Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Анализы при беременности

Аналізи при вагітності

Лабораторний довідник

Загальний аналіз сечі

Це найчастіший аналіз, який доводиться здавати протягом всієї вагітності - при кожному відвідуванні лікаря. Його результати дозволяють контролювати роботу нирок, навантаження на які зростає протягом вагітності. Лікар аналізує прозорість, колір, рН, питому вагу, а також наявність додаткових включень (білка, гемоглобіну, еритроцитів, білірубіну, солей та ін.). Все це дозволяє виявити інфекції і оцінити здатність фільтраційної функції нирок в умовах посиленого навантаження на них.

Загальний аналіз крові

Це скринінговий метод дослідження, який дозволяє визначити рівень гемоглобіну, ШОЕ і кількість формених елементів крові (еритроцитів, тромбоцитів і лейкоцитів). За допомогою клінічного аналізу крові можна виявити анемію у вагітної жінки або запідозрити наявність запального захворювання в організмі. Даний метод діагностики передбачає дослідження периферичної крові, взятої з пальця.

Точність результатів даного аналізу багато в чому залежить від апаратури, за допомогою якої проводиться підрахунок показників, реактивів та правильності забору матеріалу для дослідження. У клініці "Омега-Київ" використовується тільки сучасне високоточне діагностичне обладнання, що дозволяє виключити можливі помилки при проведенні лабораторних досліджень.

Протягом всієї вагітності загальний аналіз крові повинен бути проведений тричі: під час постановки на облік, на 18 і 30 тижнях.

Біохімічний аналіз крові

Забір крові для даного дослідження проводиться з вени. Список необхідних показників вказує лікар, проте обов'язковими є рівень глюкози в крові, ферменти (АлТ, АсТ, амілаза і лужна фосфатаза), пігменти (різні фракції білірубіну), сечовина, креатинін, мікроелементи і загальний білок. Як правило, біохімічний аналіз крові необхідно здавати двічі - при постановці на облік і на 30 тижні. Це дослідження дозволяє оцінювати різні види обміну речовин вагітної жінки - білковий, вуглеводний, ліпідний, що дає можливість своєчасно реагувати на появу можливої ​​патології.

Резус-фактор і група крові

Визначення цих двох показників при постановці на облік є обов'язковим для кожної вагітної жінки. Їх знання необхідно для екстрених ситуацій, а також для оцінки можливого конфлікту по групі крові або резусі між дитиною і матір'ю. Тому якщо у жінки виявляється негативний резус, гінеколог обов'язково призначить аналогічне дослідження і чоловікові вагітної.

Аналізи крові на виявлення інфекцій

Дослідження венозної крові на ВІЛ, гепатити і сифіліс (RW) проводиться двічі протягом всієї вагітності. Даний скринінг дозволяє виявляти ці небезпечні для матері і дитини інфекції.

Визначення Ig G і Ig M до цитомегаловірусу, герпесу, токсоплазмозу і вірусу краснухи проводять в рамках дослідження на TORCH-інфекції. Забір крові здійснюється при постановці на облік. За співвідношенням різних імуноглобулінів в плазмі крові можна судити, чи виробила жінка імунітет до конкретної інфекції, або в її організмі присутній гострий процес, що вимагає медикаментозного лікування.

Генетичний скринінг

Тест на АФП (альфафетопротеин) і рівень ХГЧ (лХГ) проводиться на терміні 16-20 тижнів. За його результатами можна судити про ступінь ймовірності генетичних порушень плоду.

УЗД під час вагітності

Ультразвукове дослідження є обов'язковим елементом ведення будь-якої вагітності. Це основний метод візуалізації стану матки і плоду, що дозволяє виявити патологію на ранній стадії її появи. Саме тому, вибираючи місце для проведення цього циклу досліджень (в плановому порядку УЗД при вагітності призначається на 16, 20-24 і 32-34 тижнях), слід приділяти увагу якості використовуваної для діагностики апаратури. Клініка "Омега-Київ" пропонує своїм пацієнтам УЗ-дослідження тільки на сучасному високоточному обладнанні, яке дозволяє отримати 3D зображення плоду і провести всі необхідні вимірювання для оцінки показників його розвитку.

В ході вагітності обов'язковими є також бакпосів сечі і урогенітальних виділень, а також матеріалу з носа. Крім цього проводиться оцінка рівня гормонів щитовидної залози і визначення показників коагулограми.

У клініці "Омега-Київ" можна знайти, лабораторні та інструментальні методи дослідження, які є обов'язковими в ході спостереження за вагітністю. Звернувшись до нас, пацієнти можуть не тільки здати аналізи, але і отримати ряд додаткових можливостей і переваг:

  • якісну діагностику з використанням сучасного обладнання;
  • кваліфіковану розшифровку отриманих результатів;
  • відсутність черг і максимальний комфорт для вагітної жінки;
  • експертне УЗД із записом на жорсткий носій;
  • при необхідності - додаткову консультацію кваліфікованого фахівця.

"Омега-Київ" пропонує також комплексну програму ведення вагітності, яка передбачає консультації всіх необхідних фахівців, лабораторні методи діагностики та УЗД.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Чужа Микола Миколайович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, головний лікар, кандидат медичних наук, PhD

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо