1Вам потрібна допомога?
Facebook Messenger WhatsApp
Записатись на огляд
Demo
Что такое гипертоническая болезнь сердца

Що таке гіпертонічна хвороба серця

Клінічний довідник

Гіпертонічна хвороба серця - захворювання, яке проявляється в нестабільності артеріального тиску, який постійно підвищується. Показники тиску це кількість скорочень стінок серця і розслаблень стінок серця. Основною причиною виникнення гіпертонічної хвороби серця є звуження судин і порушення припливу крові. Кров'яний тиск в судинах підвищується, внаслідок чого і відбуватися підвищення артеріального тиску.

Це захворювання є поширеним і зустрічається практично у всіх людей з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи. Найбільш схильні до гіпертонічної хвороби серця люди, вік яких перевищує 50 років. На сьогодні нерідко зустрічаються випадки, коли гіпертонія вражає людей до 30 років і навіть підлітків. Важливо вчасно визначити патологію і контролювати підвищення тиску, адже не виключені летальні випадки.

Від чого виникає гіпертонія?

 • Розвиток захворювання на фоні перенесених серцево-судинних захворювань;
 • Порушення функцій нирок;
 • Генетична схильність до захворювання;
 • Постійні стреси;
 • Надлишкова маса тіла, ожиріння;
 • Інертний спосіб життя (недостатня кількість фізичних навантажень);
 • Атеросклероз судин.

Симптоми гіпертонічної хвороби серця можуть бути рідкісними або носити хронічний характер. Іноді, захворювання у людини виникає набагато раніше, ніж виявляються перші симптоми.

Серед найбільш значущих ознак гіпертонії, є:

 • Підвищення артеріального тиску, що перевищує допустимі норми, часом досягаючи критичних позначок (140-160 / 90-95 мм рт. Ст.);
 • Швидка втомлюваність, шум у вухах і туман перед очима;
 • Біль в серці, задишка при незначних фізичних навантаженнях або в стані спокою;
 • Відчуття нудоти, періодичне запаморочення.

У сучасній медицині, розрізняють 3 стадії гіпертонічної хвороби серця. Перша стадія протікає практично безсимптомно і не схильна вражати органи-мішені. Для другої стадії захворювання характерно одне або пару ушкоджень: гіпертрофія лівого шлуночка, звуження артерій сітківки ока. При третій стадії гіпертонічної хвороби, найчастіше виникають гострі порушення органів-мішеней: стенокардія, ниркова і серцева недостатність, інфаркт міокарда.

Методи діагностики гіпертонічної хвороби серця

Якщо пацієнт виявив у себе невластиві ознаки і симптоми, необхідно звернутися в приватну клініку для якісної діагностики. Це обумовлено тим, що деякі симптоми гіпертонії схожі з іншими патологіями серцево-судинної, нервової та ендокринної систем. Тому важливо провести повне обстеження стану організму, зробити енцефалографію.

Для повноцінної діагностики гіпертонічної хвороби серця, необхідно звернутися в приватну клініку, здати аналіз крові, зробити електрокардіографію та доплерографію.