онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Что лучше МРТ или КТ брюшной полости

Що краще МРТ чи КТ черевної порожнини

Діагностичний довідник

Що краще МРТ або КТ черевної порожнини - це питання актуальне. Комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія - настільки різні види діагностики, що їх важко навіть порівнювати. Загальна в процедурах - принцип сканування і формування 3-мірної картинки органів за рахунок аналізу пошарових знімків. В обох випадках людина лежить на спеціальному столі, який заїжджає в томограф. Це єдина схожість.

Кожен з методів обстеження є інформативним, так як застосовуються власні фізичні і хімічні процеси отримання інформації. Комп'ютерне сканування передбачає віяловий пучок рентгенівських променів з подальшим перетворенням його в електросигнали і синтезом зображень. МРТ-дослідження передбачає магнітне поле, яке вибудовує водневі атоми тіла в паралель з напрямком магнітного поля. Різні типи тканин мають своє кількість атомів водню і генерують, тому сигнал різний. З сигналів томограф вибудовує зображення. Тобто КТ дає інформацію про фізичний стан органів, а МРТ про хімічний пристрої тканин. На КТ-дослідженні краще видно:

  • не м'які новоутворення;
  • тканинна щільність;
  • патології Лімфаузли.

МРТ-сканування найбільш інформативно при вивченні м'яких тканин, різного роду запалень.

Що краще - КТ або МРТ?

При вивченні черевної порожнини обидві діагностики дають майже однакову інформацію. Вони здатні показати і печінку з жовчними протоками, і підшлункову залозу, і парний орган. Можливо, КТ-сканування краще покаже кровотечу всередині, а МРТ-скан дасть більше даних про локалізацію і розміри пухлин, якщо вони присутні. Тому точно сказати, що краще для діагностування може тільки лікар. Не рідко лікар може призначити проведення КТ і МРТ спільно. Показанням до магнітної томографії зазвичай є підозра на пухлини всередині очеревини.

За допомогою процедури можна:

  • Визначити тип новоутворення.
  • Перевірити органи черевної порожнини на аномалії розвитку.
  • Визначити наявність каменів в органах черевної порожнини.

Також сеанс проводять перед операцією. Показаннями до КТ-обстеження буде підготовчий етап перед оперативним втручанням, гострі стани і больовий синдром нез'ясованої етіології, хронічні патології сечостатевої та травної системи, механічна жовтяниця і різке збільшення або зниження маси тіла. Сеанс проводять і при травмуванні черевної області і при підозрі на новоутворення.

Підготовчий етап - особливості

МРТ-скан підготовки не вимагає. Комп'ютерне обстеження виконується натщесерце, зі звільненим від їжі шлунково-кишковим трактом. Тому за пару днів до процедури потрібно відмовитися від важкої їжі, складних вуглеводів - спиртного, газованої води, к/м продуктів, поквашених продуктів і солоної їжі, бобів, виробів з тіста. Безпосередньо перед обстеженням проводиться очисна клізма.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю