Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Низкодозовая компьютерная томография легких в медицинском центре «Омега-Киев»

Низькодозова комп’ютерна томографія легень у медичному центрі «Омега-Київ»


Сьогодні в мережі поширюється інформація про шкідливий вплив КТ, а точніше, вплив іонізуючого випромінювання. Дійсно, в основі роботи КТ лежить дія рентгенівського випромінювання, і використання великих доз радіації з діагностичною метою може мати відтерміновані негативні наслідки для здоров’я.

Саме тому пацієнт має звернутися для діагностики лише після консультації та за направленням лікаря, і тільки в тому випадку, коли користь від отриманої інформації про стан здоров'я переважає можливий негативний вплив радіаційного випромінювання.

Наразі, у зв'язку з пандемією COVID-19, попит на дослідження легень значно підвищився. У медичному центрі «Омега-Київ» для сканування легень вже тривалий час ми використовуємо НИЗЬКОДОЗОВУ КТ (LOW DOSE LUNG CT). Це значить, що доза, яку отримує пацієнт під час сканування органів грудної порожнини, є мінімально допустимою, такою, що дозволяє не втрачати якість отриманих даних при використанні найменшої дози радіації. У середньому, доза при використанні низькодозного протоколу дорівнює близько 0,5-1,0 мЗв. Для порівняння: звичайна цифрова рентгенограма має дозу близько 0,025-0,07 мЗв (проте діагностична цінність КТ набагато перевищує рентген. На старих (не цифрових) рентгенапаратах доза для ОГП може бути навіть більшою, ніж на низькодозовій КТ.

Симптом «матового скла», що є найбільш характерним для КОВІД, найчастіше не візуалізується на рентгені.

Призначення комп'ютерної томографії легень при COVID-19 виправдано у таких випадках:

  • Лікареві потрібна додаткова інформація, що допоможе визначитись: госпіталізувати пацієнта, який важко переносить захворювання, чи ні.
  • Пацієнт у групі ризику. Наприклад, має діабет, ожиріння, серцево-судинні захворювання або має відразу кілька факторів ризику.
  • Потрібно відстежувати стан пацієнта у динаміці: якщо людина вже знаходиться у стаціонарі та необхідно зрозуміти чи допомагає лікування.

За результатами численних міжнародних досліджень, НИЗЬКОДОЗОВА КТ легень рекомендована як скринінговий метод дослідження людям, які належать до груп ризику по раку легень. Також КТ дає можливість діагностувати ряд захворювань, таких як туберкульоз, саркоїдоз, емфізема тощо.

Дослідження можна зробити у відділеннях за адресами:

  • вул. М. Максимовича,10,
  • вул. А. Малишка, 39.

Записатися на обстеження можна за номерами телефонів 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму “запису на сайті” або зручний месенджер.

Статтю підготувала лікар-рентгенолог Петриченко Ліліана Олександрівна.