онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Какие упражнения следует выполнять при грыже шейного отдела?

Які вправи слід виконувати при грижі шийного відділу?

Клінічний довідник

Грижа шийного відділу - важкий наслідок шийного остеохондрозу. Хвороба характеризується випинанням частин міжхребцевого диска в хребетний канал. В результаті спостерігається здавлювання нервових корінців.

Основними причинами розвитку грижі шийного відділу є:

 • Вікові зміни;
 • Перенесені раніше травми хребта
 • Недолік фізичного розвитку, слабкість м'язового корсету;
 • Перенесені інфекційні захворювання.
 • Головними симптомами грижі шийного відділу є:
 • Сильний головний біль;
 • Гострий біль в області шиї, частіше локалізується в задній частині;
 • Швидка втомлюваність, відчуття слабкості;
 • Проблеми з координацією рухів;
 • Різкі перепади артеріального тиску.

Діагностика захворювання передбачає проведення рентгена та магнітно-резонансної томографії. Також, незамінним методом діагностики є консультація і професійний огляд невролога.

Які вправи корисно проводити при грижі шийного відділу

При грижі шийного відділу неприпустимо проводити виснажливі тренування в спортивному залі. Вправи з вагою можуть значно нашкодити стану здоров'я пацієнта. Найкращим і безпечним варіантом є регулярне застосування вправ, спеціально розроблених для пацієнтів з проблемами з порушеннями опорно-рухової системи.

Варто врахувати, що виконувати можна тільки ті вправи, які призначені лікарем після ретельної діагностики та оцінки стану хворого. Лікувальна фізкультура передбачає набір вправ, що не навантажують суглоби і позитивно позначаються на стані здоров'я пацієнтів.

Найбільш корисні вправи при грижі шийного відділу:

 • Віджимання. Якщо немає попередньої фізичної підготовки, пацієнту не слід робити відразу велику кількість віджимань. Найбільш рекомендовано виконувати вправу в кілька підходів: для спортивних людей приблизно 5 підходів по 10 разів. Відповідно для початківців, рекомендовано на початку скоротити кількість підходів, з подальшим збільшенням. Також від початкової підготовки залежить в якій позі займатися: упор на долоні або з підігнутими колінами;
 • Підтягування. Вправа спрямована на підтяжку м'язів спини що, відповідно впливає на судини, які живлять мозок. Підтягування є важкою вправою, особливо важко дається людям похилого віку. В якості альтернативи можна використовувати вправи на тягу. Для цього достатньо повісити еспандер на турнік, зайняти сидяче положення і робити тягу вниз на груди або за голову;
 • Пулловер. Вправа проводиться з використанням гантель. Необхідно зайняти зручну позицію - проводиться в сидячому положенні. Необхідно прямими руками тягнути гантелю вперед до грудей. Не варто застосовувати велику вагу, так як ефективна кількість підходів має становити як мінімум 5 разів.

Також, рекомендовано регулярно проводити розминки для шиї. Корисно робити плавні нахили головою в різні боки. Неприпустимі різкі рухи - це може привести до погіршення ситуації і виникнення сильних болів. Позитивно позначиться відвідування лікувального масажу в клініці.

Якщо вправи при грижі шийного відділу викликають будь-які больові відчуття або вимагають сильної напруги, - необхідно припинити тренування. Перш ніж почати лікувальну гімнастику, необхідно проконсультуватися і отримати дозвіл від лікаря.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger