онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Реабилитация после инфаркта миокарда

Реабілітація після інфаркту міокарда

Клінічний довідник

Інфаркт міокарда - одне з найбільш небезпечних захворювань серцево-судинної системи. Інфаркт це некроз частини тканин органу, викликаний гострим порушенням її кровопостачання через утворення тромбу в одній з артерій.

До ураження серця особливо схильні:

  • Особи похилого віку;
  • Завзяті курці;
  • Ті, хто має спадкову схильність;
  • Люди, що страждають зайвою вагою;
  • Хворі на цукровий діабет.

Незважаючи на фактори ризику, інфаркт міокарда, внаслідок стресу, може вразити абсолютно здорову людину, що не має схильності до шкідливих звичок.

Основним симптомом інфаркту міокарда є гострий і сильний біль в області серця. Біль виникає різко і робить людину практично знерухомленою. Іноді, біль може мати гнітючий характер і віддавати в ліву лопатку.

При виникненні болю слід негайно викликати швидку і чекати госпіталізації, адже не рідко інфаркт може викликати непоправні ускладнення (тромбоемболія).

Після первинної допомоги і купірування нападу, пацієнта чекає тривалий період реабілітації. В першу чергу, реабілітація є профілактикою всіляких наслідків інфаркту. Стовідсоткової статистики не існує, але медики, як правило відзначають, що саме третій інфаркт є останнім для людини. Це пояснюється великою кількістю відмерлих тканин серця, після чого орган не може виконувати функцію насоса і щохвилини перекачувати кров.

Крім медикаментозного відновлення, важливим фактором є реабілітація. Саме комплекс лікарських препаратів і лікувальної фізкультури, сприяють поверненню працездатності пацієнта.

Основні правила ефективної реабілітації:

  • Якщо інфаркт класифікований легкої або середньої тяжкості, приступити до легкої розминки можна вже на третю добу. Якщо напад був вкрай важкий, рекомендовано утриматися як мінімум тиждень. Першим етапом є самостійний підйом з ліжка і сидіння без сторонньої допомоги;
  • На 7-8 днів після нападу, з дозволу лікаря, можна вставати з ліжка і робити кілька кроків по палаті біля ліжка;
  • По закінченню двох тижнів, якщо стан пацієнта не погіршується, дозволяється прогулюватися по палаті по кілька разів на день;
  • Ще через кілька днів, пацієнтові дозволений вихід в коридор для розминки. З метою безпеки, для цього необхідна фізична підтримка інструктора або родича;
  • Через місяць, якщо не сталося рецидиву, а навпаки спостерігається позитивна динаміка, під наглядом лікаря дозволяється підйом і спуск по сходах, більш інтенсивні і тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Обов'язкова умова прогулянок - за півгодини до виходу і через 30 хвилин після прогулянки, зробити вимір артеріального тиску. Якщо показники не перевищують допустимих норм - тренування можна продовжувати, а навантаження поступово збільшувати.

Особливе місце займає дієта. Відразу ж після інфаркту і назавжди, пацієнту слід відмовитися від прийому спиртних напоїв, а також забути назавжди про паління. Також, рекомендовано значно зменшити калорійність вживаних страв. Для цього буде потрібно вивчити спеціальну таблицю і схему підрахунку калорій.

Слід максимально обмежити вживання солодощів, а точніше тортів, тістечок і цукерок фабричного виробництва. Крім надлишку жирів і підсилювачів смаку, в фабричних солодощах міститься велика кількість цукру, який сприяє ожирінню. Зайва вага значно ускладнює нормальне функціонування серця.

Також, небажаним є вживання надто солоних, пряних і гострих соусів і спецій. Саме такі підсилювачі смаку розпалюють апетит і провокують бажання з'їсти більше, ніж належить за нормою.

Дотримуючись медикаментозного лікування, після консультації кардіолога, дієти і поступової розминки, пацієнт зможе побороти недугу і далі вести звичний спосіб життя.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю