Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Занятия спортом при аритмии

Заняття спортом при аритмії

Клінічний довідник

Аритмія серця - захворювання серцево-судинної системи, при якому спостерігається порушення ритмічності і послідовності серцевих скорочень. Раніше, захворювання в основному виникало у людей середнього віку, але зараз, у зв'язку з шкідливими звичками і несприятливим ​​навколишнім середовищем, напади аритмії реєструються у людей, молодше 20 років.

    Крім медикаментозного лікування, багато фахівців рекомендують хворим відмовитися від пасивного способу життя, а навпаки, давати організму помірну навантаження. Слід зазначити, що спорт, при захворюваннях серцево-судинної системи - протипоказаний. Великий спорт і виснажливі тренування, вимагають велику кількість сил і витривалість. Вимотують заняття пацієнту з патологією серця, можуть завдати непоправної шкоди і значно погіршити ситуацію. Дозволенною є «лікувальна фізкультура».

    Як відомо, фізкультура - це в першу чергу легка розминка, яка вводить в тонус м'язи. Помірні навантаження при аритмії, позитивно впливають на серце, а в деяких випадках здатні вплинути на сприятливий прогноз.

Яких рекомендацій слід дотримуватися при занятті фізкультурою:

  • Помірність. Основний симптом аритмії - нерегулярно і часом прискорене сердечне скорочення. Для того, щоб тренування проходило ефективно і не викликала нападів, необхідно починати з легкої розминки і поступово збільшувати навантаження;
  • Уважність. Важливо, щоб на першому етапі тренування проходили під наглядом лікаря або інструктора. Виконуючи нові для пацієнта вправи, необхідний контроль медичного працівника за станом здоров'я хворого в період тренування. Якщо помічені порушення, біль в серці, запаморочення або інші дискомфортні відчуття - слід негайно припинити тренування і пройти обстеження. В обов'язковому порядку зробити ЕКГ для виключення вірогідності інфаркту. Надалі, коли стан пацієнта стабілізується, можна повернуться до помірних тренувань;
  • Регулярність. Тренування обов'язково повинні бути регулярними, особливо корисно щодня проводити легку розминку з мінімальним навантаженням на серце. Не можна допускати тривалих перерв і різкого початку тренувань, - це може привести до погіршення роботи серця. Особливо небезпечно при миготливої ​​аритмії.

    Пацієнтам при аритмії, крім лікувальної фізкультури і розминки на свіжому повітрі, дозволені і навіть корисні регулярні сеанси плавання в басейні. Не слід пірнати і занадто розганятися, досить легкими і спокійними рухами плисти вздовж доріжки.

    Біг на біговій доріжці в тренажерному залі або на свіжому повітрі. Важливо дотримуватися спокійного ритму, а також уникати розгону на високу швидкість. Пробіжкам слід приділяти не більше 20 хвилин в день, адже надмірні кардионавантаження негативно впливають на стан серця. Також, слід придбати спеціальний браслет з функцією тонометра, який під час тренування регулярно проводитиме замір і фіксуватиме показники артеріального тиску.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю