Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo
Роды при эрозии шейки матки

Пологи при ерозії шийки матки

Клінічний довідник

При нормальних пологах плід проходить по каналу шийки матки. Стінки каналу повинні бути досить міцними і еластичними, щоб витримати просування плода. Ерозіями називаються ділянки слизового епітелію з видозміненій і пошкодженої клітинної структурою. Ерозія виникає:

  • Через зовнішні чинників: механічної травми, хімічного опіку.
  • Через внутрішні чинники: діяльності патогенних мікроорганізмів, міграції клітин циліндричного епітелію з каналу шийки матки до отвору.

Незалежно від причини виникнення ерозія шийки матки не перешкоджає нормальній родової діяльності. Які наслідки пологів для матері:

  • вогнища ерозії стають глибшими, через механічне подразнення і розтягування тканин;
  • при стисненні або розтягуванні кровоносної судини можливо кровотеча;
  • пологи можуть проходити більш болісно, ​​ніж у пацієнток без ерозії.

Ці відмінності індивідуальні і не завжди присутні. Ерозія, викликана міграцією клітин, чуйно реагує на коливання гормонального фону. В кінці 3 триместру гормональний фон готує організм до пологів, зміни часто призводять до самостійного зникнення ерозії. Якщо зміни слизової викликані інвазією бактерій, найпростіших або вірусів, то під час проходження по родових шляхах дитина заражається патогенною мікрофлорою. При плануванні вагітності призначається ряд аналізів, в тому числі бактеріологічний посів та аналіз сечі .Якщо аналізи показують, що ерозія виникла через інфекції - потрібно зробити все можливе, щоб повністю усунути вогнище інфекції ще до зачаття. Пацієнтки, які дізналися про свої захворювання вже після зачаття, повинні встигнути одужати до пологів. Якщо пологи проходять на тлі захворювання, що передається статевим шляхом, новонароджений отримує зараження. Деякі інфекції у немовлят лікуються легко, наприклад, кандидоз. Є інфекції, які лікується важко, протікають з ускладненнями.

Найбільш небезпечні інфекції для новонародженого:

  • цитомегаловірус (герпес V типу);
  • вірус рубелла (краснуха);
  • генітальний герпес (II тип вірусу);
  • простий герпес (I тип вірусу);
  • токсоплазма.

Одночасно з ерозією у вагітної може протікати дисплазія шийки матки. При дисплазії клітинна структура епітелію обзаводиться ділянками з дефектними клітинами. Це доброякісне переродження, викликане вірусом папіломи людини. Захворювання має 3 ступеня тяжкості за глибиною ураження тканин. При 1 і 2 стадіях єдина небезпека для дитини - це зараження ВПЛ. При 3 стадії можливий розрив шийки матки і масивна кровотеча. Деякі штами ВПЛ сприяють злоякісному переродженню тканин. Лікуючий лікар може підрахувати ймовірність раку шийки матки і дати рекомендації з профілактики та лікування дисплазії. Для підтримки імунної системи матері проводиться терапія імуностимуляторами, після пологів за показаннями проводять видалення вогнищ дисплазії.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.5 (177 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Шевнюк Сергій Леонідович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо