Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Реабилитация после инфаркта миокарда

Реабілітація після інфаркту міокарда

Клінічний довідник

Інфаркт міокарда - одне з найбільш небезпечних захворювань серцево-судинної системи. Інфаркт це некроз частини тканин органу, викликаний гострим порушенням її кровопостачання через утворення тромбу в одній з артерій.

До ураження серця особливо схильні:

  • Особи похилого віку;
  • Завзяті курці;
  • Ті, хто має спадкову схильність;
  • Люди, що страждають зайвою вагою;
  • Хворі на цукровий діабет.

Незважаючи на фактори ризику, інфаркт міокарда, внаслідок стресу, може вразити абсолютно здорову людину, що не має схильності до шкідливих звичок.

Основним симптомом інфаркту міокарда є гострий і сильний біль в області серця. Біль виникає різко і робить людину практично знерухомленою. Іноді, біль може мати гнітючий характер і віддавати в ліву лопатку.

При виникненні болю слід негайно викликати швидку і чекати госпіталізації, адже не рідко інфаркт може викликати непоправні ускладнення (тромбоемболія).

Після первинної допомоги і купірування нападу, пацієнта чекає тривалий період реабілітації. В першу чергу, реабілітація є профілактикою всіляких наслідків інфаркту. Стовідсоткової статистики не існує, але медики, як правило відзначають, що саме третій інфаркт є останнім для людини. Це пояснюється великою кількістю відмерлих тканин серця, після чого орган не може виконувати функцію насоса і щохвилини перекачувати кров.

Крім медикаментозного відновлення, важливим фактором є реабілітація. Саме комплекс лікарських препаратів і лікувальної фізкультури, сприяють поверненню працездатності пацієнта.

Основні правила ефективної реабілітації:

  • Якщо інфаркт класифікований легкої або середньої тяжкості, приступити до легкої розминки можна вже на третю добу. Якщо напад був вкрай важкий, рекомендовано утриматися як мінімум тиждень. Першим етапом є самостійний підйом з ліжка і сидіння без сторонньої допомоги;
  • На 7-8 днів після нападу, з дозволу лікаря, можна вставати з ліжка і робити кілька кроків по палаті біля ліжка;
  • По закінченню двох тижнів, якщо стан пацієнта не погіршується, дозволяється прогулюватися по палаті по кілька разів на день;
  • Ще через кілька днів, пацієнтові дозволений вихід в коридор для розминки. З метою безпеки, для цього необхідна фізична підтримка інструктора або родича;
  • Через місяць, якщо не сталося рецидиву, а навпаки спостерігається позитивна динаміка, під наглядом лікаря дозволяється підйом і спуск по сходах, більш інтенсивні і тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Обов'язкова умова прогулянок - за півгодини до виходу і через 30 хвилин після прогулянки, зробити вимір артеріального тиску. Якщо показники не перевищують допустимих норм - тренування можна продовжувати, а навантаження поступово збільшувати.

Особливе місце займає дієта. Відразу ж після інфаркту і назавжди, пацієнту слід відмовитися від прийому спиртних напоїв, а також забути назавжди про паління. Також, рекомендовано значно зменшити калорійність вживаних страв. Для цього буде потрібно вивчити спеціальну таблицю і схему підрахунку калорій.

Слід максимально обмежити вживання солодощів, а точніше тортів, тістечок і цукерок фабричного виробництва. Крім надлишку жирів і підсилювачів смаку, в фабричних солодощах міститься велика кількість цукру, який сприяє ожирінню. Зайва вага значно ускладнює нормальне функціонування серця.

Також, небажаним є вживання надто солоних, пряних і гострих соусів і спецій. Саме такі підсилювачі смаку розпалюють апетит і провокують бажання з'їсти більше, ніж належить за нормою.

Дотримуючись медикаментозного лікування, після консультації кардіолога, дієти і поступової розминки, пацієнт зможе побороти недугу і далі вести звичний спосіб життя.