порушень в його роботі. Такими показаннями є:

 • Зниження зору і слуху.
 • Підозра на ішемію і інсульт.
 • Спостереження за пацієнтом після операції на судинах і мозку.
 • Часті головні болі і запаморочення.
 • Закриті та відкриті травми.
 • Прогресуючий діабет.
 • Підозра на онкологію.

Що показує МРТ з ангіографією

 МРТ артерій з ангіографією використовується для вивчення венозного, артеріального і капілярного розгалуження. З допомогою цієї процедури відмінно візуалізуються:

 • Розшарування стінок аневризми і судин.
 • Мальформація венозних судин і синусів.
 • Патології аневризми і соустя.
 • Мальформації судин.
 • Оклюзії.
 • Стенозні ділянки і синуси.
 • Анатомічні ознаки атеросклеротичного ураження.

Переваги МРТ

Перевагою МРТ артерій і синусів з ангіографією є те, що фізіологічною точкою процесу дослідження цього типу є виявлення реакції атомів водню на високочастотне збудливе електромагнітне поле. Дуже чітко визначаються ті речовини, в яких міститься багато водних розчинів. При застосуванні ангіографічного режиму томографа можна побачити не тільки кровоносні судини, а й сам венозний і судинний потік крові.

За допомогою спеціальних програм з'являється можливість створення тривимірного зображення всієї судинної кровоносної системи головного мозку людини. Таким способом можна відобразити венозний і артеріальний кровотік. Ця модель дозволяє зробити оцінку динаміки судинного постачання мозку кров'ю, з'ясовуючи при цьому навіть найдрібніші відхилення в процесі. Дуже ефективна ця процедура при магнітно-резонансній діагностиці інсультних станів.

Як проводиться процедура МРТ з ангіографією

Процедура МРТ артерій головного мозку з ангіографією нічим не відрізняється від стандартної МРТ голови і шиї. Пацієнта також розміщують в закритій камері томографа, він знаходиться в горизонтальному положенні. Вся процедура триває близько 30 хвилин. Якщо людина страждає на клаустрофобію або не може зберігати непорушність, її можуть ввести в стані медикаментозного сну.

Відмінність від звичайної судинної томографії полягає тільки лише в застосуванні спеціальної комп'ютерної системи, яка налаштована на фокусування зображення саме кровоносних судин. Актуальність магнітно-резонансної діагностики судин в режимі ангіографії виражена тим, що це необхідний анатомічний шлях надходження крові. Порушення цього русла тягне за собою дуже важке судинне ураження мозку, особливу небезпеку несуть тромбози і аневризми артерій.

Особливою підготовки для проведення процедури МРТ артерій з ангіографією не потрібно. Не потрібно дотримуватися ніяких дієт або розвантажувальних днів. Немає і обмеження в рухах або навантаженнях.

Протипоказання теж носять лише загальний характер - не повинно бути кардіостимуляторів або інших електронних пристроїв в організмі. Не можна проводити процедуру також особам при наявності в тілі металевих протезів, імплантатів, осколків. Не можна проводити процедуру вагітним жінкам, особливо протягом перших 12 тижнів, інші протипоказання не носять категоричного характеру, про проведення дослідження рішення приймає лікар.