Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Последствия черепно-мозговых травм

Наслідки черепно-мозкових травм

Клінічний довідник

Після автомобільних аварій та інших нещасних випадків, вже безпосередньо в клініці, родичі постраждалих чують страшний і в той же час невідомий діагноз - черепно-мозкова травма.

Але що таке черепно-мозкова травма?

ЧМТ - пошкодження черепа, тканин мозку, нервів і судин. Забій мозку ділиться на 2 види:

  • Закритий забій. В цьому випадку пошкоджується мозок, можуть мати місце переломи черепної кістки, але наскрізної рани немає;
  • Відкритий забій. При відкритому ударі виникає наскрізна рана, через яку внутрішньочерепний простір виявляється відкритим для оточуючих інфекцій.

Чим небезпечна черепно-мозкова травма?

Черепно-мозкова травма в кожному окремому випадки небезпечна для пацієнта, адже несе повне або часткове порушення функціональності мозку. Але виходячи з клінічних форм, можна визначити який рівень найбільш загрожує організму людини.

Форми ЧМТ:

  • Струс мозку. Ця форма є найбільш легкою, адже не відбувається кардинальних змін в порушенні мозку. Нудота і запаморочення проходить вже через кілька днів;
  • Стиснення мозку. Відбувається в результаті удару, набряку, а також ураженнях головного мозку уламками кістки черепа;
  • Забій мозку з відмиранням уражених ділянок тканини мозку;
  • Пошкодження аксонів. Розрив аксонів є небезпечним крововиливом в мозок, який може супроводжуватися комою;
  • Внутрішньочерепний крововилив. Найбільш небезпечна форма ЧМТ, коли відбувається руйнування нервової тканини.

Найчастіше, від ступеня травми безпосередньо залежать наслідки, з якими доведеться боротися пацієнтові. Наслідки і ускладнення можуть виникнути в абсолютно будь-який час, не обов'язково відразу після події. Протягом тривалого часу, пацієнту необхідно проводити регулярно електроенценфалографію. Цей прилад допомагає визначити тяжкість травми і оцінити ймовірність відновлення головного мозку.

В першу чергу, навіть при легкому ступені черепно-мозкової травми, пацієнт страждає порушенням свідомості і значними провалами в пам'яті. Виникають проблеми із зором, і погіршується слух.

При середньому і важкому ступенях захворювання, може значно порушиться мова. Особливу небезпеку для подальшого життя несе зниження функцій опорно-рухового апарату. Може виникнути параліч, судоми, втрата чутливості кінцівок.

Також, внаслідок черепно-мозкової травми порушується психічний стан пацієнта. Кожному пацієнту складно морально перенести зниження функціональності власного тіла. Найчастіше виникає апатія і втрата інтересу до життя.

Всі порушення, які виникли після черепно-мозкової травми, можна намагатися відновити, регулярно відвідуючи спеціальні реабілітаційні центри та клініки Києва.