Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Вакцинация от папилломавируса: современные данные и перспективы развития

Вакцинація від вірусу папіломи людини: сучасні дані та перспективи розвитку


Після виявлення зв’язку між наявністю інфекції вірусу папіломи певних типів та розвитком раку шийки матки в середині 1980-х були розроблені перші вакцини. Наразі на фармацевтичному ринку доступні 2 види - гардасил та церварікс. В Україні офіційно зареєстрована поки лише вакцина церварікс. Який сенс у вакцинації, кому вона показана та які перспективи розвитку цього напрямку в онкології?

У 2008 році професор Харальд цур Хаузен отримав Нобелівську премію в області медицини та фізіології. Він довів, що єдина причина розвитку раку шийки матки - вірус папіломи людини. Близько 82% випадків раку шийки матки пов’язані з HPV типів 16, 18, 31, 33, 45. Вакцина церварікс спрямована на HPV типів 16 та 18, а гардаліс на більш широкий набір типів вірусу 6, 11, 16 та 18.Також трапляються явища перехресного імунітету. Згідно дослідженням, при застосуванні вакцини церварікс спостерігається розвиток імунної відповіді до HPV-31, 33 та 45.

В останньому дослідженні вакцини церварікс вона показала високу ефективність в попередженні розвитку дисплазії шийки матки, також у всіх вакцинованих жінок вироблявся імунітет.

Не зважаючи на те, що обидві вакцини показують ефективність у попередженні передракових захворювань та мають потенціал для зниження захворюваності раком шийки матки, сучасних даних все ще недостатньо для того, щоб судити про кінцеву ефективність. Будемо сподіватися, що найближчим часом будуть отримані результати, які дозволять розвинути програму первинної профілактики пухлинних захворювань. 

Однак треба пам’ятати, що будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати.

Дорогі жінки! Візьміть профілактику за норму. Щороку проходьте огляд у гінеколога. 

Під час онкопрофогляду проводиться:

  • Цитологічне дослідження зіскобу слизової шийки матки;
  • Кольпоскопію - дослідження стану слизової шийки матки за допомогою оптичного приладу - кольпоскопу. Оцінка реакції слизової на діагностичні реактиви (3% розчин уксусної кислоти, розчин люголя тощо);
  • Обстеження на онкогенні типи вірусів папіломи людини (НРV -16, 18 та інші типи).
  • Огляд молочних залоз;
  • УЗД органів малого тазу.

Така програма обстеження дозволяє об’єктивно оцінити стан жіночих статевих органів та виявити початкові пошкодження, що дозволить провести своєчасне ефективне лікування.