онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Занятия спортом при аритмии

Заняття спортом при аритмії

Клінічний довідник

Аритмія серця - захворювання серцево-судинної системи, при якому спостерігається порушення ритмічності і послідовності серцевих скорочень. Раніше, захворювання в основному виникало у людей середнього віку, але зараз, у зв'язку з шкідливими звичками і несприятливим ​​навколишнім середовищем, напади аритмії реєструються у людей, молодше 20 років.

    Крім медикаментозного лікування, багато фахівців рекомендують хворим відмовитися від пасивного способу життя, а навпаки, давати організму помірну навантаження. Слід зазначити, що спорт, при захворюваннях серцево-судинної системи - протипоказаний. Великий спорт і виснажливі тренування, вимагають велику кількість сил і витривалість. Вимотують заняття пацієнту з патологією серця, можуть завдати непоправної шкоди і значно погіршити ситуацію. Дозволенною є «лікувальна фізкультура».

    Як відомо, фізкультура - це в першу чергу легка розминка, яка вводить в тонус м'язи. Помірні навантаження при аритмії, позитивно впливають на серце, а в деяких випадках здатні вплинути на сприятливий прогноз.

Яких рекомендацій слід дотримуватися при занятті фізкультурою:

  • Помірність. Основний симптом аритмії - нерегулярно і часом прискорене сердечне скорочення. Для того, щоб тренування проходило ефективно і не викликала нападів, необхідно починати з легкої розминки і поступово збільшувати навантаження;
  • Уважність. Важливо, щоб на першому етапі тренування проходили під наглядом лікаря або інструктора. Виконуючи нові для пацієнта вправи, необхідний контроль медичного працівника за станом здоров'я хворого в період тренування. Якщо помічені порушення, біль в серці, запаморочення або інші дискомфортні відчуття - слід негайно припинити тренування і пройти обстеження. В обов'язковому порядку зробити ЕКГ для виключення вірогідності інфаркту. Надалі, коли стан пацієнта стабілізується, можна повернуться до помірних тренувань;
  • Регулярність. Тренування обов'язково повинні бути регулярними, особливо корисно щодня проводити легку розминку з мінімальним навантаженням на серце. Не можна допускати тривалих перерв і різкого початку тренувань, - це може привести до погіршення роботи серця. Особливо небезпечно при миготливої ​​аритмії.

    Пацієнтам при аритмії, крім лікувальної фізкультури і розминки на свіжому повітрі, дозволені і навіть корисні регулярні сеанси плавання в басейні. Не слід пірнати і занадто розганятися, досить легкими і спокійними рухами плисти вздовж доріжки.

    Біг на біговій доріжці в тренажерному залі або на свіжому повітрі. Важливо дотримуватися спокійного ритму, а також уникати розгону на високу швидкість. Пробіжкам слід приділяти не більше 20 хвилин в день, адже надмірні кардионавантаження негативно впливають на стан серця. Також, слід придбати спеціальний браслет з функцією тонометра, який під час тренування регулярно проводитиме замір і фіксуватиме показники артеріального тиску.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю